Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Пошук житла в Ірландії

1
2 роки ago

Пошук житла в Ірландії: що краще знімати: кімнату, квартиру чи будинок? На що слід звернути увагу на час перегляду?

Житлова криза існує в Ірландії вже кілька років, тому пошук орендованого житла – проблема з якою стикається тут кожен мешканець незалежно від походження чи соціального статусу (може хіба що крім людей, у кого достатньо грошей на руках, щоб відразу купити будинок, але це вже зовсім інша історія).

У чому проблема?

Коротко кажучи: житла мало, охочих дуже багато. Тому, щоб вибрали саме вас, потрібно дуже постаратися сподобатися. У середньому, на квартиру-будинок для сім’ї середнього класу ріелторам надходить близько тисячі повідомлень на день. На кімнату чи студентське житло: близько кількох тисяч. Тому навіть сам факт того, що листа хтось побачить – лоторея. Але, це не привід впадати у відчай: рано чи пізно щось обов’язково знайдеться.

 

Де найкраще шукати житло?

Найбільший та популярний сайт: Daft.ie

Окрему квартиру чи будинок найкраще шукати саме там: сайт має свій зручний мобільний додаток і купу корисних функцій. На ньому також можна подивитися ціни та вибір житла, щоб приблизно прикинути що та як.

Альтернативний варіант: Фейсбук.

Найкраще підходить, якщо ви шукаєте кімнату. Введіть у пошук слово rent та назву міста, в якому шукаєте, і тут же знайдете місцеві групи з винайму житла.

 

Що краще знімати: кімнату, квартиру чи будинок?

Залежить від особистих фінансів. Кімната – ідеальний бюджетний варіант для багатьох. Через вищеописану кризу багато ірландців винаймають кімнати аж до 30 років і вище, тому що інші варіанти можуть бути просто не по кишені.

Крім очевидних мінусів, є ще один важливий нюанс: мешканці, які винаймають кімнати, мінімально захищені з боку держави від орендодавця. Вас цілком законно можуть попередити про виселення не раніше ніж за 24 години, до якості житла набагато менше вимог.

Плюси: люди тут загалом і загалом хороші, тож жити з ними може виявитися навіть цікавіше, ніж самостійно.

Квартира – відмінний варіант.

Мінуси та плюси в принципі такі самі, як і в Україні. Єдина різниця, що квартир в Ірландії дуже мало і знайти саме їх важко. Якщо квартира – частина квартирного комплексу, то у вас є дуже хороші шанси отримати на додачу такі плюшки як паркувальне місце, особистий міні-склад для речей (storage space), вивіз сміття (інакше їм займається кожен мешканець особисто), а в самих крутих є навіть свої спортзали та коворкінги.

Будинок – найпопулярніший вибір, якщо ви не прагнете винаймати кімнату.

Плюси: уся територія ваша.

Мінуси: уся територія ваша. Тобто косити газони, лагодити дах, чистити димарі, вентиляцію, зливи та інше – тепер ваші турботи. З якимись великими поломками вам допоможе орендодавець, а ось підтримка будинку у хорошому стані – це тепер на вас. Ціни між будинками і квартирами не сильно різняться, просто тому що квартира приблизно однакова, навіть якщо вам її багато не потрібно.

 

Пошук житла в Ірландії – як найкраще написати листа, щоб мені відповіли?

Напевно, найскладніше питання процесу. Однозначної відповіді на нього, на жаль, немає, але є поради.

Перше і найважливіше: пишіть від душі. Нехай з помилками і нерівно, але персоналізований лист, за яким видно людину, сприймається в рази краще за шаблонні листи.

Друге: обов’язково перерахуйте свої найкращі якості. Якщо ви живете сім’єю, нехай лист йде від того, хто найбільше заробляє. “Крутий фахівець високооплачуваної спеціальності з відомої фірми та його сім’я” звучить набагато краще, ніж “чоловік крутого фахівця”.

Пишіть взагалі все добре, що можете сказати про себе. Про роботу: про те, що у вас дуже високооплачувана спеціальність (щоб орендодавець міг бути впевнений, що гроші завжди приходитимуть вчасно) або дуже корисна для країни та дуже улюблена. Про те, як ви любите утримувати місце проживання у чистоті. Про те, як вам подобається саме це житло. Взагалі все, що може вплинути на позитивний результат.

Третє: не упускайте важливу інформацію. Обов’язково вкажіть, коли ви готові в’їхати в нове житло і хто в ньому житиме. Якщо у вас немає дітей та тварин: згадайте це обов’язково. Якщо є діти, напишіть як ви їх любите і бажаєте найкращого (наприклад, ось це ось житло). Якщо є тварини, на жаль шансів винайняти житло набагато менше. Відразу подивіться, чи є згадка про те, що воно pet friendly. Якщо ні, можете ненароком запитати під час перегляду.

Четверте: референси. Якщо ви маєте можливість взяти відгук від попереднього орендодавця в Україні, візьміть його обов’язково в будь-якій формі. В ідеалі, нехай одразу буде англійською, якщо ні – можете перекласти. Також візьміть його від поточного роботодавця. Якщо немає можливості взяти відгук від минулого орендодавця, нехай у листі від роботи також напишуть які ви класні. Референси можна надсилати відразу після перегляду або навіть до.

П’яте: остерігайтеся шахраїв! У жодному разі не погоджуйтесь на сумнівні пропозиції житла “для українок” від стрімких чоловіків. Не винаймайте житло, не побачивши, що воно дійсно існує. Не надсилайте копії особистих документів (ІНН, паспорт) до того, як зберетеся підписати контракт. Після підписання контракту, подивіться, щоб ваше житло вважалося орендованим на RTB (не стосується кімнат).

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

На що слід звернути увагу на час перегляду?

Найважливіше – BER. На сайті Daft.ie орендодавець зазвичай вказує його прямо на фото житла. Від нього залежить те, скільки ви платитимете комуналки і наскільки хороша тепло-і звукоізоляція. Він визначається літерами та цифрами від A (все дуже добре) до G (все дуже погано). Якщо вам кажуть, що це житло BER-exempt, розраховуйте на найгірше. Це означає, що або житло історичне (а значить його будували дуже і дуже давно за далеко не сучасними технологіями), або вам брешуть і орендодавець просто лінивий і не хоче оцінювати BER житла, тому що результат може бути дуже сумним.

Також варто звернути увагу на побутову техніку: не скрізь є мікрохвильові печі, чайники. Ірландці також дуже люблять пхати скрізь мікрохолодильники замість звичайних холодильників. Не всім це личить. Якщо у квартирі є телевізор, будьте готові, що за нього потрібно буде платити ліцензію, навіть якщо ви плануєте його включати приблизно ніколи.

Ще пильно подивіться на район. Спробуйте дібратися від центру міста. Тож ви можете приблизно оцінити ситуацію з транспортом. Після прогуляйтеся по району до найближчого продуктового магазину з необхідними речами. Оцініть атмосферу навколо: якщо на сусідніх будинках купа замків, сигналізацій та ґрат на вікнах перших поверхів – значить район не з безпечних. Якщо ви плануєте жити з собакою, перегляньте які місця для вигулу є в пішій доступності.

Ще цікаво: Про оренду житла в Польщі та Німеччині, яка його вартість.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *