Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скасування виплат 500+ українцям

0
12 місяців ago

Скасування виплат 500+ українцям – останнім часом все частіше й частіше з’являються випадки, коли біженцям скасовують цю допомогу. Станом на жовтень 2022 року пільги втратили вже близько 80 тисяч українців. Пробуємо розібратися у чому причина.

Що це за виплата – 500+

Сім’я 500+ – це програма допомоги на утримання дитини. Цю допомогу можна отримати на кожну дитину у вашій сім’ї, котрій не виповнилося 18 років. Подати заявку можна якщо:

 • Ви є громадянином України або одним із подружжя громадянин України;
 • Ви перебуваєте в Польщі на законних підставах;
 • Ви маєте під опікою дитину (ви є її батьком, матір’ю або тимчасовим опікуном), яка має громадянство України та прибула з України до Польщі після 23 лютого 2022 року;
 • Ви маєте під опікою дитину (ви є її батьком або тимчасовим опікуном), народжену в Польщі від матері, яка є громадянкою України та перебування якої в Польщі є легальним.

 

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Скасування виплат 500+ українцям – чому так відбувається?

Останнім часом почастішали випадки, коли українцям, які оформили допомогу, почали її скасовувати. Це відбувається через те, що багато хто виїжджає до України більше, ніж на 30 днів та не попереджає про це ZUS.

На проблему в системі допомоги звернув увагу мер Перемишля Войцех Бакун. Він зауважив, що багато громадян України користуються цією системою навіть якщо вони не потребують допомоги. Вони приїжджають в Польщу, отримують номер Pesel, відкривають карту в польському банку та оформлюють допомогу. Після цього вони залишають цю карту комусь іншому та виїжджають.

Коли вони все зроблять, то залишають свою карту комусь іншому й вертаються. Тому образ молодого хлопця чи дівчини, які стоять з 15 картками перед банкоматом і „чистять” апарат, не є чимось особливим у Перемишлі на даний момент, – наголошує мер.

Він також додав, що через такі ситуації виникають проблеми в банкоматах. Адже часто там не вистачає готівки для здійснення фінансових операцій. На цю проблему також звертає увагу мер Устриків Дольних Бартош Романович:

Мені відомі випадки, коли громадяни України під’їжджають до наших банкоматів в Устшиках Дольних на своїх автомобілях. Вони мають при собі польські банківські картки, знімають 500+ допомоги на 10, 15 чи 20 осіб і повертаються в Україну. Були навіть дні, коли в банкоматах не вистачало грошей.

Тож з погляду на це Польща вирішила обмежувати допомогу для українських біженців. Детальніше про це ми писали у нашій попередній статті.

Що являється підставою для скасування виплат

Варто зауважити, що вам не можуть скасувати виплати просто так. На це мають бути вагомі підстави. До них належать:

 1. Дані про виїзд осіб з українським громадянством з реєстрів прикордонних служб;
 2. Інформація про людей, які подавали заявку та отримують допомогу та інформація про ті чи інші обставини, через які вони були вимушені виїхати з Польщі;
 3. Інформація від інших (третіх) осіб про кожен виїзд громадянина України за межі території Польщі;
 4. Якщо ZUS запросило такого громадянина на перевірку – відсутність більше трьох діб від моменту отримання запрошення;

Тож якщо ви плануєте виїзд до України або іншої держави, то ретельно плануйте свій виїзд, щоб уникнути проблем. Про те, як з’їздити до України та повернутися назад до Польщі, ми писали у цій статті.

Як уникнути складних ситуацій

Якщо вам потрібно виїхати з Польщі більше, ніж на 30 днів, то вам в будь-якому випадку скасують виплати. Оскільки ви будете поза межами Польщі й не матимете права на отримання цих виплат.

Тож щоб уникнути проблем та не виплачувати потім гроші, які вам нарахували, ви зобов’язані повідомити ZUS про свій виїзд. Це можна зробити двома способами:

 1. Увійшовши на свою сторінку на порталі PUE ZUS та написавши листа POG;
 2. Прийти до відділу ZUS за місцем перебування й подати письмову згоду;

Тож якщо ви повідомите ZUS про свій виїзд, вам не будуть нараховувати допомогу з наступного місяця. І більш того, вам не доведеться нічого відшкодовувати. Тож повідомляйте ZUS заздалегідь.

Як перевірити чи дійсний ваш статус UKR

Трапляються також випадки, коли виплату можуть скасувати помилково. Це відбувається через втрату статусу UKR. Тож якщо нікуди не виїжджали або термін вашої поїздки не перевищив 30 днів, то радимо вам перевірити свій статус UKR. Це можна зробити таким чином:

 1. Написати в пошуковій строці Sprawdź swoje dane w rejestrze PESEL й унизу сторінки натиснути Sprawdź swoje dane.
 2. Далі вам потрібно авторизуватися за допомогою довіреного профілю.
 3. Після цього натисніть на кнопку Підписати довіреним підписом.
 4. По виконанню цих дій ви побачите свої дані. У випадку, коли навпроти статусу іноземця (status cudzoziemca) стоїть прочерк або напис Ukr, то все в порядку. Якщо там інший напис – це означає, що ваш статус втрачено.

Для того, щоб поновити статус Ukr потрібно звернутися в Urząd miasta. Можна звернутися до будь-якої установи, незалежно від того, де ви в даний момент перебуваєте. Візьміть з собою усі можливі докази того, що ви не перевищили 30 днів або що ви не виїжджали з країни. Це можуть бути чеки, рахунки тощо. Поновлення статусу Ukr безкоштовне.

Як поновити виплати 500+

Після того, як ви поновили свій статус Ukr, вам також доведеться поновлювати й виплати 500+. Але це можна зробити в режимі онлайн. Для цього потрібно діяти як на інструкції нижче:

 1. Заходите у свій кабінет ZUS та натискаєте на Katalog Uslug. Це знаходиться у розділі Uslugi.
 2. Обираєте пункт Złożenie dokumentu POG. Далі натискаєте Szczegóły.
 3. Далі вам висвітиться електронна заявка. В темі листа обираєте Wniosek. В титулі листа – Przywrócenie płatności 500+ na dziecko.
 4. Далі переходите на Strona 2. Там вам потрібно буде написати текст, подібний до того, що на зображенні.
 5. Після цього вам потрібно додати усі необхідні документи й вислати заявку.
 6. Після цього вам залишається лише чекати поки вашу заявку розглянуть та поновлять вам виплати.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші