Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Мовні курси в Німеччині

1
1 рік ago

Дізнайтеся, як виглядають інтеграційні та професійні мовні курси для українців у Німеччині. Як потрапити на на них та хто може відшкодувати їхню вартість?

Що таке інтеграційні курси в Німеччині?

Близько мільйона українців тимчасово проживають в Німеччині через напад росії на Україну. Вже рік громадяни України намагаються налаштувати життя в іншій країні, адже багатьом просто нема куди повертатись. Завдяки допомозі німецької сторони, адаптація наших громадян є не такою складною та довгою. Та мовний барʼєр, інакший менталітет все одно дається взнаки. Для того, щоб краще пізнати культуру та життя Німеччини діють інтеграційні та професійні курси.

Інтеграційні курси – це програма навчання, яка складається з мовного та орієнтуючого курсів. Повний курс триває 700 годин по 45 хвилин, з яких: 600 годин припадає на вивчення мови і 100 — на знайомство із німецьким життям.

Мовний курс надає елементарні знання німецької мови, такі як письмові та усні навички. На цьому курсі можна навчитись писати листи, заповнювати форми, складати резюме, розмовляти по телефону та інше.

Орієнтуючий курс знайомить студентів з культурою, історією та правопорядком Німеччини, а також розповідає про їхні права та обов’язки.

Спеціальні інтеграційні курси тривалістю 1000 годин. Це можуть буть курси для батьків, для жінок або для молоді. В такому випадку мову вивчають протягом 900 навчальних годин, а на німецьке життя припадає тільки 100.

Є також експрес курс для тих, хто швидко сприймає інформацію. При такому варіанті мовний курс складатиме 400 годин, а орієнтуючий курс — 30.

Якщо студент успішно складе іспит з мови DTZ на В1, а також тест на «Життя в Німеччині», то він отримає Сертифікат інтеграційного курсу.

Мовні курси в Німеччині – як потрапити?

Для того, щоб почати відвідувати мовні курси потрібно отримати дозвіл від центру зайнятості або BAMF. Надати такий дозвіл відповідна організація може самостійно або через подачу заявки. Це можна зробити онлайн на сайті Федерального відомства у справах міграції та біженців (BAMF) або отримати допуск у відповідь на замовлення до агенції з працевлаштування або BAMF.

Якщо вам вже видано довідку про допуск до курсів BAMF, то ви можете вибрати школу-організатора курсів і подати їм свою довідку. Школа допоможе вибрати відповідний курс і повідомить про дату початку курсу.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Що таке професійні мовні курси?

Курси мови для професії (BSK) — це вибір курсів для інтеграції на ринку праці, які орієнтовані на потреби учнів. Ці курси будуються на основі інтеграційних курсів та допомагають мігрантам та біженцям швидше знайти роботу в Німеччині.

Базовий курс є основним мовним курсом для професії і поділяється на три види в залежності від вихідного рівня знання мови та цільового рівня.

  • З B1 на B2.
  • З B2 на С1.
  • С2.

Головна мета базових курсів полягає в здобутті мовних навичок для трудового середовища. Курси пропонуються в групах чисельністю не менше 15 осіб, а в сільських районах допускаються менші групи. Кожен курс закінчується іспитом на сертифікат.

Крім базових курсів пропонуються різні спеціальні професійні курси.

  • Для тих, хто наразі в процесі підтвердження та визнання вищої медичної освіти.
  • Для тих, кому потрібно більше знань у сфері малого бізнесу та роздрібної торгівлі.
  • Курси для тих, у кого вихідний рівень знань після інтеграційних курсів — А1 та А2.

Хто може відвідувати професійні мовні курси в Німеччині?

Щоб взяти участь в курсах, необхідно відповідати одним з таких умов.

  • Бути емігрантом або мати емігрантське походження і потребувати підвищення рівня мовлення для володіння професією.
  • Володіти німецькою розмовною мовою на рівні A1, A2 згідно з Європейською системою оцінювання мовних знань (GER), але не здати тест.
  • Розмовляти німецькою мовою на рівні В1, В1 або С1 відповідно до GER, але потрібні знання з професійної сфери.
  • Не мати роботи, бути зареєстрованим в агенції зайнятості та/або отримувати соціальне забезпечення відповідно до Кодексу соціального забезпечення SGB II.

Перед вступом мовні знання будуть певерятися за допомогою тесту. Якщо сертифікат з інтеграційних курсів виданий не пізніше шести місяців, то тест здавати не потрібно.

Як відшкодувати витрати на мовні курси в Німеччині?

Перший курс безкоштовний для нових учасників. Федеральне відомство бере на себе повні витрати, при умові, що учасники зможуть надати довідки про отримання пільг відповідно до Другого соціального кодексу, Дванадцятого соціального кодексу або Закону про пільги шукачів притулку.

Однак, якщо ваш річний оподатковуваний дохід перевищує 20 000 євро, то вам необхідно сплатити власний внесок у розмірі 2,32 євро за кожну навчальну годину, який складає загалом 1 392 євро за 600 навчальних годин.

Якщо ви зазнали витрат на проїзд до місця проведення курсу і пройшли пішки не менше 3 км, ви можете подати заявку на отримання субсидії для відшкодування цих витрат. При умові, що ви успішно завершите інтеграційний курс протягом двох років, ви можете отримати повернення половини вартості курсу.

Щоб отримати цю компенсацію, вам необхідно заповнити заяву на повернення витрат (Antrag auf Kostenrückerstattung) на німецькій мові. Надіслати заяву разом з копією Сертифікату про проходження інтеграційного курсу до Федерального відомства з питань міграції та біженців.

В тому числі можна подати заявку на покриття витрат по догляду за дитиною.

Які бувають німецькі мовні іспити

DTZ — іспит для іноземців після закінчення інтеграційних курсів. Максимальний рівень знань, що підтверджується даним тестом — B1. При нездачі іспиту на рівень В1, ж дозвіл на повторення 300 навчальних годин та безкоштовної здачі іспиту.

DSH — тест на знання німецької мови для вступу в університети Німеччини. Існують 3 види іспиту відповідно до різних рівнів: B1, B2/C1, С1/C2. Здати такий іспит можна абітурієнтам старшим за 17 років з атестатом про середню освіту.

DAF — іспит для іноземців, які хочуть навчатися у німецьких вишах, стажуватися або працювати. Мінімальний рівень знань даного тесту — В1.

TELC — іспит, який дозволяє обрати більш вузьку спеціалізацію. Доступні рівні: А1, А2, В1, В2, С1 і С2.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *