Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Ануляція загранпаспорту через різну транслітерацію

0
1 рік ago

Ануляція загранпаспорту через різну транслітерацію – це питання хвилює багатьох українців. Адже нещодавно стало відомо, що якщо у паспортах різне написання ім’я та прізвища латинськими літерами, то доведеться обмінювати документи. Ми розповідаємо чи потрібно змінювати паспорт через різну транслітерацію.

Недійсні документи через різну транслітерацію

На сьогоднішній день громадяни України мають два основні документи для посвідчення особи: внутрішній паспорт громадянина України (ID-картка) та паспорт громадянина України для виїзду закордон. І у лютому 2023 року Державна міграційна служба України опублікувала наступне повідомлення:

В лютому 2023 року в системі оформлення біометричних паспортних документів відбулося оновлення програмного забезпечення. Відповідно у разі різної транслітерації у паспорті для виїзду за кордон та ID-картці дійсним визнається останній оформлений документ. Тобто, якщо особа оформила спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, то закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним.

Тобто фактично, навіть якщо у документах відрізнялася хоча б одна літера, той документ, який був виданий раніше, визнавався недійсним. Ця проблема не зачіпала власників паспортів старого зразка, але вона також могла їх торкнутися у випадку заміни паспорту. Єдиний спосіб виправити це – звернутися до відповідних установ і оформити собі новий документ.

Чи будуть анулювати паспорти через різну транслітерацію

13 березня ДМС України випустила уточнення у якому наголосила, що паспорти з різною транслітерацією будуть дійсними до моменту, коли громадянин України звернеться до відповідної установи з проханням замінити документ. Як зазначає ДМС:

На сьогодні паспорти, у яких різна транслітерація написання прізвища або імені, є чинними до закінчення строку їх дії. Такі документи будуть визнаватися недійсними або змінюватися лише за особистим зверненням особи за отриманням або обміном паспорта.

Тобто якщо ваш закордонний паспорт ще дійсний і найближчим часом ви не плануєте його замінювати, його транслітерація також залишатиметься дійсною до кінця терміну дії паспорту. Тож, наприклад, якщо ваш паспорт діє до 2030 року, до цього моменту його транслітерація залишатиметься дійсною.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Водночас, якщо ви плануєте звертатися по отримання ID-картки, варто стежити за правильністю транслітерації у новому документі. У противному випадку вам доведеться змінювати також і закордонний паспорт. Пам’ятайте, що дійсним визнається останній оформлений документ.

Як перевірити дійсність моїх документів?

ID-картку потрібно замінювати у випадку якщо:

  • Змінилася персональна інформація у паспорті;
  • Виявлено помилку у інформації, яку було занесено у паспорт;
  • Термін дії паспорту закінчився;
  • Паспорт непридатний для подальшого використання.

Якщо ви хочете перевірити стан дійсності своїх документів, то варто скористатися сайтом ДМС. На нього можна потрапити за цим посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/nd.html. Перевірка статусу паспорту безкоштовна.

Щоб перевірити свої документи вам потрібно:

  • Обрати вид документу, який ви хочете перевірити;
  • Ввести у відповідному полі серію та номер документу;
  • Натиснути Перевірити.

Побачити більше: Diakonie Katastrophenhilfe знову надає фінансову допомогу українцям

Після цього ви отримаєте інформацію щодо того чи дійсний ваш документ. У випадку, якщо він недійсний, вам доведеться звернутися у відповідні структури для заміни.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *