Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Виплати батькам в Німеччині

1
1 рік ago

Виплати батькам Kindergeld, Elterngeld та Kinderzuschlag на дітей в Німеччині. Скільки можна отримати та як подати заявку?

Elterngeld і Kindergeld — це дві основні фінансові виплати на дітей, які батьки можуть отримати в Німеччині. Elterngeld надається батькам в період після народження дитини, тоді як Kindergeld — це щомісячна допомога на кожну дитину до 18 років. Розглянемо, які умови отримання цих фінансових пільг та як подати заявку.

Фінансова допомога Kindergeld

Kindergeld — це державна фінансова допомога, що виплачується особам, які працюють в Німеччині та мають дітей. За програмою Kindergeld виплати отримують:

 • всі діти до 18 років;
 • діти, які навчаються до 25 років;
 • непрацюючі діти до 21 року.

Подати заяву на отримання виплати батькам в Німеччині дотацій можуть:

 • батьки, які мають правовий дозвіл на перебування в Німеччині згідно з параграфом 24 чинного Законодавства про перебування іноземців y Німеччині Aufenthaltsgesetz з правом на роботу щонайменше на півроку.
 • Батьки або один з батьків, який вже перебуває в Німеччині.
 • Дитина, яка перебуває в Німеччині або в іншій країні Європейського Союзу (EU), країні Європейської економічної зони (EWR) або в Швейцарії.
 • Діти — круглі сироти, які мають дозвіл на перебування в Німеччині. В даному випадку, таким дітям необхідним самостійно подати заяву на допомогу.

З 1 червня було спростовано подачу заявки для отримання грошової допомоги для батьків з дітьми. Наразі можна подати без довідки про працевлаштування.

Виплати батькам в Німеччині – скільки складає сума допомоги?

Сума державної допомоги Kindergeld залежить від того, скільки дітей в родині. Батьки отримують виплату за кожну дитину.

 • За першу дитину виплачується по 250 Євро.
 • За другу дитину — по 250 Євро.
 • За третю дитину — по 250 Євро.
 • За четверту та подальших дітей — щораз по 250 Євро.

Нараховуються виплати на банківський рахунок, який додається до заяви.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням
Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL
Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Заява та документи для отримання дотацій на дитину

Для того, щоб отримати грошову допомогу на дитину, необхідно:

 • заповнити заяви: заява на отримання допомоги на дитину (Antrag auf Kindergeld) та додаток з відомостями про дитини до заяви про отримання допомоги на дитину (Anlage Kind)
 • Якщо подається не резидент країни на отримання грошових коштів на дитину, то відповідно до параграфу 24 Закону про перебування іноземних громадян в Німеччині, а також діти-круглі сироти заповнюють таку заяву: Заява про отримання допомоги на дитину для сиріт (Antrag für Vollwaisen und Kinder).

До заяви необхідно докласти деякі документи:

 • дозвіл на перебування в Німеччині (батькам та дітям);
 • довідку з місця реєстрація в міграційній службі для дитини або довідку з місця навчання дитини;
 • при подачі заяви на отримання допомоги до червня 2022 року, потрібно надати довідку з місця роботи, що один з батьків бул працевлаштований на той час, наприклад трудовий договір.

Цей підписаний пакет документів необхідно віддати на обробку у відомстві Dienststellensuche за місцем реєстрації.

Фінансова допомога Elterngeld

Фінансова допомога Elterngeld для батьків, які після народження дитини змінюють свій графік роботи або звільняються з роботи, щоб доглядати за дитиною. Мають можливість отримувати допомогу і ті батьки, які до народження дитини не працювали.

Батьки можуть подати заяву на отримання виплат, якщо:

 • самостійно доглядають за дитиною від її народження;
 • не працюють більше 32 годин на тиждень під час отримання допомоги;
 • проживає разом з дитиною;
 • є громадянином Німеччини/Європейського/ЄЕЗ
 • має дозвіл на постійне проживання та/або дозвіл на роботу в Німеччині;
 • батьки не мають дохід більше 500 тис. євро на рік (або 250 000 євро для батьків-одинаків).

Що стосується отримання грошової допомоги особам, які втікли від війни, то вони мають відповідати одній з наступних умов:

 • працюють;
 • отримують допомогу по безробіттю;
 • знаходяться у декретній відпустці Elternzeit;
 • знаходяться на території ФРН не менше 15 місяців.

Як подати заявку на отримання Elterngeld

У ФРН є спеціальні установи та відділи, які забезпечують допомогу по догляду за дитиною, відомі як Elterngeldstelle. Щоб отримати допомогу, необхідно звернутися до відділення федеральної землі, де проживає заявник та подати заяву. Формуляр для заяви можна знайти на сайті elterngeld.net. В Баварії та Саксонії запит можна подати лише онлайн, тоді як у всіх інших федеральних землях заяву потрібно відправляти поштою. Інформацію про формуляр та адресу відділення вашої федеральної землі можна знайти на сайті familienportal.de.

Важливо вказати в заяві, за який період бажано отримувати допомогу. Можна змінити ці дані один або два рази в особливих випадках. Якщо батьки перебувають у шлюбі або ділять між собою право піклування, обидва батьки повинні підписати документ.

Потрібно звернути увагу на те, що заяву про отримання допомоги слід подавати до того, як дитині виповниться 14 місяців. Краще подавати запит за місяцями життя дитини, а не за календарними місяцями, щоб не втратити частину допомоги.

Подавати заяву потрібно своєчасно. Допомогу можна отримати тільки за три місяці, що передують поданню заяви. Тому, якщо подати запит занадто пізно, фінансова підтримка може бути меншою, ніж потрібно.

Скільки можна отримати за виплатою Elterngeld

Залежно від життєвих обставин та обраного варіанту, розмір допомоги по догляду за дитиною може бути різним. Головним чинником є щомісячний дохід батьків за останні 12 місяців до народження дитини, на основі якого допомога становить від 65% до 100% від цієї суми.

Чим вищий дохід, тим нижчий відсоток допомоги.

Максимальна базова допомога може становити від 300 до 1800 євро на місяць.

Родини з кількома маленькими дітьми можуть отримати «бонус за братів і сестер» Geschwisterbonus у розмірі 10% від допомоги по догляду за дитиною.

Батьки двійнят, трійнят тощо можуть отримати додаткові 300 євро за другу і кожну наступну дитину.

Наявність виплат через неповну зайнятість або допомоги по безробіттю не впливає на розмір фінансової підтримки по догляду за дитиною.

Завдяки спеціальному калькулятору можна прорахувати можливу суму виплати.

Виплати батькам Kinderzuschlag

Дитяча надбавка Kinderzuschlag, також відома як KIZ, призначається батькам, які мають достатній дохід для самостійного забезпечення себе, але недостатньо для утримання усієї родини. Сума надбавки залежить від особистих обставин і не перевищує 250 євро на місяць на одну дитину.

Додатково до дитячої надбавки Kinderzuschlag, батьки можуть отримувати соціальну допомогу Bildung und Teilhabe, яка забезпечує дітям безкоштовні обіди в школі чи дитячому садку, допомогу для придбання шкільного приладдя тощо.

Ті, хто отримує фінансову підтримку Kinderzuschlag звільняються від сплати внесків за дитячий садок.

Щоб отримати дитячу надбавку Kinderzuschlag, необхідно відповідати певним умовам.

 • Дитина, яка молодша 25 років і не перебуває у шлюбі.
 • Отримання допомоги на дитину Kindergeld.
 • Мінімальний дохід від 600 євро на місяць для одиноких батьків та 900 євро на місяць для пар.

Перевірити інформацію про можливість отримання дитячої надбавки Kinderzuschlag можна дізнатися через KiZ-Lotse.

Звернутися за дитячою надбавкою можна письмово у сімейну касу (Familienkasse) або заповнивши заяву онлайн. Дитяча надбавка нараховується разом з допомогою на дитину Kindergeld.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *