Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Транспортні мобільні додатки в Німеччині

3
1 рік ago

Транспортні мобільні додатки в Німеччині, у вас в кишені точний розклад, електронні квитки та маршрут. Вся інформація у нашому матеріалі.

Є велика різниця між громадським транспортом Європи та таким, до якого ми звикли. В Німеччини немає маршруток, з затемненим склом. Водіїв, які беруть гроші за проїзд, перемикають радіостанції, палять та розмовляють телефоном одночасно. В Німеччині все чисто, чітко та зрозуміло. Існують різні додатки, за допомогою яких можна прокласти собі транспортний маршрут. Розглянемо які саме допоміжні додатки є та як працюють.

Громадський транспорт в Німеччині

В Німеччині дуже популярним є громадський транспорт. І не тільки у великих містах, але і у невеличких селах. Варіантів громадського транспорту у місті значно більше:

 • автобуси,
 • міські електрички S-Bahn,
 • метро, підземні потяги U-Bahn,
 • трамваї,
 • таксі.

Міські та приміські потяги, які проходять через все місто, іноді над і під землею – S-Bahn та U-Bahn. Метро U-Bahn є тільки в Берліні, Гамбургі, Мюнхені та Нюнрберзі. В інших містах в публічних містах можна побачити літеру U на синьому фоні, що означає не метро, а Stadtbahn. Це оновлені легкорейкові тамваї, які проїжджають не під землею, а тунелями, іноді з’являючись на поверхню. Такий вид транспорту є в Бонні, Кельні, Ганновері та Штутгарті.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Які бувають квитки на німецький транспорт

Федеральна земля поділена на спеціальні зони для громадського транспорту. А ціна квиток залежить від того, в якій зоні перебуває пасажир та куди йому потрібно дістатися.

Берлін має три зони: А, В та С відповідно. Центр міста – це зона А, В – майже весь Берлін, а С – передмістя, в яке входить аеропорт Шенефельд.

Існують три види квитків:

 • короткочасний квиток, який розрахований на одну-дві години,
 • квиток на цілий день,
 • квиток на місяць,
 • річний квиток.

Також є:

 • квитки для школярів, студентів,
 • jobticket, який можна придбати працівникам деякий підприємств,
 • квитки для групи людей,
 • спеціальні проїзні пропозиції для туристів (Welcome card або Hamburg Card). В кожному місті має різну назву.
 • для велосипеда

Де можна придбати квитки на громадський транспорт в Німеччині

Квитки можна придбати в спеціальних місцях:

 • в автоматах на зупинках,
 • в транспорті: може бути також автомат або продає водій (в автобусах),
 • в інформаційних центрах,
 • в телефонних додатках.

Важливо зауважити: якщо на квитку написано: компостувати тут Hier entwerten, то це потрібно зробити. Це можна зробити в транспорті або на зупинці готівкою або карткою. Безквитковим проїздом вважається не тільки відсутність квитка, але і не прокомпостований.

Громадські транспортні мобільні додатки в Німеччині

Чим зручне користування мобільних додатків із громадським транспортом – так це швидкість та зручність. Особливо подобається українцям, які нещодавно приїхали і не дуже орієнтуються на місцевості.

Завдяки додатку можна ввести своє поточне місцезнаходження або увімкнути геолокацію і додаток знайде сам. Потім можна ввести пункт призначення та час відправлення: зараз або о точній годині. На екрані телефону, який завжди у нас в руках, з’явиться повний список всього громадського транспорту, який рухається за цим маршрутом.

Deutsche Bahn Navigator – додаток транспортного об’єднання Verkehrsverbund. Завдяки цій програмі можна прокласти маршрут від пункту А до пункту Б з точним графіком транспорту. Обрати можна не тільки потяги, але і автобуси чи трамваї.

В додатку можна відслідковувати всі зупинки, які проїжджає пасажир та скільки ще залишилось до виходу з транспорту.

DOplus – розклад, маршрути, міжміські перевезення та ін. по всій країні.

BVG Tickets: Bus + Bahn Berlin – можливість придбання квитків, точний маршрут місцевого транспорту в Берліні.

VBB – зручне користування громадським транспортом в Берліні та Бранденбурзі.

BWEGT – додаток для мешканців Баден-Вюртембурга.

VGN – транспортний додаток для тих, хто проживає в Нюрнберзі.

HVV – додаток для транспорту Гамбурга.

DVB – транспортний додаток для жителів Дрездену.

MVG – поїздки Мюнхеном.

MVV – ще один зручний додаток для користування громадським транспортом в Мюнхені.

Dresdener: Stops Monitor – квитки, автобусні зупинки, маршрут для мешканців Дрездену.

BSVG – транспортний додаток міста Брауншвейг.

WVG – додаток для мешканців Вольфсбургу.

NVV – додаток для поїздок містами: Кассель та в районах Кассель, Герсфельд-Ротенбург, Верра-Майснер, Швальм-Едер і Вальдек-Франкенберг разом з землею Гессен.

Fahrplaner – квитки та маршрути для поїздок по Бремену, Північної Саксонії (VBN) та регіональних поїздів в межах Нижньої Саксонії (Нижня Саксонія).

MOIA – додаток для зручного користування громадським транспортом в Ганновері та Гамбурзі.

Безквитковий проїзд

Можна застрибнути в останню хвилину в громадський транспорт та не встигнути купити квиток. Та завдяки мобільним додаткам, яких з кожним днем становиться все більше – придбати квиток не є проблемою. А от їхати без квитка у громадському транспорті може стати проблемою для пасажира.

У випадку перевірки квитків, можна спробувати придбати квиток безпосередньо у контролера. Найчастіше порушник повинен сплатити штраф у 60 євро та пояснити причину, через яку він не зміг придбати квиток своєчасно. У разі неодноразового безквиткового проїзду пасажиру загрожує ув’язнення на 6 місяців.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

3 comments

 1. […] Необхідним компонентом проживання в Гамбурзі вважається відвідування місцевого торгового порту, яким славиться місто. Там ви побачите процес завантаження товарів на борт суден, а також зможете покататися на поромі чи човні. Особливої романтики додає нічна пора та прогулянка старим тунелем під річкою Ельба. До слова, ця поїздка є безкоштовною, якщо ви придбали денний квиток на громадський транспорт, наприклад, в одному з транспортних мобільних додатків у Німеччині. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *