Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Фінансова підтримка бізнесу в Німеччині

1
1 рік ago

Фінансова підтримка бізнесу в Німеччині, адже це справа не з легких. На яку підтримку можна розраховувати від держави? Відкриття власного бізнесу.

Німеччина завжди підтримує своїх громадян у будь-яких негараздах чи починаннях. У разі відкриття власного бізнесу можна розраховувати на консультаційну підтримку або фінансову. Така фінансова допомога може надаватися зі сторони державних установ або приватних. Для того, щоб отримати подібні субсидії необхідно добре підготуватись. Які можуть бути виплати та що потрібно підготувати для успішної заявки?

Субсидія на бізнес від Джобцентр

Стартовий внесок Gründerzuschuss від центру (Jobcenter) або агенції (Agentur für Arbeit) з працевлаштування можна отримати якщо людина наразі немає роботи. Безробітний, який мінімум один день офіційно не працює, має право на отримання допомоги з безробіття (ALG 1) протягом наступних 150 днів, а якщо він хоче розпочати власну діяльність, то може подати заявку на отримання стартового гранту.

Подавати таку заявку можна безпосередньо до агенції або центру з працевлаштування. Для того, щоб отримати фінансову допомогу на бізнес необхідно:

 • Продумати та прописати якісний бізнес-план.
 • Копію реєстрації в податковій інспекції Finanzamt.
 • Висновок бізнес-консультантів або експертів, так званий «сертифікат стійкості» Tragfähigkeitsbescheinigung. В ньому повинно бути вказано, що бізнес-план заявника добре продумано.
 • Підготувати резюме Lebenslauf.
 • Атестати, сертифікати, дипломи та інші документи, які можуть підтвердити кваліфікацію заявника.

При позитивному ухвалі видачі фінансової виплати на бізнес заявник може ще додатково отримувати щомісячну допомогу з безробіття. Також – 300 євро на медичне та пенсійне страхування протягом півроку. Через шість місяців можливо подовження додаткових 300 євро ще на девʼять місяців.

Також заявнику на отримання виплат буде надано доступ до безкоштовних курсів та семінарів за різними напрямками:

 • бухгалтерія,
 • маркетинг,
 • реклама тощо.

Потрібно зауважити, що надання стартового внеску від Джобцентру залежить працівника організації, яка буде розглядати справу заявника. При відмові оскаржувати або вимагати наданні фінансової підтримки – не можна.

Фінансова підтримка бізнесу в Німеччині від Einstiegsgeld

При отриманні допомоги з безробіття 2 (ALG 2 або Hartz4, а з 2023 це Bürgergeld) можна подати заявку на отримання Einstiegsgeld. Це так званий грант початкової підтримки підприємців. Для того, щоб заявка була успішною та заявник зміг отримати фінансову допомогу потрібно підготувати документи. Для цього необхідно:

 • надати добре продуманий бізнес-план;
 • власне резюме Lebenslauf;
 • копію реєстрації з податкової інспекції;
 • як додатковий документ працівники джобцентр можуть запросити висновок експертів щодо поданого бізнес-плану.

При успішному поданні заявки ґрант можна отримувати протягом двох років. Також можна подати на заявку на додаткове придбання необхідних для роботи технічних предметів, обладнання тощо.

Треба зауважити, що рішення залежить від працівника відповідної організації, який розглядає заявку. Вимагати позитивного ухвалення рішення – не можна.

Фінансова підтримка бізнесу в Німеччині від федеральних земель

Розпочати власну справу в Німеччині не так важко. Головне – добре підготуватися та точно зрозуміти що саме хочеться робити, який результат отримати та що для цього потрібно. Окрім головних фінансових підтримок та ґрантів з боку держави є ще окремі пропозиції фінансування власного бізнесу від федеральних земель. Для створена спеціальна платформа deutschland-startet.de, де можна знайти повну інформацію про грошову допомогу та підтримку з боку федеральної землі, де буде розпочата підприємницька діяльність.

Можна скористатися послугами консультантів, які допоможуть та направлять на той шлях, який потрібен заявнику.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Банкові кредити на розвиток бізнесу

Майже в кожному банку є кредит, який надається на розвиток бізнесу. Він має вигідні умови у порівнянні зі звичайним споживчим кредитом. Також можна домовитись про окремий період погашення кредиту.

Заявки на дані кредити варто подавати заздалегідь. На першому етапі можна отримати інформацію від банків щодо їхніх умов на кредити для розвитку бізнесу та обрати той, що підходить найбільше.

Існують так звані банки-поручителі Bürgschaftsbank, які допомагають видачі кредиту на розвиток бізнесу. Яка його роль?

Такий банк бере на себе відповідальність за той кредит на розвиток бізнесу, який бере заявник. При отриманні кредиту від банку заявнику потрібно надати докази того, що у разі неуспішної ситуації, він зможе повернути взяті кошти. Тут якраз у якості поручителя може виступити банк-поручитель. Для того, щоб скористатися послугами такого банку, необхідно про це повідомити той банк, який надає кредит.

Добра підготовка – високий шанс отримання ґранту

Що потрібно врахувати перед тим, як подавати заявку на отримання старту на бізнес.

 • Заявник має довести свою компетенцію та професійні навики в тій сфері бізнесу, яку планує розпочати.
 • Необхідно підготувати аргументацію, що доводить рентабельність даного проекту.
 • Добре прорахувати, який очікуваний дохід має бути від майбутньої діяльності, що зможе гарантувати фінансову стабільність.
 • При необхідності прописати про необхідність оренди офісу, закупівлю спеціального обладнання, матеріалів тощо.
 • Один із найголовніших чинників – це обгрунтування самої бізнес-ідеї. Потрібно довести, що ця справа потрібна та зможе приносити стабільний дохід. Важливо памʼятати, що підготовка йде німецькою мовою і треба дуже добре розбиратися в темі та вміти обгрунтувати свою думку, що донести її до людини, яка приймає рішення.
 • Бізнес-план повинен складатися із основи та самого старту справи та роботи загалом, на майбутні три роки.
 • Якщо підготувати якісний бізнес-план не вдається з першого разу, то завжди можна звернутися до спеціальних консультантів.
 • Щодо експертного висновку, то тут потрібне підтвердження того, що проект дійсно гідний. Адже сам працівник установи, який приймає рішення щодо ухвали заяви, не може експертно оцінити бізнес-план.

Оцінку експерта можна отримати від:

 • професійної палати. Найчастіше до цієї установи звертаються за висновком для таких видів вільних регульованих професій: викладач, лікар, ремісник, торговець та інші. Адресу відповідної організації можна знайти через місцеву торгово-промислову палату Industrie – und Handelskammer. В таких установах строк надання висновку може тривати кілька тижнів. Для інших спеціальностей таких як дизайнер, журналіст, спеціаліст у сфері IT – потрібні висновки інших експертів, частіше – це будуть платні консультації, вартість може бути від 50 євро та більше.
 • Фінансових інституцій, банків.
 • Підприємницьких або податкових приватних або державних консультантів.

Важливо розуміти, що державні установи направлені на те, щоб тактично відмовити заявнику. Адже тих, хто хоче отримати фінансову підтримку значно більше, ніж виділених на це коштів. Тому, дуже важливо дотримуватись всіх інструкцій та офіційно подати заявку з усіма документами. В такому разі у випадку відмови, заявник може офіційну негативну відповідь оскаржити в суді.

 

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *