Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Подорож і прибуття в Ірландію

0
1 рік ago

Подорож і прибуття в Ірландію – ця інформація буде актуальною для українців. Хто має право на тимчасовий захист від Ірландії та корисні номера для вирішення питань

Громадянам України не потрібна віза для поїздки в Ірландію. Проте неукраїнським членам сім’ї та іншим особам, які залишають територію України, може знадобитися віза.

Особам, на яких поширюється дія рішення про тимчасовий захист, у разі потреби, ірландська віза  або ірландська транзитна віза має надаватися  безкоштовно.

Люди, які мають права на тимчасовий захист

Люди, які мають право на отримання Тимчасового захисту (Temporary Protection), отримують лист із докладним описом статусу Тимчасового захисту в Державі та дозволу на імміграцію. Для більшості тих, хто прибуває, цей процес відбувається в Дубліні, в центрі Сітівест (Citywest).

Лист про Тимчасовий захист дозволить людям якнайшвидше отримати доступ до всієї необхідної підтримки. Команда Міністерства юстиції зустріне тих, хто прибуває із Шербура, Франція, на поромі в порт Рослер (Rosslare Harbour) по понеділках, четвергах та суботах.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Імміграційний дозвіл

Тим, хто прибув в Ірландії до 9 березня або не зміг зареєструватися для отримання тимчасового захисту після прибуття, їм було надано початковий 90-денний імміграційний дозвіл.

Кого це стосується, повинні спробувати зареєструватися для отримання тимчасового захисту до закінчення терміну дії цього дозволу.

Також цікава інформація: Пошук житла в Ірландії

Особи, які потребують тимчасового захисту або номера PPS

Особи, які прибули до Ірландії після 24 лютого і не отримали Тимчасового захисту (Temporary Protection) після прибуття, повинні з’явитися до регіональних центрів у Дубліні, Корку, Лімеріку для отримання листа про Тимчасовий захист.

Наразі відкрито три регіональні хаби підтримки українських сімей за наступними адресами:

  • • Корк – Центр PSC та PPSN міста Корк, Департамент соціального захисту, Ганновер-стріт, Корк, T12 PX62 (Cork City PSC and PPSN Centre, Department of Social Protection, Hanover Street, Cork, T12 PX62)
  • • Дублін – будівля гільдії, Корк-стріт, Дублін 8, D08 XH90 (Guild Building, Cork Street, Dublin 8, D08 XH90)
  • • Лімерік – 2-й поверх, Riverstone House, 23-27 Henry Street, Limerick City, V94 R7YE (2nd Floor, Riverstone House, 23-27 Henry Street, Limerick City, V94 R7YE)

Регіональні центри з підтримки українських сімей працюють за вказаними локаціями у такі години:

Понеділок 9.15 – 17.00
Вівторок 9.15 – 17.00
Середа 9.15 – 17.00
Четвер 10.30 – 17.00
П’ятниця 9.15  – 16.30

Ці центри пропонують особисті зустрічі з людьми, переміщеними з України щодо таких питань:

  • пріорітетне отримання та розгляд заявок на присвоєння ППС номера (PPS Numbers) та отримання фінансової підтримки.
  • видача листів Тимчасового захисту всім, хто має право на їх отримання, у разі якщо раніше такий лист не був отриманий.
  • надання інформації та рекомендації щодо інших центрів.

 

Люди, які не мають права на тимчасовий захист

Ті особи, які не мають права на тимчасовий захист, повинні враховувати свої індивідуальні обставини та використовувати 90-денний період для впорядкування свого статусу або через звичайні імміграційні канали (наприклад, на підставі сімейних зв’язків) або шляхом звернення за міжнародним захистом.

 

Офіційна інформація

  • Імміграційні питання для осіб, переміщених з України, можна переглянути у документі «Часті питання» Міністерства юстиції.
  • Інформацію про розміщення та соціальне забезпечення дивіться у документі «Часті питання» Департаменту у справах дітей, рівноправності, інвалідності, інтеграції та молоді та інформації для громадян.
  • Для отримання актуальної офіційної інформації з питань імміграції завітайте на сайт https://www.irishimmigration.ie
  • Для отримання інформації про ваші права в Європейському Союзі та подорожі Європейським Союзом відвідайте веб-сайт Європейської Комісії.

Зверніть увагу, що уряд Ірландії все ще координує національні дії у відповідь, і додаткова інформація буде надана в належний час.

 

Гаряча лінія

Гаряча лінія та служба повідомлень UNHCR у Ірландії працює українською мовою. Через UNHCR в Ірландії працює служба довіри та повідомлень  також українською мовою.

Коли?  Щочетверга з 14:00 до 17:00.

 Як?  Запити можна надсилати через WhatsApp або Telegram (дзвінки та повідомлення).

 Номер: +353 (0)89 490 2920

 Електронна пошта: Запити також можна надсилати українською або російською мовою на адресу: ireduprt@unhcr.org

Усі запити розглядатимуться конфіденційно.  Детальна юридична консультація недоступна.  Ця гаряча лінія працює за підтримки Arthur Cox.

Ірландська рада у справах біженців

Ірландська рада у справах біженців має довідкову службу українською мовою. Ви можете зв’язатися з ними з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 13:00 за телефоном +353 (1) 913 1528. Гаряча лінія є конфіденційною, незалежною та надає інформацію.

Національна служба підтримки студентів та дослідників (The National Student and Researcher (NSR)).

Цей орган доступний для допомоги українським студентам та дослідникам, які хочуть продовжити свою вищу освіту в Ірландії. Ті, кому потрібна допомога, можуть звертатися за електронною поштою або телефоном: NSRHelpdesk@mu.ie  або +353 (0)1 474 7788.

Гаряча лінія допомоги жінкам (Women’s Aid Helpline)

Телефонуйте (01) 913 1528 з 9.00 до 13.00 з понеділка по п’ятницю, якщо Ви українка в Ірландії, яка зазнала домашнього насильства.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *