Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як отримати ідентифікаційний код PESEL?

13
1 рік ago

З середи, 16 березня, всі особи, які прибувають з України, можуть подати заяву на отримання польського ідентифікаційного коду PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) він складається з одинадцяти цифр і використовується у «Загальній електронній системі обліку населення» з 1979 року. Це буде дуже корисно і навіть потрібно, якщо Ви плануєте залишитися в Польщі на тривалий час. PESEL може знадобитися у різних ситуаціях – наприклад, при взаємодії з державними організаціями, медичними установами або банками, а також для вирішення багатьох інших повсякденних питань. Ми намагатимемося пояснити, куди потрібно звернутися та які документи підготувати, щоб подати заяву на отримання такого ідентифікаційного коду.

Як отримати ідентифікаційний код PESEL?Хто може подати заявку?

Згідно з ухваленим урядом законом, кожен, хто приїхав до Польщі безпосередньо з України після 24 лютого, має право подати заяву на отримання ідентифікаційного коду PESEL. Для цього є два варіанти на вибір. Якщо Ви перебуваєте в Польщі з сім’єю або маєте постійне місце проживання, то Ви взмозі зареєструватися за цією адресою на термін перебування більш 30 днів, у такому разі Ви автоматично отримаєте PESEL. Заяву можна подати онлайн на сайті https://www.gov.pl/web/gov/zamelduj-sie-na-pobyt-czasowy-dla-cudzoziemcow або безпосередньо у муніципальному офісі.

Однак, якщо Ви не маєте постійного місця проживання, Ви можете подати заяву тільки на отримання ідентифікаційного коду PESEL. Для цього необхідно заповнити відповідну заяву. Бланки заяви будуть наявні у муніципальному офісі українською та російською мовами. Необхідно надати всі особисті дані, включаючи ім’я, прізвище, дату народження, номер телефону, адресу електронної пошти. Також можливо подати заяву на отримання ідентифікаційного коду PESEL для Вашої дитини.

Куди слід звертатися для отримання коду PESEL?

Заява подається в будь-якому офісі муніципального управління (urząd gminy) за місцем проживання, проте варто знати, що у великих містах відкриті додаткові пункти, де це можна зробити. Бланки заяв будуть доступні прямо на місці, але у випадку, якщо Ви бажаєте попередньо ознайомитися зі змістом або прийти вже із заздалегідь заповненими документами, форму заяви можна завантажити з сайту https://mc.bip.gov.pl/ogloszenia/wzor-wniosku -o-nadanie-numeru-pesel-w-zwiazku-z-konfliktem-na-ukrainie.html.

Варшава:

Від суботи 19.03 на Національному стадіоні за адресою: ал. Князя Юзефа Понятовського 1 (al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1) буде відкритий пункт видачі ідентифікаційних кодів PESEL.

Ви також можете звернутися до одного з найближчих пунктів у будь-якому районі:

Бемове: вул. Сілезьких повстанців 70, каб. 146 (ul. Powstańców Śląskich 70, pok. 146);

Білявка: вул. Модлінська 197 (ul. Modlińska 197);

Біляни: вул. Стефана Жеромського 29 (ul. Stefana Żeromskiego 29);

Мокотув: вул. Раковецька 25/27 (ul. Rakowiecka 25/27);

Полювання: вул. Груєцька 17а (ul. Grójecka 17a);

Прага-Південна: вул. Гроховська 274 (ul. Grochowska 274);

Прага-Північна: вул. кс. Ігнація Клопотовського 15 (ul. ks. Ignacego Kłopotowskiego 15);

Рембертов: ал. Генерала Антонія Хрусцеля „Монтера” (al. gen. A. Chruściela „Montera” 28);

Споруда: вул. Леона Кручковського 2 (ul. Leona Kruczkowskiego 2);

Таргувек: вул. Людвіка Кондратовича 20 (ul. Ludwika Kondratowicza 20);

Урсус: вул. Червнева площа 1976, номер 1 (ul. Plac Czerwca 1976 r. nr 1);

Урсинів: ал. Національної комісії з освіти 61 (al. Komisji Edukacji Narodowej 61);

Вавер: вул. Жеганська 1 (ul Żegańska 1);

Вілянув: вул. Францишка Клімчака 2 (ul. Franciszka Klimczaka 2);

Волхи: ал. Краківська 257 (al. Krakowska 257);

Воля: ал. Солідарності 90 (al. Solidarności 90);

Жолібож: вул. Юліуша Словацького, 6/8 (ul. Juliusza Słowackiego 6/8).

Вроцлав

пл. Новий ринок 1-8. пн. – пт., з 8:00 до 17:15 (pl. Nowy Targ 1-8; czynne pon.-pt. godz. 8.00-17.15);

вул. Габріели Запольської 4, пн. – пт. з 8:00 до 17:15, сб. з 8:00 до 13:00 (ul. Gabrieli Zapolskiej 4, czynne pon.-pt. godz. 8.00-17.15, wybrane soboty godz. 8.00-13.00);

ал. Кромера 44, пн. – пт. з 8:00 до 15:15. (Al. Kromera 44, czynne pon.-pt. godz. 8.00-15.15).

Катовіце

вул. Ринок, 1 (ul. Rynek 1);

вул. Поштова, 6 (Pocztowa 6).

Краків

Великий пункт, розташован у ТРЦ „Таурон Арена” на вул. Станіслава Лема 7 (ul. Stanisława Lema 7) відкрито з 8 ранку до 20 вечора. Там же можна буде безкоштовно зробити фотографію, яка потрібна для подання заяви.

Також заяву можна подати в офісах:

вул. Алєя Варшавського Повстання 10 (ul. Aleja Powstania Warszawskiego 10);

вул. Велічка 28а (ul. Wielicka 28a);

вул. Житловий комплекс Гармонія (ul. Osiedle Zgody 2).

Познань

вул. Лібелта 16/20 (ul. Libelta 16/20).

Гданськ

вул. Картузька, 32/24 (ul. Kartuska 32/24);

вул. Віланівська 2 (ul. Wilanowska 2).

Пункти відкриті по понеділках, вівторках, четвергах та п’ятницях з 7:00 до 16:00, в середу з 7:00 до 17:00 та по суботах з 9:00 до 14:00.

Лодзь

вул. Кржемінецька, 2Б (ul. Krzemieniecka 2B), відкритий з 8:00 до 16:00 у понеділок, середу, четверг та п’ятницю. З 8:00 до 17:00 у вівторок.

Жешув

вул. Лангевича, 15 (ul. Langiewicza 15), відкрито з понеділка по п’ятницу з 9.00 до 17.00. Пункт працює виключно з вихідцями з України, там можливо безкоштовно сфотографуватися.

Люблін

Центр допомоги громадянам України, вул. Земборжицька 88 (ul. Zemborzycka 88), відкрито з 7:30 до 15:30;

вул. Венявська 14 (ul. Wieniawska 14);

вул. Філаретів 44 (ul. Filaretów 44);

вул. Клеберга 12а (ul. Kleeberga 12a);

вул. Шасерів 13-15 (ul. Szaserów 13-15);

вул. Вольська 1 (ul. Wolskiej 1).

Як отримати ідентифікаційний код PESEL та навіщо він потрібен?

Ідентифікаційний код PESEL є необхідним, якщо Ви намагаєтеся отримати безкоштовне медичне обслуговування, включаючи консультації лікаря обраної спеціалізації. Завдяки цьому Ви також можете пройти курс вакцинації. Також PESEL потрібен для зарахування дитини до державної школи. Найчастіше в ньому виникає потреба під час укладання трудового договора. Нарешті, код PESEL буде необхідний для того, щоб скористатися будь-якою державною допомогою та пільгами, включаючи 300 злотих, кожному громадянинові України або 500 злотих на кожну дитину.

Скільки часу займе процедура отримання PESEL?

Сама процедура подачі заявки займе деякий час, за словами чиновників, у середньому на оформлення однієї особи потрібно близько 40 хвилин. Після цього Ви повинні отримати повідомлення про те, що Вам присвоєно ідентифікаційний код PESEL. Таким чином, якщо заява заповнена без помилок та не виникло жодних додаткових питань, Ви отримаєте ідентифікаційний код протягом години після подання документів.

Як отримати ідентифікаційний код PESEL? Необхідні документи для отримання коду PESEL

При поданні заяви на отримання ідентифікаційного коду PESEL необхідно буде підготувати для перевірки документи, що посвідчують особу, наприклад, паспорт громадянина України або Закордонний паспорт. Останнім часом виникають ситуації, коли люди, які прибувають з України, взагалі не мають жодних документів, що посвідчують особу. У цьому випадку такі особи будуть зареєстровані на основі наданих ними даних, але якщо з’ясується, що дані були помилковими, такі особи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Ще один важливий момент – потрібно пам’ятати про фотографію. Фотографія має бути обов’язково додана до форми заявки. Якщо у Вас немає фотографії, її можна зробити у великих торгових центрах або безкоштовно на місці (ця опція є не у всіх муніципальних організаціях). Краще, подбати заздалегідь і зробити фотографію завчасно. Також варто знати, що під час подання заяви будуть зняті відбитки пальців. Це стосується як дорослих, так і дітей старше 12 років.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

13 comments

  1. […] Шукач праці (osoba poszukująca pracy) – це широке поняття. Передусім Osoba poszukująca pracy – це особа, зареєстрована в управлінні праці. На перший погляд, цей статус дуже подібний до статусу безробітної особи. Адже безробітна особа (osoba bezrobotna) – це так само особа, яка зареєстрована на польській біржі праці й має право на допомогу в працевлаштуванні. Тим не менш, більшість осіб намагаються отримати офіційний статус безробітного в Польщі та користуватися усіма його привілеями, на які можуть претендувати й громадяни України з PESEL UKR. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *