Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Мобільний зв’язок в Німеччині

0
1 рік ago

Мобільний зв’язок в Німеччині – як купити та зареєструвати сім-карту та послуги якого німецького мобільного оператора краще обрати для спілкування?

Від перших днів війни багато німецьких мобільних операторів долучились до допомоги українським біженцям. Вони роздавали українцям, які прибули на територію Німеччини, безкоштовні сім-карти німецьких мобільних операторів, а деякі з цих компаній ще й зробили на деякий час дзвінки в Україну абсолютно безкоштовними. Наразі в деяких з них продовжують діяти знижки та бонуси для українців.

Мобільні оператори Німеччини

В Німеччині налічується близько 50 операторів мобільного звʼязку. Для того, щоб обрати найкращий варіант, можна перевірити покриття якого мобільного оператора є найкращим у вашому регіоні на сайті logitel.de.

Найбільш популярними мобільними компаніями у ФРН є:

  • Deutsche Telekom він же T-mobile
  • Vodafone
  • O2
  • Ortel Mobile
  • Blau
  • Lebara
  • Bildconnect

Де купити, як активувати та поповнити сім-карту в Німеччині 

Купити стартовий пакет будь-якого німецького мобільного оператора можна в торгівельних центрах, магазинах мобільного звʼязку, кіосках або заправках.

Для того, щоб придбати сім-картку необхідно взяти з собою документи:

Предʼява документів при купівлі сім-карти розпочалось із 2017 року, з метою уникнення шахрайства зі зміною телефонних номерів.

Активувати сімку можна одразу під час купівлі в магазині або онлайн.

Для активація номеру через інтернет необхідно:

  • перейти за відповідним посиланням на офіційну сторінку мобільного оператора, зв’язатися із офіційним представником в компанії,
  • увімкнути камеру та мікрофон,
  • надати документи що підтверджують вашу особу і провести пряму бесіду з представником мобільної компанії.

Щоб поповнити мобільний телефон в Німеччині можна:

  • придбавши картку поповнення в будь-якій точці продажу. На ній зазвичай прописані основні кроки для поповнення: стерти захисне покриття та відправити штрих-код під покриттям на короткий номер оператора.
  • Через мобільний додаток оператора мобільного звʼязку.
  • Сплатити онлайн на сайті.

Тарифи німецького мобільного звʼязку

В Німеччині існує два варіанти мобільних тарифів незалежно від оператору: передоплата Prepaid та контрактна основа Postpaid. Різниця в тарифах полягає у тому, що при контрактній основі потрібно укласти договір мінімум на 12 місяців і бути привʼязаним до одного оператору та його тарифних умов. При виборі передоплати потрібно сплачувати баланс мобільного на будь-яку суму, який витрачається.

Незалежно від того підписуєте контракт з мобільним оператором чи обираєте передоплату, існують основні тарифні пакети для абонентів.

  • Тариф безлімітний Flatrate. З ним можна без обмежень здійснювати дзвінки, надсилати повідомлення та користуватися мобільним інтернетом.
  • Inklusiv-Paket –  це ліміт дзвінків, SMS-повідомлень та ліміт на користування інтернетом. За окрему плату можна буде докупити дзвінки, SMS-повідомлення та обсяг мобільних даних.

Треба зауважити, що  у багатьох операторів додатковий обсяг інтернету додається автоматично, як тільки закінчується основний інтернетовий ліміт. Можна вимкнути автоматичне додавання трафіку Datenautomatik, щоб не витрачати зайвих коштів. Це можна зробити онлайн або за допомогою гарячої лінії  оператора.

  • Плата за кожну дію – дзвінок, кожне SMS-повідомлення і кожен вихід в інтернет. Така послуга є дорожчою за інших. Проте в даному випадку є точне розуміння на що витрачаються кошти.

На сайті Товариства прав споживачів можна знайти список мобільних операторів та їхні пропозиції для того, щоб обрати саме те, що потрібно.

Мобільний інтернет

Зазвичай всі мобільні оператори надаються своїм користувачам якісний мобільний інтернет по всій країні.

  • 2G є майже на всій території ФРН, тільки деякі райони все ще залишаються без покриття.
  • 3G – також доступна майже всюди, окрім деяких сільських районах.
  • 4G/LTE – можуть використовувати близько 80-90% населення Німеччини.

Швидкість інтернету 3G в середньому у Дрездені досягає 1,9 мбіт/с при завантаженнях, а 4G – 20,5 мбіт/с.

Слід зауважити, що LTE надається тільки при укладанні контракті з мобільною компанією.

Електронна сім-картка

Esim – це цифрова мобільна картка. Вона є зручним та економним варіантом звʼязку за кордоном. Такі картки підтримуються більшість мобільних телефонів та різні мобільні оператори усього світу.

Одна з переваг такої картки в тому, що вона є віртуальною. Її неможливо загубити або забути, адже вона завжди з власником. На айфоні може бути понад вісім есім, але активними одночасно можуть бути тільки дві. Керувати тарифом eSim можна онлайн, придбати додаткові мегабайти або інші послуги. Роумінг працює так само, як і зі звичайною сімкою.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Чи можна розірвати договір з мобільним оператором?

Розірвати договір із діючим мобільним оператором потрібно в письмовій формі. Зразок розірвання договору можна знайти на сторінці сайті Товариства захисту прав споживачів. Існують спеціальні фірми, які можуть скласти та підписати такий договір замість заявника.

Розірвати договір потрібно за три місяці до припинення його дії. Якщо за будь-якою причини не було можливості розірвати договір вчасно, навіть при запізненні на один день, договір буде подовжено ще на рік автоматично.

Слід зазначити, що за новими правилами, договори з мобільними операторами, які були укладені після 01 березня 2022 року можна розірвати протягом місяця, після закінчення строку дії.

Після підписання договору офіційно є два тижня на те, щоб його розірвати, якщо в тому є потреба. При умові, якщо при підписанні договору користувачем було отримано сім-картка або мобільний телефон – їх потрібно повернути. На сайті kostenlose-vordrucke.de знаходиться зразок відмови від договору.

Можливість збереження номеру телефону при зміні оператора

Номер мобільного телефону користувача можна зберегти у разі зміни оператора. Перш за все потрібно розірвати договір із попереднім мобільним оператором, після чого отримати дозвіл на використання дійсного номеру телефону.

Це можна зробити онлайн через портал для клієнтів або зателефонував на гарячу лінію мобільного оператора.

Новому мобільному оператору потрібно повідомити номер телефону, яким плануєте користуватися, обовʼязково вказавши попереднього оператора.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *