Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки біженців із України працевлаштувалися

0
1 рік ago

Скільки біженців із України працевлаштувалися в Польщі, міграційна платформа EWL підготувала звіт щодо професійної активізації українських біженців. Перевірте, скільки українців уже працевлаштувалися в Польщі, та хто планує залишитися на довше.

Звіт EWL про професійну організацію українських біженців

Нещодавно в межах Постійної робочої конференції з підтримки Україні, яка проводилася в Канцелярії прем’єр-міністра Польщі, було розглянуто Звіт про професійну активізацію українських біженців. Звіт підготовили експерти Міграційної платформи EWL та Центр Східноєвропейських cтудій Варшавського університету.

Група EWL – це одна з найбільш швидкозростаючих компаній в ЄС в сфері працевлаштування іноземців. Компанія допомагає знайти роботу в Європі працівникам із усіх континентів, у тому числі працевлаштовує громадян України в Польщі, Румунії, Литві, Чехії, Німеччині, Нідерландах тощо. У 2022 році компанія працевлаштувала близько 13 тисяч біженців із України. Заснований у 2015 році Фонд підтримки мігрантів на ринку праці EWL ініціює та підтримує трудову присутність іноземців на польському ринку праці та має на меті підвищити обізнаність громадян інших країн про права, обов’язки та переваги легального працевлаштування в ЄС. Із 2018 року Міграційна платформа EWL проводить соціологічні дослідження серед іноземців, які працевлаштувалися в країнах Європейського Союзу. Останні дослідження проводилися в співпраці з дослідниками Центру Східноєвропейських cтудій Варшавського університету.

У Звіті, представленому під час конференції, були надані конкретні результати досліджень та дані, які дозволяють оцінити рівень працевлаштованості українських біженців та зробити висновки щодо їхньої інтеграції у польський ринок праці.

Майже всі працездатні українці, які хотіли знайти роботу Польщі, працевлаштувалися

Під час конференції міністерка сім’ї та соціальної політики Польщі Марлена Малонґ повідомила, що від початку російсько-української війни в Республіці на спрощених умовах було працевлаштовано близько 900 тисяч воєнних мігрантів із України. І, як було зазначено в Звіті Міграційної платформи EWL, ця кількість біженців, які знайшли роботу в Польщі, майже в шість разів більше, ніж число працевлаштованих українських мігрантів у Німеччині.

За словами Яна Маліцькі, директора Східноєвропейських студій СКУ:

Російська агресія звалилася на нас раптово, ніхто не був до неї готовий. Однак завдяки величезній солідарності політичних сил, державної адміністрації, місцевої влади, неурядових організацій, бізнесу та сотень тисяч приватних осіб, необхідна допомога була дуже швидко і добре організована. Дуже важливими були також швидкі зміни в законодавстві та умови для біженців. Завдяки цьому вони змогли швидше працевлаштуватися в Польщі.

Побачити більше: Вигідні кредити на житло для іноземців в Польщі

За офіційними даними, від 24 лютого 2022 року, тобто майже за рік війни, близько 1,5 млн. біженців із України отримали в Польщі статус тимчасового захисту, який, окрім інших соціальних привілеїв, також відкрив для українців спрощений доступ до польського ринку праці. Підрахувавши, що приблизно третину з цієї кількості становлять діти (близько 500 тисяч), експерти Міграційної платформи EWL зробили висновок, що майже всі воєнні мігранти з України працездатного віку, які хотіли знайти роботу в Польщі та виявили бажання працювати, на сьогодні працевлаштовані. При цьому беззаперечним залишається той факт, що в більшості випадків українці влаштовуються на роботу, яка не відповідає їхньому фактичному рівню освіти та отриманій раніше в Україні професійній кваліфікації.

Польська влада готується до наступного етапу підтримки українських біженців

Оцінюючи оприлюднені дані щодо працевлаштування українських воєнних мігрантів, міністерка сім’ї та соціальної політики Польщі Марлена Малонґ підкреслила важливість цих показників, адже, за словами чиновниці:

Робота та можливості заробітку дають біженцям відчуття гідності, стабільності та безпеки.

У свою чергу, Рафал Мруз, операційний директор Міграційної платформи EWL, оцінив трудовий потенціал українців, визнав їхній позитивний влив на економіку Польщі та анонсував початок наступного етапу допомоги біженцям із України, наголошуючи:

Перший етап підтримки біженців з України позаду. Зараз настав час для подальших викликів і дій щодо розумної дерегуляції трудового законодавства та правил проживання в Польщі з точки зору доступу мігрантів до суспільних благ, децентралізації фінансової допомоги для суб’єктів, які допомагають біженцям з України, а також подальшої цифровізації процесів легалізації для іноземців, які підтримують польську економіку та мають реальний вплив на зростання ВВП Польщі.

Експерти зійшлися на думці, що після надання українцям можливості отримати бодай якусь роботу, наступним етапом підтримки українських вимушених мігрантів має стати забезпечення для них можливості професійного зростання та розвитку. І ключове значення в цьому процесі займатиме вивчення польської мови та професійне навчання.

Як зазначив під час презентації Звіту речник EWL Анатолій Зимнін:

Це в інтересах самих українських громадян, польської економіки, але також і української економіки. До війни грошові перекази економічних мігрантів становили до 8% ВВП України.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *