Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Стипендії та пільги для українських студентів

0
1 рік ago

Стипендії та пільги для українських студентів в Німеччині: безкоштовне навчання, можливість працювати в німецьких компаніях. Компенсація 200 євро та інші пільги для студентів.

Навчання у вузах Німеччини завжди приваблювало студентів з України якістю навчання, стабільністю та великими можливостями. Крім цього Німеччина одна з небагатьох європейських країн, яка покриває фінансові потреби вузів, тому навчання в державних навчальних закладах німецькою мовою — безкоштовне. Більше того, університети, громадські, благодійні організації, уряд – підтримуються та допомагають студентам, які вступили або перевелися до вишів Німеччини з України.

200 євро студентам Німеччини

Починаючи з 15 березня 2023 року німецькі студенти можуть подавати заявки на виплати компенсації за електроенергію в розмірі 200 євро.

Такий проект виконаний з метою допомогти студентам у покращенні ситуації з підвищенням цін на енергоносії. За шість місяців з моменту оголошення студенти зможуть подавати заявки на спеціальному порталі на фіксовану ціну.

Близько 3,5 млн студентів університетів, технікумів, які були зараховані до навчального закладу на 1 грудня 2022 року, мають право на отримання грошової допомоги. Щоб отримати цю допомогу, необхідно мати постійне місце проживання в Німеччині.

А також закінчити один із курсів:

 • Курси навчання в професійно-технічному училищі.
 • Курси навчання в технікумі, що потребують завершеної професійної підготовки.
 • Порівнянні курси навчання в інших школах за вищевказаних умов.

Ціна на енергоносії не підлягає оподаткуванню та не включається до будь-яких соціальних виплат.

Порядок отримання грошової компенсації

Подати заявку можна з 15 березня 2023 до 30 вересня 2023 року.

Для подання заявки потрібно.

 1. Отримати код доступу від свого навчального закладу.
 2. Створити Обліковий запис BundID.
 3. Пройти ідентифікацію.
 4. В заявці необхідно вказати банківські реквізити.

Кредит на освіту

Кредит-позика BAföG на освіту, що регулюється Федеральним законом про допомогу в навчанні. Стипендія-позика надавалася тільки громадянам Німеччини та наразі доступна і для українських студентів. Вона поширюється на студентів із незаможних родин та тих, хто проходить профнавчання. Подати заявку на отримання BAföG може кожен, хто отримав офіційний дозвіл на проживання або попереднє тимчасове посвідчення (Fiktionsbescheinigung). Вік заявника не повинен перевищувати 30 років, а в разі навчання у магістратурі – 35 років. Розмір виплат визначається індивідуально, максимально можна отримати 861 євро. Студентам, які отримують можна підробляти. Ця програма полягає в тому, що після закінчення навчального закладу половину отриманих грошей потрібно буде повернути державі, окрім деяких пільгових категорій. Повернути стипендіальну позику потрібно буде лише через п’ять років після отримання останньої стипендії. На повернення дається 30 років. Більше інформації щодо програми можна отримати зателефонувавши на гарячу лінію (німецькою мовою)за телефоном 0800-223 63 41, з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 20:00.

Фінансова допомога студентам від HAWK

Коледж прикладних наук і мистецтв (Hochcshule für angewandte wissenschaft und kust) або HAWK пропонує фінансову підтримку для студентів. Українські студенти можуть подати заявку на отримання стипендії Deutschlandstipendium.

Фонд майбутнього HAWK надає невеликі грошові виплати студентам, які знаходяться у скрутному становищі. Для отримання повної інформації щодо фінансової допомоги, можна написати на електронну адресу hawkopen@hawk.de.

Підтримка студентів від DAAD

Фонд академічних обмінів DAAD звернувся до німецького уряду із проханням виділити 80 мільйонів євро на рік для стипендій студентам та науковцям з України. Найближчим часом запрацює віртуальна сторінка, яка матиме інформацію про України та об’єднає вищі навчальні заклади, студентів та наукові організації. Так само на цій електронній платформі можна буде знайти все про стипендії та інші програми підтримки. Зазвичай для подачі заявки необхідно підготувати: мотиваційний лист, сертифікат про знання мови, підтвердження участі в наукових конференціях, резюме, рекомендації від викладачів.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Фонд ім. Генріха Бьолля

Стипендії від фонду Генріха Бьолля (Heinrich-Böll-Stiftung) отримують більше тисячі студентів різних дисциплін та спеціальностей, які навчаються в університетах Німеччини. Заяви подаються онлайн, відкривається реєстрація за 6 тижнів, дедлайни подачі: березень та вересень. Відбір проходить в три етапи:

 • подача та аналіз поданих документів;
 • проходження інтерв’ю з викладачем;
 • особиста бесіда з кожним учасником і загальна дискусія.

При відмові на всіх трьох етапах – повторне подання неможливе.

Допомога від Спільноти обміну студентів

Спільнота обміну студентами в Центральній та Східній Європі (Gemeinschaft für studentischen Austausch in Mittel- und Osteuropa) пропонує фінансову допомогу та підтримку українським студентам. Подати заявку можуть українські студенти, які на 01.01.2022 року були студентами вищого навчального закладу України. Програма пропонує:

 • стипендію у розмірі 934 євро,
 • можливість провести семестр в університеті Німеччини на вібир,
 • допомогу при вступі у німецький вуз,
 • супровід та підтримка,
 • можливість участі у двох наукових та культурних семінарах.

Подача заявки проводиться два рази на рік на зимовий семестр до 30 квітня та літній — до 28 жовтня.

Студентська програма загальнонаціонального рівня

Державну стипендію Німеччини (Deutschlandstipendium) можут отримати будь-які студенти ФРН. Фінансується ця програма не тільки державою, але й бізнесом, адже всі зацікавлені у формуванні високоякісних молодих спеціалістів. Багато різних компаній часто влаштовують семінари, конференції та практики для студентів, а в подальшому кращим з них пропонують роботу.
Стипендіати отримують 300 євро незалежно від свого доходу, а також ця стипендія може поєднуватись із кредитом на навчання BAföG.

Програма Erasmus для студентів

Програма Європейського союзу Erasmus, яка відома на весь світ підтримує міжнародне співробітництво у сфері освіти та професійного зростання молоді. Суть програми полягає в тому, щоб надати студентам можливість мати практику або навчання в університетах інших країн протягом декількох місяців. В цей час вони отримують стипендію, яка покриває проживання та інші витрати.

Студентські пільги від ISIC

ISIC — міжнародна асоціація студентів, її мета — зменшення витрат студента та допомога в подорожах та отриманні нових вражень.

Картка ISIC — міжнародне студентське посвідчення, яке надає безліч пільг та знижок:

 • квитка на літаки та потяги,
 • страхування під час поїздок,
 • проживання в готелях,
 • громадський транспорт,
 • аренда авто,
 • освітні курси,
 • ліцензійні комп’ютерні програми,
 • ресторани, кафе, онлайн-магазини, музеї, театри, організації концертів тощо.

Картку можуть отримати студенти, школяри та докторанти таких навчальних закладів та за умовами:

 • будь-якого державного або приватного німецького вузу, в якому студент навчається не менше півроку;
 • середнього професійного училища Німеччини;
 • студенти, що знаходяться в академічній відпустці та при наявності свідоцтво про зарахування (Immatrikulationsbescheinigung);
 • студентського колега (Studienkolleg), при наявності документа про зарахування.

Майже в кожному учбовому закладі йдуть на зустріч українським студентам, які наразі переживають найсумніші часи, пов’язані із війною в рідній країні. Можна завжди звернутися до університету, в якому навчаєтесь та уточнити чи надається індивідуальна підтримка та допомога і які документи та заяви потрібно надати для того, щоб її отримати.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *