Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Карта великої родини Kartа Dużej Rodziny

1
1 рік ago

Карта великої родини Kartа Dużej Rodziny дозволяючи отримати привабливі знижки в магазинах та закладах обслуговування. Хто може претендувати на таку карту? Як її отримати та як нею користатися? Подаємо найважливішу інформацію!

Карту великої родини – хто може отримати

«Карту великої родини» може отримати кожна сім’я, в тому числі прийомна, на утриманні якої перебувають три або більше дітей. Крім того, її мають право оформити дитячі будинки сімейного типу. На сьогодні багатодітні родини українських біженців так само мають можливість отримати «Карту великої родини». На оформлення карти може подати будь-який член родини, тобто:

 • батько або мати;
 • мачуха або вітчим;
 • діти.

Варто мати на увазі, що «Картка великої родини» видається незалежно від доходу сім’ї. І з 1 січня 2019 року на неї мають право претендувати так само родини, які колись мали на утриманні трьох дітей.

Карту великої родини – які документи потрібно підготувати для отримання карти?

Для отримання Карти великої родини» знадобляться такі документи:

 • заява на отримання карти;
 • заява від батька/вітчима та матері/мачухи про те, що вони не позбавлені батьківських прав та не обмежені в повноваженнях щонайменше на трьох дітей (можна написати в довільній формі або заповнити відповідний формуляр);
 • паспорт або PESEL батька/вітчима й матері/мачухи;
 • для дітей до 18 років – номер PESEL (якщо немає, свідоцтво про народження або паспорт);
 • для дітей від 18 років – номер PESEL (якщо немає, свідоцтво про народження або паспорт) та свідоцтво про заплановану дату закінчення школи або вишу (можна написати довільно чи заповнити спеціальну форму);

Якщо в сім’ї є мачуха чи вітчим, до вказаних вище документів ще потрібно додати свідоцтво про шлюб. Прийомні сім’ї мають також надати постанову про влаштування дітей в родину або в дитячий будинок сімейного типу. Від іноземців додатково вимагаються документ, що підтверджують право на проживання та побут в Польщі.

Оформлення віртуальної «Карти великої родини»

Існує також можливість отримати віртуальну версію «Карти великої родини». Якщо сім’я вже отримала звичайну пластикову картку, для оформлення мобільної не потрібно додаткових документів. Необхідно лише надати номери телефону та адреси електронної пошти членів сім’ї.

Для користування мобільним додатком карти треба завантажити програму mKDR у Google Play (для Android) або App Store (для IOS).

Куди подавати документи

Заповнену заяву на отримання карти з іншими документами потрібно віднести до відповідної місцевої установи або передати онлайн. Дізнатися, яка саме установа відповідає за видачу Kartа Dużej Rodziny у вашій місцевості, можна, звернувшись до муніципального уряду. Віднести заяву може будь-яка повнолітня особа із сім’ї (батько, мати, мачуха, вітчим, діти).

Також можна подати заявку через інтернет-портал MRPiPS Emp@tia. Для цього:

 1. Увійдіть на платформу за допомогою Рrofil zaufanу.
 2. Заповніть заявку, слідуючи вказівкам спеціального майстера подачі заявки.
 3. Дочекайтеся смс-повідомлення зі сповіщенням про готовність картки до видачі.

Якщо ви водночас подаєте заявку на мобільні картки, члени сім’ї також отримають на вказані електронні адреси номери карток, які є логіном до мобільного додатку mKDR. Одноразові паролі до програми будуть надсилатися членам сім’ї в смс-повідомленнях на телефонні номери, вказані в додатку.

Як виглядає картка

Пластикова картка має стандартні розміри звичайної платіжної карти, на якій вказані ім’я, прізвище та номер PESEL власника, а також номер і термін дії картки. Такі самі дані про власника вказуються і в мобільній версії карти, яка відображається в додатку mKDR в mObywatel.

Скільки коштує оформлення «Карти великої родини»

Послуга оформлення карти є безкоштовною. Але, якщо загубити карту, за її дублікат прийдеться заплатити 9,56 злотих. Якщо оформлюється тільки одна, пластикова чи мобільна карта, у той час, як друга вже є в наявності, ця послуга коштуватиме 9,21 злотих.

Термін дії картки

Термін, на який документ залишається дійсним, залежить від категорії та віку користувачів. Так, батьки можуть користуватися карткою все життя. Діти – до 18 років, а, якщо продовжують навчання – до 25 років. Для дітей-інвалідів картка залишається дійсною на строк дії свідоцтва про непрацездатність.

Як користуватися карткою

Місця, де за картою надаються знижки, позначені спеціальним знаком: «Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny». Щоб скористатися знижкою, достатньо пред’явити карту. Важливо, що користатися нею може кожен член сім’ї окремо.

Щодо користування мобільною версією картки, достатньо відкрити її в застосунку mKDR на своєму екрані смартфона. Доречи, застосунок дозволяє легко віднайти найближчі місця, де за картою можна отримати знижки на певні категорії товарів.

Які пільги можна отримати з карткою

«Картка великої родини» надає можливість користуватися знижками та пільгами у багатьох державних установах та приватних підприємствах. В тому числі, в торговій, рекреаційній, спортивній, освітній, культурній та транспортній сфері. Серед пільг, які можуть отримати власники карти:

 • знижки на проїзд потягом (37% – на разові квитки та 49% и – на місячні для матері/мачухи та батька/вітчима);
 • знижки на оплату паспорту (50% для батька/вітчима та матері/мачухи, 75% для дітей);
 • безплатний вхід до національних парків;
 • знижки в супермаркетах мережі Lidl та Carrefour 10%;
 • знижки в книгарнях мережі Świat Książki 20%.

Побачити більше: Ваучери на продукти в обмін на старі телефони

Крім того, картки обслуговують такі популярні торгові сіті, як Intersport, Coccodrillo, банки – PKO BP, Credit Agricole, Santander Bank Pols, приватні медичні мережі (Luxmed та Medycyna Rodzinna), а також мобільні оператори Orange, Play, T-Mobile. Учасниками програми є АЗС («Лотос», «Орлен», «Шелл»), автомийки, кінотеатри («Геліос»). З «Карткою великої родини» навіть можна отримати знижки на електроенергію.

Дізнатися про весь спектр знижок, які доступні для користувачів карти, можна, ознайомившись із повним переліком партнерів програми «Карта великої родини».

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *