Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Безкоштовні курси польської мови

3
1 рік ago

Безкоштовні курси польської мови xоча між польською та українською мовами є багато спільного, біженцям з України все одно буде важко вільно спілкуватися з поляками. Щоб полегшити комунікацію та знизити наслідки мовного бар’єру, у різних містах Польщі були створені мовні курси для людей, які прибувають з України. Попит на такі курси є просто величезним, тому ми публікуємо список місць, де ще є вільні місця.

Варшава

Фонд «Спасение» (Fundacja Ocalenie) розпочинає набір на черговий мовний курс для українських біженців та емігрантів, які проживають в Варшаві. Заняття відбуваються двічі на тиждень у режимі онлайн, тому необхідно мати комп’ютер із підключенням до Інтернету, оснащений мікрофоном та веб-камерою. Вся інформація про курс та реєстрація доступна на сайті: https://ocalenie.org.pl/kursy-polskiego.

«Інститут польської мови» (Polski Instytut Językowy) запрошує на курси, розраховані на всі рівні знання польською мови. Вони також проводяться в режимі онлайн. Для того, щоб записатися на курси, необхідно особисто відвідати інститут за адресою: вулиця Мазовецька 12/24 (ul. Mazowieckiej 12/24) та підписати відповідну заяву. У міру навчання та зростання знань, учням буде запропоновано пройти мовний тест, за результатами якого надається офіційний рівень володіння польською мовою. Детальнішу інформацію можливо знайти на сайті: https://instytutjezykowy.pl/pl/kursy-online

«Академія фінансів та бізнесу Вістула» (Akademia Finansów i Biznesu Vistula) організовує мовні курси як для дорослих, так і для підлітків. Курси розраховані здебільшого на людей, які ніколи не навчали польської мови та орієнтовані насамперед на розвиток розмовного мовлення. Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт: https://www.vistula.edu.pl/o-nas/aktualnosci-i-wydarzenia/aktualnosci/darmowy-kurs-jezyka-polskiego-dla-uchodzcow-z-ukrainy.

„Культурний центр Весола” (Ośrodek Kultury Wesoła) запрошує на безкоштовні курси для дорослих та дітей. Записатись можливо за телефоном 22 773 61 88. Розклад занять вказан на сайті https://domkulturywesola.net/pomoc-ukrainie-kursy-jezykowe/.

Так само є можливість записатися на безкоштовні заняття з вивчення польської мови в центрі „3 кімнати з кухнею” (3 izby z kuchnią). Заняття проводяться за середами та п’ятницями з 15:00 до 16:30 за адресою: вул. Глембока, 64 (ul. Głębockiej 64). Телефон для запису 535894294.

Будинок культури „Влохи” (Włochy) проводить заняття по понеділках та середах з 18:30 до 20:30. У групах по 12 осіб, всі матеріали та підручники надаються на місці. Записатися можливо за номером 513185583.

Клуб-кафе «Веселе життя» (Życie jest fajne), розташований на вулиці Груєцькій 68 (Grójeckiej 68), також запрошує всіх бажаючих взяти участь у безкоштовному курсі польської мови. Курс проходить щочетверга з 5 до 7 години вечора. Телефон для зв’язку 22 401 74 40.

Краків

Великою популярністю в Кракові користуються мовні курси, які проводяться в університеті Ягеллону (Uniwersytet Jagielloński). В даний час набір на курси не ведеться, але отримати інформацію про дати майбутніх занять можливо за телефоном: 126632929.

Фонд „Буде краще” (Fundacja Będzie Lepiej) проводить заняття з польської мови для дітей та підлітків, а також для дорослих. Більш детальну інформацію про розклад занять можливо знайти на сайті: http://www.bedzielepiej.org/index.php/2022/03/02/darmowe-lekcje-jezyka-polskiego/.

Культурний центр Підгуже (Centrum Kultury Podgórza) на вулиці Сокільської 13 (ul. Sokolskiej 13) у квітні починає проводити безкоштовні заняття з польської мови для дітей та підлітків. Зареєструватися можливо за адресою електронної пошти sekretariat@ckpodgorza.pl. У повідомленні мають бути вказані ім’я та прізвище дітей та їх вік.

Краківський центр творчості Osiedle na Kozłówce організовує заняття з польської мови щочетверга о 16:00. Реєстрація не потрібна, просто приходьте за адресою: вул. На Козлувці 25 (ul. Na Kozłówce 25). У разі виникнення питань, можливо написати листа на пошту: mamkozlowek@bis-krakow.pl або зателефонувати за номером: 505 343 132.

Вроцлав

Громадська організація „Вроцлав мовами світу” (Wrocław na językach świata), за підтримки „Вроцлавського центру інтеграції” (Wrocławskie Centrum Integracji), організовує раз на тиждень зустрічі між іноземцями та волонтерами-носіями польської мови. Після реєстрації за учнем буде закріплено відповідну людину, яка проводитиме заняття з польської мови у заздалегідь обумовленому місці. Частота та тривалість зустрічей вибирається індивідуально, залежно від Ваших потреб та можливостей. Зареєструватися можливо на сайті: https://www.wnjs.pl/uczen-formularz-zgloszeniowy/.

Центр безперервної освіти (Centrum Kształcenia Ustawicznego) також запрошує всіх бажаючих пройти безкоштовний курс польської мови. Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, зв’яжіться з ними за телефоном 71 798 67 01 (доб. 114 або 115) або завітайте на вул. Вільна 73 (ul. Swobodna 73), Вроцлав.

Середня школа №V знаходиться у процесі збору груп для безкоштовних занять із польської мови. Записатись можливо за телефоном 71 798 69 13. Більш детальну інформацію ви знайдете на сайті школи: https://lo5.wroc.pl/bezplatna-nauka-jezyka-polskiego-dla-uchodzcow/.

Фонд „Хоббіт” (Fundacja Hobbit) запрошує вас на безкоштовні заняття для дітей та підлітків. Вони відбуваються з понеділка по п’ятницю з 15.30 до 20.00 за адресою: площа Святого Мацея 5а (placu św. Macieja 5a). Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номером: 71 321 01 77 або заповнюйте форму реєстрації на сайті фонду: https://www.fundacja-hobbit.pl/.

Рада маєтку Надодже (Rada Osiedla Nadodrze) щоп’ятниці о 16:00 організовує безкоштовні уроки польської мови. Пункт розташований за адресою вулиця Ридигера, 64 (Rydygiera 64). На заняття можуть прийти всі бажаючі, реєстрація не потрібна.

Євангелічна школа богослов’я Варшави (EST) організовує безкоштовні курси польської мови для біженців з України „Польська за філіжанкою кави”. Заняття відбуваються як в онлайн-режимі, так і очно у приміщенні школи за адресою: вул. св. Ядвіги 12 (ul. św. Jadwigi 12). Приєднатися до онлайн уроків Ви можете кожен понеділок з 9:00 до 10:30, уроки відбуваються за допомогою платформи ZOOM. Якщо Вам більше подобається очна форма занять, то вони доступні по понеділках з 17:00 до 18:30, по вівторках з 9:00 до 10:30 та з 17:00 до 18:30. Записатись на курси польської можна надіславши листа на електронну пошту: m.wrona@ewst.pl, зателефонувавши за номером: 71 346 99 37 або особисто відвідавши школу в кабінеті №112. Детальнішу інформацію можна знайти на сайті: https://ewst.pl/polski/.

Центр креативної творчості Rewir Twórczy – запрошує всіх українців, які мешкають у Вроцлаві відвідати безкоштовні уроки польської мови. Заняття проводяться по понеділках та четвергах опівдні. Місце проведення – вул. Свойчицька 118 (ul. Swojczyckiej 118). Реєстрація на заняття проводиться електронною поштою, подати заявку можна за адресою: grupazpasja@gmail.com.

Лодзь

Безкоштовні курси польської мови є також і в місті Лодзь, а також у Згежі, Серадзе, Пйотркув-Трибунальському, Томашув-Мазовецькому, Ловіце та Скерневіце. Щоб дізнатися подробиці, надішліть повідомлення за адресою ukraina.edukacja@lodzkie.pl, вказавши основну контактну інформацію, таку як ім’я, прізвище, номер телефону та місце проживання.

Школа польської мови «Полоніус» (Polonus) у місті Лодзь проводить базовий курс польської мови, який допоможе полегшити повсякденне спілкування. Для отримання більш детальної інформації телефонуйте за номером +48 795 097 302.

 

Онлайн школи польської мови

 

– Santander Bank Polska запустив безкоштовні онлайн-курси польської мови для українців. Курси розраховані на дорослих старше 18 років і починаються з самих азів. Перші заняття стартували 20 квітня, але всі бажаючі можуть приєднатися до них будь-коли, без попереднього запису. Курси відбуваються по понеділках та середах з 17:00 до 18:30 та триватимуть до 28 липня. – Початковий посібник для вивчення польської мови для українців: підручники, вправи та аудіозаписи. Доступно для завантаження на сайті: pobierz.questfe.pl

– Безкоштовні онлайн курси польської мови від школи Tak Yes. Групи лише формуються, тому для того, щоб записатися на заняття, необхідно надіслати листа на адресу ukraina@takyes.edu.pl, вказавши свої контактні дані.

– На телеграм-каналі @polskiwithlove ви можете записатись на безкоштовні онлайн-курси польської мови. Ним керує дипломований філолог пані Катерина. Щовівторка та п’ятниця, на каналі публікуються посилання на онлайн- заняття.

– Платформа Tutlo: hello.tutlo.com організовує уроки польської мови як для дорослих, так і для дітей. Уроки відбуваються у форматі прямого ефіру з учителями. Ви можете зареєструватися на заняття, вказавши своє ім’я, прізвище та адресу електронної пошти прямо на сайті.

– Щосуботи о 9:00 відбуваються безкоштовні онлайн заняття «Польська мова з нуля для школярів», які проводить сертифікований викладач польської мови. Більш детальну інформацію можна знайти на сторінці у фейсбук.

– На цьому сайті викладачі польської розміщують безкоштовні відеоуроки та методичні посібники для самостійного вивчення мови: padlet.com

 

Побачити більше: Найкращі програми-перекладачі для вашого телефон

– Безкоштовні курси для українців також організовує Інститут лінгвістики. Для отримання додаткової інформації необхідно зареєструватись на сайті за адресою: instytutlingvistyky.com.ua

– Ще одну можливість безкоштовно вивчати польську мову для українців пропонує платформа SuperMemo. Для цього спочатку потрібно зареєструватися на сайті: supermemo.com потім увійти до облікового запису

– На онлайн платформі Kleks Ви можете знайти безкоштовні курси польської мови початкового рівня А1 / А2. Матеріали представлені у вигляді лекцій, вправ на вимову та контрольних тестів. Крім цього, Ви отримуєте доступ до чату, де завжди можна проконсультуватись з викладачем у разі виникнення складних питань.

– Сайт «Польська мова онлайн» polskijazyk.pl був створений за підтримки польського уряду. Мову можна вивчати з самих азів з рівня A1 до рівня B1. Після закінчення курсу та складання іспиту Ви отримуєте офіційний сертифікат, що підтверджує рівень володіння польською мовою.

– На сайті Lingo Hut Ви зможете знайти безкоштовні уроки розмовної польської, зручно розділені на теми

– На сайті ESKK Ви знайдете безкоштовний курс з 32 уроків та практичних вправ, які дозволять Вам опанувати орфографію та граматику польської мови. Курс ґрунтується на практичних життєвих ситуаціях і дає можливість вивчити основні фрази, які здатні значно полегшити повсякденне спілкування.

– У Facebook можна знайти групу «Польська Мова з LalaLing», де кожен день викладають барвисті мовні картки, які дозволяють швидко опанувати базовий запас польських слів.

– Матеріали у вигляді підручників та записів для самостійного вивчення польської мови опубліковані на наступних сайтах:

– для дорослих – gov.pl

– для дітей – wspolnotapolska

– Також Ви можете вивчати польську мову завдяки людям, які записують та діляться своїми уроками на YouTube. Ось список найпопулярніших каналів:

Польський. Онлайн»
„Центр слов’янських мов”
Канал «Ольги Торської»
KanApka
Polishglots UA
«Говоримо польською»

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

3 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *