Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як українцям оформити пенсію за кордоном

0
12 місяців ago

Як українським біженцям, які досягли пенсійного віку, перебуваючи за кордоном, оформити пенсію в Україні? Докладніше в матеріалі нашої статті.

Як переселенцям оформити пенсію в Україні, перебуваючи за кордоном?

Російська агресія змусила мільйони українців покинути Батьківщину та шукати прихисток у країнах Європи. Левова частка всіх — це жінки, діти та люди похилого віку. Значна частина останніх ще в Україні одержували пенсійні виплати. І, якщо виплати приходили на картки будь-якого українського банку, то їх автоматично подовжено. Але деякі громадяни досягли пенсійного віку вже за кордоном. Тож шукають варіанти, як оформити виплати дистанційно, не повертаючись в Україну.

Міністерство Реінтеграції України надає можливість українцям по досягненню пенсійного віку оформити виплати дистанційно. Усі питання пенсійного забезпечення регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 за редакцією від 9 липня 2003 року. Основним моментом є досягнення особою вікових меж та наявність страхового стажу. Для виходу на пенсію у 2023 році чоловікам та жінкам, досягнувши пенсійного віку, треба мати страховий стаж не менше 30 років. У випадку нестачі страхового стажу, особа вийде на пенсію пізніше. Громадяни, стаж яких коливається в межах 20–30 років, набувають права виходу на пенсію після досягнення 63-річного віку, а ті, хто має менше 20-ти років (діапазон 15–20 років) зможуть вийти на пенсію після досягнення ними 65 років. На сьогодні Мінреінтеграції пропонує українцям, досягши пенсійного віку та перебуваючи за кордоном, подати документи дистанційно через вебпортал Пенсійного Фонду України.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як користуватися вебпорталом електронних послуг ПФУ для призначення пенсії?

Міністерство Реінтеграції України надає алгоритм дій для осіб, які досягли пенсійного віку та бажають оформити пенсію за допомогою онлай-сервісів, скориставшись вебпорталом електронних послуг ПФУ.

Коротка інструкція, як це зробити:

 1. Зайти на сайт ПФУ та авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), який можна дістати через додаток Приват 24, «Дія», або будь-який застосунок, що має дану функцію.
 2. У меню «Всі послуги» перейти до вкладки «Заява про призначення пенсії».
 3. У наступному вікні є коротка інструкція з поясненнями всіх дій, у тому числі з використанням елементів візуалізації (скріни екрану). Тут треба вносити персональні дані заявника та заповнити анкету-опитувальник від ПФУ.
 4. Наступний крок – це заповнення онлайн-заявки, яка відкриється після натискання віртуальної клавіші «Вхід».

Важливо: треба обрати різновид пенсії, вказавши рядок «Пенсія за віком» та погодитися на дистанційний варіант її оформлення. Для цього виберіть зручний метод комунікації щодо обробки вашої заяви (рекомендуємо здійснювати інформування за допомогою електронної пошти). Не забудьте погодитися на передачу та обробку своїх персональних даних після заповнення анкети.

Як правильно заповнити онлайн-заявку для призначення пенсії, користуючись вебпорталом ПФУ?

Заявнику під час заповнення онлайн-форми для призначення пенсії треба виконати такі дії:

 • у відповідних графах вписати особисті дані, які пропонує форма (прізвище, ім’я, адресу, серію та номер документів, що посвідчують особу, актуальну контактну інформацію);
 • надати відповіді в анкеті для підтвердження легальності документів або їхніх скан-копій;
 • зробити скан-копії документів та прикріпити в потрібні віконця електронні варіанти.

Після цих нескладних маніпуляцій кожен має можливість перевірити достовірність внесення даних та підкоригувати в разі потреби заповнену форму перед тим, як буде сформований друкований зразок заяви, й тільки потім підписати її кваліфікованим електронним підписом (КЕП) та відправити до ПФУ. У вас є можливість моніторити стан обробки вашої заяви на сайті ПФУ. Після ухвалення рішення по вашій заявці ви отримаєте відповідь щодо призначення пенсії у той спосіб, який ви вказали для комунікації (найчастіше це електронною поштою). У процедурі вказаний регламент розгляду електронної заявки, яка складає 10 днів з моменту подачі звернення.

Перелік документів для призначення пенсії через вебпортал ПФУ

Під час формування онлай-заявки про призначення пенсії через вебпортал ПФУ потрібно мати на руках електронні скан-копії таких документів:

 • паспорта громадянина України;
 • ідентифікаційного коду (за наявності);
 • документи, які підтверджують ваш страховий стаж (трудова книжка, довідка про стаж з місць роботи, за наявності диплом, військовий квиток, а для претендентів на пільгову пенсію також треба мати довідку про пільговий характер робіт).

Важливий момент: для того, щоб особи отримували дистанційно українську пенсії, необхідно мати актуальний рахунок в українському банку. На сьогодні безліч банківських установ пропонують відкриття рахунків, у тому числі дистанційно, для зручності клієнтів. Наприклад, Кредобанк ще в листопаді 2022 року впровадив шерінг документів через «Дію».

Цікава інформація: Безкоштовне медичне страхування EKUZ

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші