Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Вища освіта в Німеччині - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Вища освіта в Німеччині

1
2 роки ago

Вища освіта в Німеччині: яка вона та чим відрізняється від української? Співпраця України та Німеччини в освітній галузі. Все детально в нашій статті.

Українсько-німецька співпраця в освіті

Багато українців для тимчасового захисту обрали Німеччину, тому дві країни досить активно співпрацюють в різних галузях для максимального результату. На сьогодні не винятком є освіта. Бо велика кількість українських дітей відвідують місцеві школи, деякі навчаються також і онлайн в Україні, деякі випускники та мають уже визначитися зі своєю майбутньою професією. Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет постійно знаходиться на зв’язку з міністром освіти та досліджень Німеччини Беттіною Штарк-Ватцінгер й моніториться ситуація з освітнім процесом та здобуттям українськими дітьми якісної освіти. За майже рік повномасштабної війни росії проти України зруйновано багато дитячих садків, шкіл, вишів та закладів професійно-технічної освіти.

Тому пріоритетним напрямком україно-німецької співпраці у питаннях розвитку науки та досліджень, формування альянсу у професійній освіті та здобуття якісної освіти українськими дітьми й молоддю незалежно від місця їхнього перебування – написав Шкарлет.

За словами міністра, Німеччина – надійний та стратегічний партнер для України. Бо за ініціативою ФРН йде масштабна допомога в адаптації українських дітей, а також надано можливість продовжувати дистанційне навчання за українськими освітніми програмами. Минулого року понад 6 тис. українських випускників мали змогу скласти національний мультипредметний тест у тимчасових екзаменаційних центрах шести міст Німеччини, щоб вступити до українських університетів. Також Німеччина працевлаштувала значний відсоток українських педагогів та в деяких школах введено викладання української мови та літератури, історії, географії, культури та традицій. Це дуже важливі кроки для національної підтримки і зв’язку з Батьківщиною. Також велике значення є відкриття українських освітніх хабів, один такий у Дрездені та в Лейпцигу. В останньому українські школярі продовжують навчатися українською мовою за українською державною програмою.

Також знаковою є підтримка Німеччини у сфері професійно-технічної освіти, особливе місце в цьому процесі належить отриманню освіти українськими біженцями в ФРН.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Вища освіта в Німеччині: які є заклади?

Німецька система вищої освіти доволі різниться від української. До вишів належать три види закладів.

Університети (Universitäten) – це освітні заклади, які надають студентам поглиблену академічну освіту, орієнтуючись в першу чергу на теоретичні знання та методологічну експертизу. Не кожен охочий може стати студентом університету, бо потрібна кваліфікація для вступу (Hochschulzugangsberechtigung) – або німецький Abitur, або іноземний аналог.

Ще одним масштабним різновидом університетів є університети прикладної науки (Fachhochschulen). Університети прикладних наук випускають студентів з такими освітньо-кваліфікаційними рівнями як бакалавр і магістр в наступних предметних областях:

  • технологія;
  • медицини;
  • економіці;
  • бізнесі;
  • громадських справах;
  • засобах масової інформації.

Німецька економіка сприяє працевлаштуванню студентів після таких вишів та надає чисельні варіації подальшої освіти, все це для студентів, які бажають займатися професійними професіями. В країні на сьогодні налічується близько 250 університетів прикладних наук з понад 1 мільйонів студентів. Для охочого стати студентом такого закладу освіти треба мати кваліфікацію Abitur або іноземний еквівалент. Для обдарованих дітей існує декілька шляхів через німецьку шкільну систему, які дозволяють студентам з іншою кваліфікацією та практичним досвідом відвідувати вищі навчальні заклади, такі як Fachhochschulen.

Коледжі мистецтв та музики (Kunsthochschulen & Musikhochschulen). Це заклади освіти для студентів з творчими задатками. Тут пропонують отримувати кваліфікацію з наступних дисциплін:

  • образотворче мистецтво;
  • музика;
  • архітектура;
  • драма;
  • танець;
  • дизайн одягу;
  • фільм;
  • написання сценарію.

Щоб стати студентом цих закладів на додаток до виконання вступних вимог, охочі, як правило, мають проявити свій художній талант, або зробити творчу роботу, є ще варіант – пройти прослуховування. Діти, які мають творчий потенціал можуть подати заявку без кваліфікації, але кожен коледж може також на власний розсуд вводити додаткові вимоги для абітурієнтів. На сьогодні в Німеччині навчаються близько 35000 студентів на творчих спеціальностях, що охоплюють собою близько 50 коледжів мистецтва та музики. Важливо: в цих закладах освіти рідко пропонують курси з вивчення англійської мови.

Післядипломна освіта в Німеччині

Так само як і в Україні, після отримання освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр можна розглядати можливість продовжити навчання. Але в Німеччині треба вступати до аспірантури, для отримання ступеня магістра або доктора наук.

  • Магістратура – це освітньо-кваліфікаційний ступінь, який пропонують всі види вищих навчальних закладів Німеччини.
  • Доктор філософії або докторантура – це освітньо-кваліфікаційний ступінь, основний акцент при навчанні є на дослідження у своїх університетах. Саме цей напрямок є найбільш популярним для отримання кваліфікації кандидата наук. Єдиними вищими навчальними закладами, яким дозволено присуджувати докторські ступені в Німеччині, є університети (Universitäten).

Приватні та державні університети Німеччини

Вища освіта в Німеччині фінансується від держави приблизно на 60%, та основна маса молоді як раз і є студентами цих закладів, тільки 40% ті, хто навчається в університетах Баден-Вюртемберга та платять за навчання.

Окрім цього, існує близько 120 приватних коледжів, які надають освітні послуги згідно з затвердженими державою ступенями, та становлять близько 30% вищих навчальних закладів Німеччини. Левова частина, яких це університети прикладної науки, що мають тісні зв’язки з промисловістю або міжнародними компаніями, які надають широкий спектр та підтримку у майбутньому працевлаштуванні. Особливістю цих закладів, є вища плата за навчання, а також пропонують щедрі стипендіальні програми.

Дистанційна освіта у закладах освіти Німеччини

В університетах Німеччини для здобуття освіти використовуються різноманітні форми навчання та існує багато можливостей навчатися в будь-якому місці та в будь-який час. Адже основне це отримати знання, тому хто зацікавлений в цьому можуть використовувати й дистанційну форму навчання. Велика увага приділяється особистим якостям студентів з поглибленням практичних умінь, а не тільки теоретичного опанування матеріалів.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

  1. […] Вибір, куди йти вчитися після 9-10 класу, залежить від того, чи планує учень отримати професійну освіту, чи хоче вступати до університету. Про систему вищої освіти в Німеччині можна дізнатися в нашій статті. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *