Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як поїхати з Польщі до України на декілька днів

1
1 рік ago

Дізнайтеся, що треба мати на увазі, плануючи з’їздити на декілька днів до України та повернутися до Польщі.

За повідомленням прикордонної служби Польщі Straz Graniczna, 2 жовтня 2022 року  польсько-український кордон у бік України перетнули 30,4 тисячі осіб. А з 24 лютого 2022 р. до України виїхали 4,963 мільйони громадян України.

Це говорить про те, що багато українців повертаються на батьківщину. Хтось планує чекати на перемогу вдома, а хтось виїжджає тимчасово, для того, аби вирішити якісь справи. Тож що потрібно знати, короткостроково виїжджаючи до України з Польщі з подальшим поверненням?

Виїзд із Польщі до України

Для тих, хто заїхав на територію Республіки Польща за українським закордонним паспортом і повертається з тим самим документом, під час повернення на батьківщину не може бути жодних проблем.

Тим не менш, багато хто з громадян України, тікаючи від російської агресії до Польщі, перетинав українсько-польський кордон за іншими наявними на той момент документами, і не завжди це був закордонний або навіть внутрішній паспорт України. Тож як перетнути український кордон у такому випадку? Як повідомив в ефірі «Українського радіо» заступник начальника відділу організації прикордонного контролю штабу  Віктор Сампір:

На сьогодні чинне законодавство не врегульовує це питання. Тому паспорт у «Дії» стане допоміжним елементом і полегшить ваш перетин кордону. Якщо хтось за кордоном втратив закордонний паспорт, то паспорт в «Дії» полегшить можливість встановити особу та підтвердити, що це дійсно є громадянин України. Якщо ви за кордоном втратили український паспорт, зіпсували чи строк дії закінчився, тоді потрібен інший документ, який дасть право на в’їзд в Україну — це посвідчення особи на повернення в Україну, його видають українські посольства та консульства.

При цьому заступник начальника відділу прикордонного контролю наголошує, що, відповідно до закону «Про порядок виїзду з України й в’їзду в Україну громадян України», жоден громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд на територію України.

Плануючи короткостроковий виїзд із Польщі до України, не забудьте ознайомитися з правилами перевезення через кордон особистих речей.

 

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Повернення з України до Польщі

Громадяни України, які перетнули українсько-польський кордон після 24 лютого 2022 року та наразі перебувають на території Республіки Польща, підпадають під дію Спецзакону, мають право у будь-який час повернутися до України.

Тим не менш, як пояснюють юристи асоціації правової інтервенції Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, повторний в’їзд з України до Польщі залежить від наявності відповідних документів:

  • якщо громадянин України має дійсний закордонний паспорт, легалізувався в Польщі (отримав PESEL UKR) та має електронний документ Diia.pl, він може вільно пересуватися через кордон та повторно в’їжджати (до 24 серпня 2023 року);
  • якщо особа не має Diia.pl, але має біометричний закордонний паспорт України, він також надає можливість повторного перетину кордону;
  • ті громадяни, які не мають права на оформлення електронного документу Diia.pl, а мають, наприклад, звичайний паспорт, то, хоча де-юро й можуть претендувати на право вільно перетинати кордон за Спецзаконом, але де-факто можуть отримати відмову у в’їзді.

Отримавши відмову у перетині польського кордону, правники рекомендують звертатися за дозволом на в’їзд до начальника прикордонної служби з гуманітарних причин. Цей дозвіл надається без спеціальної процедури. У той самий час, має досить розмиті правила отримання, тобто комендант може легко відмовити у згоді, мотивуючи тим, що особа виїхала за власним бажанням, а значить має можливість жити в Україні.

Виїзд до України строком до місяця та більше

Виїжджаючи з Польщі до України треба пам’ятати, що Спецзакон, яким корелюється перебування громадян України на території Республіки Польща протягом 18 місяців від початку війни, передбачає певні часові обмеження для виїзду українців на батьківщину.

Вільне пересування без утрати статусу тимчасового захисту можливе тільки, якщо строк перебування в Україні не перевищує 30 днів.

Зауважте, що мається на увазі лише одноразовий довготерміновий виїзд. Кількість днів, проведених в Україні, під час декількох поїздок не підсумовується. У той самий час, виїзд громадянина України з Польщі на термін понад 1 місяць позбавляє його права отримувати будь-які привілеї.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *