Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Де працюють українці в Німеччині

1
1 рік ago

Понад 300 тисяч українців стали на облік у центр зайнятості Німеччини. Де працюють українці в Німеччині та як підтвердити професійну кваліфікацію?

Німеччина – країна з високим рівнем життя, яка вабить до себе громадян інших країн стабільністю та розвитком. Та зовсім інша справа, коли люди вимушено опинились в іншій державі, хоч і дуже гарній. Як влаштовуються україні в Німеччині? Де працюють та як можуть підтвердити свою професійну кваліфікацію?

Де працюють українці в Німеччині та де можуть працювати?

З моменту повномасштабного вторгнення з України в Німеччину в’їхало понад 1 мільйон біженців. Майже всі вони – люди похилого віку, студенти та жінки з дітьми.

Люди, які перетинали кордон не мали на меті влаштовуватись на роботу, адже вони втікали від війни, а не мігрували. Та сидіти в чужій країні і нічого не робити в той час, коли в рідній країні війна – це не про українців.

Майже 350 тисячі українських громадян стали на облік зайнятості в Німеччині за місцем проживання. Майже кожен 10 українець має роботу у федеральній землі.

Найчастіше без знання німецької мови громадяни України працюють:

 • у сфері готельного бізнесу,
 • на пакуванні в магазинах та різних підприємствах,
 • на складах харчової промисловості,
 • у клінінгових компаніях
 • в магазинах.
 • Ті громадяни України, які є дипломованими спеціалістами та не можуть сидіти без роботи, можуть знайти роботу за спеціальністю. На сьогодні вже понад 3000 українських вчителів працюють в німецьких школах.

Громадяни України можуть також працювати в Німеччині як найманий працівник, який був відряджений основним роботодавцем на інше підприємство.

Українці можуть відкривати власні підприємства, компанії або працювати як самозайнята особа.

Проблема мінімальної зарплати та соціальних виплат

Українці, які мають роботу в Німеччині заробляють в середньому 1500 євро на місяць. Найбільший заробіток в логістичній, транспортних сферах та в освітньому напрямку.

У 2023 зростає мінімальна зарплата в Німеччині та соціальні виплати для українських біженців. В цьому році соціальна допомога становить 500 євро на людину.
То проблема в тому, що українцям, особливо тим, хто не збирається залишатися у Німеччині вигідніше не працювати та отримувати соціальну допомогу. Адже без знання мови можна розраховувати, у більшості випадків, на мінімальну зарплатню.

З іншого боку мінімальна зарплата в Німеччині теж зростає в цьому році. І ті, хто не може сидіти без діла та має бажання працювати та допомогати своїй країні – працює та шукає нові можливості.

Як українці можуть отримати дозвіл на роботу в Німеччині

Після приїзду до Німеччини за правилами цієї країни необхідно отримати статус тимчасового захисту. Коли буде отриманий такий статус, потрібно оформити дозвіл на роботу у Відділі реєстрації іноземних громадян.

Для отримання тимчасового проживання необхідно:

 • пройти процедуру реєстрації.
 • Заздалегідь підготувати документи (паспорт, адресу проживання в Німеччині).
 • Отримати посвідчення на проживання в Німеччині.
 • Надаючи цей документ Відділ реєстрації іноземних громадян у ФРН вносить інформацію про те, що громадянин України має право працювати на території Німеччини. Erwerbstätigkeit erlaubt – працевлаштування дозволено. Завдяки цьому документу українці можуть займатись пошуком роботи або професійних курсів тощо.

Підтвердження кваліфікацій для українців

Для того, щоб працювати за спеціальністю необхідно підтвердити свою кваліфікацію в Німеччині. Підтвердження компетентності в тій чи іншій сфері значно спростить пошук роботи.

На інформаційному порталі уряду Німеччини щодо визнання іноземних професійних кваліфікацій можна отримати всю інформацію з приводу підтвердження.

Перш за все необхідно обрати потрібно професію у списку, а потім підготувати документи для ії підтвердження.

Міністерка у справах сім’ї, літніх людей, жінок і молоді Німеччини Ліза Паус вважає, що необхідно прискорити визнання українських дипломів вихователя дитячого садка. Дуже важливо без зволікання визнати кваліфікацію і дати можливість українським спціалістам відвідувати мовні курси.

На сьогодні у ФРН є нестача фахівців у сфері дошкільної освіти. Більшість українських біженців мають вищу освіту і можуть працювати за своєю спеціальністю або опановувати нові професії.

Процедура підтвердження кваліфікації в Німеччині

Для того, щоб отримати підтвердження професійної кваліфікації необхідно:

 • підготувати документи, які підтверджують професійну кваліфікацію та заповнити заявку.
 • Відповідна організація заяву та документи.
 • Відповідь надійде приблизно через місяць. В ній буде або підтвердження заявки та всіх документів, або необхідність додати потрібні документи.
 • Центр порівнює професійну кваліфікацію із німецькою оригінальною професією.
 • Враховується професійний досвід та додаткові кваліфікації.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Пошук роботи в Німеччині

Коли тимчасове посвідчення буде вже на руках з позначкою Працевлаштування дозволено, то можна шукати роботу.

Краще за все шукати через Центр зайнятості та надання пільг Jobcenter та Федеральне агентство зайнятості Agentur für Arbeit. В цих закладах авжди нададуть потрібну консультацію та допомогу у пошуках роботи, професійних курсів або запису на вивчення німецької мови. На офіційному сайті можна знайти інформацію щодо місцевих організацій, які знаходяться відповідної федеральної землі.

Обов’язково після проходження співбесіди з роботодавцем необхідно підписати трудовий договір з ним. Працедавець в свою чергу подать заяву у Федеральну трудову агенції щодо уточнення інформації по майбутньому працівнику.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *