МЗС Китаю про війну в Україні : “Або переговори, або буде більше олії у вогонь”

Китай закликав “якомога швидше” почати процес мирних переговорів для врегулювання “конфлікту в Україні”, який “виходить з-під контролю”.

Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Цинь Ган. За його словами, санкції й тиск на РФ нібито “не вирішать проблему”.

“Українська криза підійшла до критичного моменту. Або припиняються бойові дії та відновлюється мир, і починається процес політичного врегулювання, або у вогонь підливається ще більше олії, і криза ще більше розширюється і виходить з-під контролю”, – сказав китайський дипломат.

Голова МЗС Китаю також заявив, що війна в Україні нібито управляється “невидимою рукою”, яка сприяє затягуванню та ескалації “конфлікту”. “Невидима рука” використовує українську кризу для досягнення певних геополітичних цілей”, – зазначив Цинь і закликав до якнайшвидшого початку діалогу.

“Конфлікт, санкції та тиск не вирішать проблему… Процес мирних переговорів повинен початися якомога швидше, і слід поважати законні інтереси безпеки всіх сторін”, – сказав китайський дипломат.

Він також зазначив, що хороші відносини між Пекіном і москвою “необхідні” у цьому нестабільному світі.

“Чим нестабільнішим стає світ, тим важливіше для Китаю і росії неухильно розвивати свої відносини. Китай і росія не засновані ні на Союзі, ні на конфронтації, і не націлені ні на яку третю сторону. Це не загроза для жодної країни”, – сказав Цинь Ган.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Війна в Україні – позиція Китаю

Заяви Ган Ціня щодо війни в Україні прозвучали на тлі зростаючої напруженості у відносинах між Пекіном і Європейським союзом, який поставив під сумнів щирість Китаю як посередника, коли він відмовився назвати росію агресором в конфлікті.

Як повідомляв УНІАН, Китай відмовляється засуджувати росію за її вторгнення в Україну і не називає це “війною”. У російській агресії проти України Пекін звинувачує НАТО і США і критикує їх за постачання нашій країні зброї, необхідної для захисту від нападу. Китай офіційно не підтримав санкції проти РФ.

Наприкінці 2022 року головний дипломат Китаю Ван Ї заявив про плани Пекіна поглиблюватиме зв’язки з росією у 2023 році. Він також підкреслив “неупереджену позицію” його країни щодо війни в Україні. А на початку цього року заступник міністра закордонних справ Китаю Ма Чжаосюй в ході робочої поїздки в росію домовився сприяти прогресу у відносинах країн.

Читайте також: Українські військові завершують навчання на Leopard 2