Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Безкоштовний потяг з Польші до Німеччини для українців

0
1 рік ago

У березні 2023 року продовжено курсування безплатного евакуаційного потягу для українських біженців із Польщі до Німеччини. Дізнайтеся узгоджений маршрут і розклад гуманітарного потягу на лютий, а також, хто може скористатися безплатним рейсом.

Безкоштовний потяг з Польші до Німеччини для українців – маршрут

Через активні обстріли російськими військами об’єктів критичної інфраструктури на території України, країна наразі переживає надзвичайну енергетичну кризу. Навіть ті українці, хто, втративши через обстріли житло або тікаючи з території активних бойових дій, стали внутрішніми переселенцями, наразі часто приймають рішення щодо евакуації за кордон. Звичайно ж, основним напрямком виїзду воєнних мігрантів залишається Польща та Німеччина. Адже саме ці дві країни від початку повномасштабної російської агресії прийняли найбільше число українських біженців. І виявляють готовність приймати українців далі. Тож, відповідаючи на зростаючий потік українців, у березні 2023 року продовжено курсування евакуаційного потяга із Польщі до Німеччини.

Потяг дозволить вимушеним українським мігрантам безплатно дістатися від українсько-польського кордону до Німеччини, забезпечуючи залізничне сполучення між Перемишлем (Польща) та Ганновером Messe/Laatzen (Німеччина). Такий напрямок обраний не випадково, адже в Ганновері ще приймають біженців з України, у той час, як деякі регіони Німеччини вже переповнені й не в змозі забезпечити українців житлом та соціальною допомогою. До Перемишлю можна доїхати, скориставшись українськими залізничними рейсами або послугами автобусних фірм-перевізників.

Розклад безкоштовних поїздів із Перемишля до Ганновера

Безплатні залізничні рейси почалися з 1 грудня 2022 року та в лютому відбуватимуться з середи, 1 березня, через день по непарних числах. При цьому, згідно з установленим розкладом, із Перемишля потяг вирушатиме о 22:30, а до Ганновера (Messe/Laatzen) прибуватиме приблизно о 16:00 (плюс-мінус година).

Єдина транзитна зупинка, яку робить на своєму шляху евакуаційний потяг Перемишль-Ганновер, − Франкфурт на Одері. До Франкфурту, відповідно до актуального розкладу, потяг прибуватиме приблизно о 10:00 (плюс-мінус година).

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Безкоштовний потяг з Польші до Німеччини для українців, як їм скористатися?

Для того, щоби скористатися безплатним евакуаційним потягом із Перемишля до Ганновера, українським біженцям не потрібні жодні квитки, реєстрація або якісь інші проїзні документи. Бажаючі їхати з українсько-польського кордону безплатно мають просто знаходитися на платформі, згідно з розкладом потягу у визначений час. Тим не менш, першочергово на місця в гуманітарному потязі можуть претендувати:

  • особи з браслетами від польського Червоного Хреста;
  • сім’ї з дітьми;
  • люди похилого віку;
  • особи з обмеженими фізичними можливостями.

Після посадки на потяг цих категорій громадян України вільні пасажирські місця можуть зайняти й інші біженці. Щоб отримати додаткову інформацію щодо розкладу та умов посадки на потяг можна звернутися до волонтерів або співробітників Червоного Хреста. Також до волонтерів обов’язково потрібно звернутися й у тому випадку, коли вам не вдалося сісти на потяг. Адже трапляються ситуації, коли місць може виявитися менше, ніж бажаючих їхати. Тоді волонтери розселяють людей, які залишилися, в гуманітарний центр в Перемишлі. Також вони отримують спеціальний браслет, який гарантує їм місце на наступному рейсі. Майте на увазі, що на сьогодні для в’їзду до Німеччини громадянину України достатньо мати паспорт громадянина України або видане в Україні посвідчення особи.

Що робити громадянину України після прибуття в Ганновер?

На вокзалі Ганновера Messe Laatzen українських біженців зустрічають волонтери. Тих, хто планує їхати далі (і знає, куди саме їде), вони відвозять на головний вокзал міста, де українці за бажанням можуть продовжити безплатну подорож. Для цього вони мають отримати в пункті первинного прийому біженців на вокзалі безплатний квиток helpukraine, за допомогою якого можна буде їхати далі в будь-яке місто Німеччини. Квиток helpukraine дає право на безплатну поїздку в один кінець у вагоні 2-го класу.

Українці, які не мають, до кого звернутися за допомогою в Німеччині, можуть залишитися в Ганновері в таборі для переселенців, куди їх відвезуть автобусами працівники табору. У таборі українці можуть отримати гарячу їжу, спальне місце, послуги перекладача та іншу інформаційну чи гуманітарну допомогу. Від табору до вокзалу кожного дня о 10:00 та о 12:00 курсує безплатний автобус.

Крім того, якщо ви збираєтеся їхати до Німеччини, про понуємо вам переглянути корисну інформацію щодо роботи в Німеччині, де працюють українці за кордоном, та як вивчити німецьку мову самостійно.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *