Як укласти шлюб в Польщі: вам варто бути готовим до багатьох бюрократичних моментів. Адже процедура укладання шлюбу з іноземцем значно відрізняється від тієї, яка відбувається під час укладання шлюбу з особою з українським громадянством. Розповідаємо деталі про цей процес.
Які необхідні документи та як укласти шлюб в Польші
Одразу варто зазначити, що в Польщі шлюбний вік настає з 18 років. Але в деяких випадках можливе укладення шлюбу до настання цього віку.
Найперший етап, через який вам доведеться пройти – це зібрання всіх необхідних документів. Адже без них не приймуть заявку на укладення шлюбу. Вам знадобляться:
- Документи, що посвідчують особу (паспорт, свідоцтво про народження тощо);
- Заява про бажання укласти шлюб;
- Документ, що підтверджує можливість укладення шлюбу відповідно до національного законодавства. Але існують випадки, коли цей документ не вимагається. Для цього потрібно рішення суду про звільнення від подання цього документу.
- Підтвердження внесення оплати за послуги та оплати гербового збору.
- Письмове запевнення про відсутність перешкод укладання шлюбу (наприклад, родинні зв’язки або недієздатність однієї з осіб);
- Якщо іноземець раніше вже був одружений – довідка про розлучення;
- Якщо одружуються неповнолітні особи – рішення суду про дозвіл на шлюб.
- Також, по можливості зверніться до Консульства та візьміть довідку, яка дозволяє укладати шлюб.
Як тільки ви зберете всі ці документи, вам потрібно йти до Urząd stanu cywilnego й зареєструвати їх вже там. Пам’ятайте, що всі документи мають бути перекладені на польську мову. І переклад має здійснюватися саме за допомогою присяжного перекладача.
Які кроки потрібно пройти для реєстрації шлюбу
Після зібрання та реєстрації усіх необіхдних документів, на вас чекають ще декілька кроків. Адже одружитися з іноземцем не так просто, як здається.
Загалом, підготовка та реєстрація шлюбу будується таким чином:
- Вам потрібно перекласти усі документи на польську мову;
- Після завершення процедури перекладу вам потрібно зареєструвати їх у Urząd stanu cywilnego;
- Після цього вам потрібно звернутися до суду й подати заявку на перевірку чи нема перешкод для укладання шлюбу;
- Після того, як відбудеться слухання, вам потрібно буде чекати на спеціально довідку про можливість або неможливість укладання шлюбу. В середньому, цей процес займає місяць і більше;
- Після того, як ви отримаєте потрібну довідку, вам потрібно знов іти до Urząd stanu cywilnego. Там вже вам призначать дату реєстрації;
- Як тільки настане день реєстрації, вам потрібно прийти на місце заздалегідь з двома свідками. У всіх мають бути з собою паспорти;
- Далі відбувається рестрація шлюбу. Після цього можна одразу забрати свідоцтво про одруження.
- Якщо ви плануєте змінювати прізвище – вам потрібно подати заявку на зміну прізвища. Це потрібно зробити, написавши заяву після укладання шлюбу. Якщо ця заява не надійде, то за вами залишиться ваше дошлюбне прізвище.
Варто зазначити, що ці правила стосуються як випадків, коли шлюб укладається між громадянином Польщі й іноземцем, так і тих випадків, коли шлюб укладають українці чи інші іноземці. У вас піде близько півроку від моменту подання заяви та реєстрації щлюбу. Але в деяких випадках цей процес може тривати довше.
Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням
Українці в Польщі новини – https://t.me/U_IN_PL
Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE
Скільки потрібно заплатити
Також одразу розрахуйте усі свої витрати. Адже окрім святкування шлюбу, вам доведеться ще витратися перед процесом реєстрації. Загалом, витрати складатимуть:
- Гербовий збір, який треба сплатити до моменту реєстрації шлюбу – 84 злотих;
- Переклад документів на польську мову – близько 40 злотих за сторінку;
- Митний збір – 50 злотих за кожну особу;
- Судовий збір – 100 злотих;
- Консульська довідка – 170 злотих за одну людину;
Тож в середньому у вас може піти до 1000 злотих за реєстрацію шлюбу.
Що чекає після укладення шлюбу
Як тільки ви укладете шлюб, будьте готові, що на вас чекатимуть перевірки. Справа в тому, що дуже часто іноземці укладають фіктивний шлюб задля того, щоб отримати посвідку на проживання. Тож кожен шлюб громадянина Польщі з іноземцем ретельно перевіряється.
Загалом, перевірка може виглядати таким чином:
- Вас та вашого супруга запросять на співбесіду до Воєводського управління;
- Там вам ставитимуть питання щодо подробиць вашого сімейного життя. Питання можуть бути абсолютно будь-якими, тож будьте готові до усього;
- З кожним з вас проведуть окрему розмову, яку фіксуватимуть на камеру та пристрої звукозапису;
- Після цього ваші відповіді порівняють з метою виявлення неспівпадінь;
- Також, будьте готові до того, що під час процесу перевірки за вами можуть спостерігати. Тож по можливості проводьте якомога більше часу зі своїм супругом.
- Якщо шлюб не буде визнано фіктивним, то вам видадуть посвідку на проживання;
Якщо ви проживете в шлюбі більше, ніж три роки, то зможете отримати дозвіл на постійне перебування. Якщо ви уклали шлюб з громадянином своєї країни, то перевірки проводитись не будуть.
[…] Перегляньте подібні: Як укласти шлюб в Польщі […]