Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Червоний хрест у Польщі як і де отримати допомогу?

2
1 рік ago

Червоний хрест у Польщі запустив чергову благодійну програму допомоги біженцям із України. Цього разу українці зможуть отримати спеціальні сертифікати (ваучери), які можна використати на придбання товарів першої необхідності. Нижче розповідаємо, хто може розраховувати на цю допомогу, як її можна отримати та витратити.

Хто може отримати сертифікат на 500 злотих?

Претендувати на отримання сертифікату можуть громадяни України, які здатні підтвердити своє громадянство, надавши відповідному осередку Польського Червоного Хреста паспорт, інше посвідчення особи або документ, виданий після перетину кордону. Також претенденти на допомогу не мають бути отримувачами фінансових виплат від інших неурядових організацій і не є в минулому отримувачами фінансової допомоги від Червоного Хреста в межах програми ваучерів КІК або інших місцевих ініціатив щодо видачі подарункових ваучерів.

Одна сім’я може отримати один ваучер на 500 злотих. Взяти участь у програмі можуть родини, які:

• перетнули кордон України та вперше заїхали до Польщі після 1 жовтня 2022 року й перебувають тут у зв’язку зі збройним конфліктом;

• перетнули кордон Республіки Польща після 24 лютого 2022 року й належать до однієї з нижченазваних категорії: особи з інвалідністю, вагітні жінки, особи, які виховують дитину віком до 1 року, особи, які самостійно опікуються щонайменше трьома дітьми, неповнолітні, які прибули до Польщі без опікунів, а також жінки 60+ та чоловіки 65+.

Як отримати ваучер від Червоного хреста?

Для того, щоб скористатися допомогою у вигляді грошового сертифіката або задати конкретні питання, потрібно звернутися до місцевого воєводського або районного відділу Червоного хреста, повний перелік яких із адресами та контактними телефонами ви знайдете за посиланням.

Зверніть увагу, що відділи Червоного Хреста не проводять реєстрації чи записів заздалегідь, отримати ваучер можна в порядку «живої черги». При цьому отримати грошовий сертифікат може якийсь один представник сім’ї – присутність всієї родини не є обов’язковою. Але уповноважена особа, яка прийде за ваучером, має надати необхідні дані та документи кожного члена сім’ї. Зазвичай йдеться про такі документи, як паспорт, номер PESEL, свідоцтво про народження дітей, довідка про надання статусу інваліда (за потреби) тощо.

Як можна використати ваучер на 500 злотих?

Подарунковий сертифікат можна використати на придбання різних товарів першої необхідності. Це можуть бути:

• продукти харчування;

• засоби гігієни;

• деякі побутові речі.

Кожне воєводство встановлює власні правила щодо визначення переліку доступних товарів та пов’язані з ними обмеження. Ваучери приймаються більше, ніж у 60 000 магазинів, торгових центрів та сервісних точок. Щоби знайти найближчий пункт, де можна отоварити ваучер, скористайтеся спеціальною віртуальною мапою.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *