Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Відшкодування за зруйноване майно в Україні

0
12 місяців ago

Відшкодування за зруйноване майно в Україні – прийнято закон, в якому прописаний порядок компенсацій за зруйноване майно під час війни. Як отримати ці виплати? Які документи потрібні для цього?

Які умови та правила отримання відшкодування за понівечене майно?

Приблизно 2,4 млн жителів України втратили свої домівки через напад росії. Точну кількість зруйнованого майна неможливо підрахувати, через безперервні воєнні дії на українській території. 23 лютого цього року Верховна Рада ухвалила Закон №7198 «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації». В цьому законі передбачаються грошові виплати майно, яке було зруйновано або знищене через російську агресію.

Згідно закону №7198, відшкодування можуть отримати тільки громадяни України, у яких є право власності на зруйновані житлові площі. При цьому:

 • враховується майно, яке зазнало пошкоджень або руйнації з 24 лютого 2022 року;
 • виплати можна отримати за житлові помешкання, які були пошкоджені або повністю знищені. До таких відносяться квартири, будинки садибного типу, будівничі обʼєкти з опорними та зовнішніми конструкціями, крім того, дачні та садові будівні споруди, інші житлові приміщення;
 • термін дії закону становить три роки після припинення або скасування дії воєнного стану на території знаходження пошкодженого майна;
 • строк подання заяви на компенсування за зруйноване житло збільшено. Подавати таку заяву можна у воєнний час, а також протягом року з моменту припинення війни;
 • до заяви необхідно додати копію документа, який може підтвердити право власності або договір про придбання нерухомості. Потрібно мати фотографії-докази майна до та після руйнування.

Розглядати надані заяви та приймати рішення щодо відшкодувань буде відповідна Комісія з розгляду питань щодо надання компенсаційний виплат. Такі комісії будуть створені виконавчими органами місцевих рад, а також військовими чи військово-цивільними адміністраціями.

За яких причин можна отримати відмову в компенсації?

Отримати компенсаційні виплати чи відшкодування за пошкоджене або зруйноване майно не зможуть власники жилих об’єктів, які знаходилися на тимчасово окупованій території на дату введення воєнного стану, тобто були в окупації ще до 24 лютого 2022 року.

Також не отримають компенсації й особи, які знаходяться в санкційних списках або мають судимість за скоєння злочинів проти основ національної безпеки. Це стосується також їхніх спадкоємців.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Варіанти компенсацій за знищене або пошкоджене майно

Грошова компенсаційна виплата не виплачується у разі пошкодження майна. У такому випадку пропонується відновлення житла за рахунок будівельних робіт та/або забезпечення будівельними матеріалами.

Житловий сертифікат на відшкодування зможуть одержати власники знищеного майна. Цей документ підтверджує гарантії держави надати фінансову компенсацію у вигляді визначеної суми для придбання нового житла. В тому числі того, що буде побудоване у майбутньому.

Власники приватних будинків зможуть обирати. Або отримати житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку, або грошову компенсацію. Ці виплати будуть зараховані на рахунок для фінансування відбудови.

Зверніть увагу, що немає точної суми грошової виплати, а також обмежень щодо розташування, типу та розміру нового житла. Використання сертифікату можливо протягом пʼяти років з дня видачі. У разі, якщо ціна житла нижче суми сертифікату, то таку частину виплати будуть відшкодовувати з репарацій від рф.

За чий кошт буде відшкодоване українське майно?

Кошти, які підуть на відбудову або купівлю нового майна для громадян України, будуть надані:

 • з бюджетів державних та місцевих органів самоврядування;
 • з різних міжнародних фінансових організацій;
 • від міжнародних інвесторів та кредиторів;
 • від міжнародної технічної та/або фінансової допомоги;
 • від репарацій та інших виплат, які будуть стягнуті з російської федерації;
 • від інших джерел, які не заборонені українським законодавством, у тому числі від місцевих фондів, які були створені саме з метою виплат та відновлення пошкоджених/знищених об’єктів нерухомого майна.

Відшкодування за зруйноване майно в Україні – як отримати?

Для того, щоб отримати фінансову компенсацію-відшкодування за понівичене або зруйноване житло потрібно надати необхідні документи та пройти певні процедури.

 1. Заповнити та подати заявку на відшкодування через Дію, Центр надання адміністративних послуг, нотаріуса або орган соцзахисту.
 2. З моменту отримання заяви відповідним органом, заявник отримає повідомлення про рішення протягом 5 календарних днів. Також буде вказана дата проведення професійного огляду житла.
 3. Протягом 30 днів буде здійснене обстеження житла відповідальними особами.
 4. Протягом 3 днів після обстеження житла необхідно отримати акт обстеження житла.
 5. Необхідно отримати довідку, в якій йдеться про визнання особи постраждалою.
 6. Після отримання довідок необхідно звернутися до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Та зареєструвати припинення права власності на зруйноване житло і отримати довідку.
 7. Протягом 3 робочих днів отримати рішення від відповідного органу. Або щодо надання компенсації (з точним розміром виплат), або відмову в наданні грошової компенсації.
 8. Отримати грошовий житловий сертифікат через Дію.
 9. Обрати житло на ринку нерухомості.
 10. У випадку, якщо обране житло вартує більше ніж сума сертифікат — можна доплатити власними коштами.

Перший пакет документів, які потрібні для подання заяви

 • Заповнена заява, яка необхідна для проведення огляду майна, понівиченого через збройну агресію російської федерації.
 • Копія документа, що засвідчує особу, яка подає заяву та підтверджує її українське громадянство або спеціальний статус.
 • Копія ідентифікаційного номеру платника податків або іншого документу з даними реєстраційного номера, згідно Податкового кодексу України.
 • Копії документів, що підтверджують права власності заявника на понівичене житло. Документ повинен бути актуальний на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

Другий пакет документів

 • Заява довільної форми на виплату грошового відшкодування за майно. Також необхідно зазначити реквізити банківської картки (рахунку), на яку (який) буде зарахована виплата. В заяві потрібно вказати, що інших звернень до відповідних установ щодо виплат не було.
 • Копію довідки, що визнає особу-заявника постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації.
 • Копію акта огляду обстеження зруйнованого майна.
 • Інформаційну довідку (витяг) про зупинення права власності на житло у зв’язку із його знищенням.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші