Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Фріланс та віддалена робота в Польщі

4
1 рік ago

Світ навколо дуже мінливий. Людство щодня зіштовхується з новими викликами, які впливають на життя, добробут та професійну діяльність. У зв’язку з новою реальністю великі компанії стали пропонувати своїм співробітникам можливість працювати віддалено. Все більшої популярності набирає фріланс, який дає змогу працівникам самостійно вирішувати, як і на кого вони хочуть працювати.

Пропонуємо вам познайомитися з можливостями віддаленої роботи в Польщі. Дізнатися переваги та недоліки такого виду діяльності, де шукати таку роботу , які податки необхідно заплатити та як працювати на фрілансі.

Як шукати віддалену роботу у Польщі

Зовсім недавно знайти роботу в інтернеті було дуже непростим заданням- багато роботодавців хотіли бачити своїх працівників в офісах 5 разів на тиждень, а фрілансери не мали тих можливостей , які є зараз. Пандемія COVID-19 змусила роботодавців переглянути свої погляди, тому в даний момент багато хто намагається привабити співробітників саме тим, що пропонують працювати віддалено (частково або повністю). До того ж, віддалена робота, це непоганий варіант трудової організації для мам з малими дітьми.

Щоб знайти роботу зайдіть на найпопулярніші сайти з вакансіями у Польщі та відзначте “галочкою” “віддалена робота” (praca zdalna). Така функція є на сайті pracuj.pl, там же можна вибрати польську та українську версії сайту.

Ми зібрали для вас кілька популярних ресурсів для пошуку роботи як в офісі ,так і віддалено:

 • Flagma.pl
 • LinkedIn
 • Praca.pl
 • Goldenline
 • Glassdoor
 • Olx.pl

Фріланс у Польщі: де і як шукати роботу

Фріланс – варіант заробітку, який варто розглянути українцям . Особливою популярністю фріланс користується серед айтіспеціалістів , дизайнерів та копірайтерів. Одак, сучасні технології розвинені настільки, що працювати онлайн можна практично у кожній сфері.

Побачити більше: Заробітня плата в Польщі у 2023 році

Рекомендуємо звернути увагу на відомі у всьому світі іноземні сайти для фрілансерів. Платять на таких сайтах у доларах.

Міжнародні платформи для роботи оглайн:

 • Upwork
 • Fiverr
 • Freelancer.pl (польська версія відомого порталу freelancer.com)
 • 99designs (сайт для дизайнерів)
 • People per hour
 • Toptal
 • We work remotely

Якщо ви володієте польською, ви можете шукати вакансії для фрілансерів на популярних польських сайтах:

 • Oferia.pl
 • Designer.pl (вакансії для дизайнерів)
 • Rocket jobs

Якщо ви тільки починаєте свій шлях у фрілансі, ви можете зіткнутися з певними труднощами. Початківцю найскладніше знайти свого першого клієнта. Особливо важливо, на початкових етапах, ретельно заповнити свій профіль. До особистого профілю на порталі варто додати фото, розповісти про себе та вкати досвід роботи. Цей етап не варто ігнорувати.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Основні нюанси щодо заповнення профілю на порталах для фрілансерів:

 • Навички: опишіть те, чим ви займаєтеся, а також результати, яких ви вже досягли.
 • Заповнюючи профіль рекомендуємо використовувати професійну мову: уникайте скорочень, технічної термінології та сленгу, перевіряйте орфографію та граматику.
 • Зазначте свою професійну мету.
 •  Вказуючи власний професійний досвід, не просто згадуйте досвід у компаніях чи установах, але й вкажіть стажування, волонтерство, проекти, у яких ви брали участь, додайте портфоліо з прикладами своїх робіт.

Податки на фріланс у Польщі

Якщо ви працюєте у фрілансі то податки потрібно розраховувати самостійно. Відповідно до польського закону, є сума, яка звільнена від оподаткування. У 2022 році, у зв’язку з новим законом у сфері оподаткування, вона була збільшена та становить 30 000 злотих на рік. Однак вам, як платнику податків доведеться самостійно оплатити страховий внесок з медичного страхування ( за потреби уточніть цю інформацію в Податковій адміністрації за місцем проживання (Urząd Skarbowy).

Якщо у Польщі ви вже зареєстрували або збираєтеся зареєструвати індивідуальну діяльність (działalność gospodarcza), то у вас є можливість вибрати одну з чотирьох форм оподаткування: podatek według skali (17% та 32% залежно від доходу), liniowy (19%), zryczałtowany, według karty podatkow. Докладніше з цими формами оподаткування ви можете ознайомитись на урядовому сайті. Також, не завадить проконсультуватися з бухгалтером.

Фріланс через посередника

Як варіант , якщо ви не реєстрували індивідуальної діяльності, можна працювати через посередника. Посередник сам, виставлятиме рахунок клієнту від свого імені, а в кінці року розраховуватиме податки (наприклад таку послугу пропонує відома платформа Useme). Якщо ви працюєте з іноземними клієнтами та зареєстрованої у Польщі фірми у них немає, розрахувати податки можна наприкінці року за ставкою 17% та 32% залежно від величини доходу, вписавши їх у свою податкову декларацію у рядок “дохід з-за кордону”.

Бажаємо успіху у пошуках роботи. Будьте сміливими в нових починнаннях і впевнено рухайтеся вперед!

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

4 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *