Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Польщі вводять ліміти на використання готівки

2
12 місяців ago

У Польщі вводять ліміти на використання готівки грошей для бізнесу та споживачів. Нові ліміти на оплату готівкою будуть запроваджені через рік, з січня 2024 року. Зміниться ліміт готівкових платежів для підприємців та фізичних осіб. Який буде ліміт оплати готівкою та коли доведеться платити із банківського рахунку?

Досі ліміт готівкових розрахунків застосовувався лише до угод між підприємцями, але законодавець також запровадив ліміт, який поширюється на угоди зі споживачами.

Крім того, деяких підприємців зобов’яжуть забезпечити можливість безготівкового розрахунку у всіх місцях, де ведеться підприємницька діяльність. Зміни мають набути чинності з січня 2024 року. Тобто на рік пізніше, ніж було оголошено раніше, спочатку зміни мали набути чинності
із січня 2023 року.

Це зроблять заради боротьби з ухиленням від податків, а також для того, щоб запобігти відмиванню грошей.

Новий закон торкнеться як підприємців так і звичайне населення. Для підприємців максимальна сума становитиме 8000 злотих за один раз, тоді як зараз ця сума складає 15 000. За перевищення цього ліміту навіть передбачено штрафи.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Якщо брати до уваги випадки торгівлі між підприємцями та покупцями, то у цьому випадку ліміт
становитиме 20 000 злотих. Сума стосується одноразових платежів. Якщо сума більша – потрібно буде використовувати картку або зробити грошовий переказ.

 

Варто зазначити, що нові правила не передбачають правових наслідків для споживачів у разі здійснення угоди на суму понад 20 000 злотих готівкою. Наслідки таких дій вплинуть на одержувача цих платежів, тобто на підприємця, — каже Michał Kijewski, керуючий партнер Graś & Partners.

 

Він додає, що запровадження нових правил, на думку уряду, насамперед спрямоване на обмеження активності “тіньової економіки”. З іншого боку, він спрямований на заохочення
використання безготівкових розрахунків. Безсумнівно, завдяки підприємцям та споживачам такі
рішення спричинять низку нових труднощів і обмежень.

Нагадаємо: Допомога на купівлю ліків в Польщі

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші