Щоб знайти хорошу роботу в Німеччині та отримувати високу зарплату, зовсім не обов’язково проходити навчання в університетах. Які спеціальності актуальні в Німеччині та скільки заробітна плата в робітників? Детальніше в нашому матеріалі.
Яка ж перспектива у тих, хто має лише середню освіту?
Добре заробляють IT фахівці. Айтішнік-джун, який не має вищої освіти, отримує близько 2900 €. Це трохи більше, ніж середня зарплатня. Розробник софту може розраховувати на 3200 євро, інформатик – 3340 євро/місяць.
Середні позиції рейтингу належать:
- офісним секретарям, вихователям, кранівникам, водіям автотранспорту, будівельникам, слюсарям та сантехнікам.
- Найбільш прибуткові професії у сфері планування та управління виробництвом. Зарплати досягають рівня 4300 євро до вирахування податків.
- Авіатехнік отримує трохи менше – по 4200 євро. Високі зарплати також мають страхові агенти, фахівці з фінансів.
- Четверте місце у рейтингу прибутковості належить фахівцям, які зайняті у сфері хімічних технологій та фарматехніки.
- У п’ятірці професій із найвищою зарплатою також фахівці, які відповідають за пожежну безпеку. Їхні зарплати становлять по 4000 євро/місяць. Варто зазначити, що зараз спостерігається нестача таких фахівців.
Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням
Українці в Польщі новини – https://t.me/U_IN_PL
Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE
Інші перспективні професії, в яких можна розраховувати на заробіток вище середнього рівня, до того ж із дефіцитом кадрів, що спостерігається, — об’єднують фахівців, які виконують завдання автоматизації та працюють з виробничою електротехнікою.
П’ятдесят відсотків із 20 професій із найвищою оплатою праці, представлені сферами металообробки, електротехнічної промисловості.
У топ 20 також входять технічні асистенти, що працюють у сфері медицини, асистенти хірурга. Їхній місячний заробіток у середньому – 3937 євро. На 500 євро йому поступається зарплата фахівців, які доглядають хворих та людей похилого віку.
Хороший прибуток у банківських службовців – близько 3600 євро.
Читай більше: Вплив українських біженців на роботу в Німеччині
[…] до 16,2%. На 2022 рік відсоток внесків становить 14,6% від заробітної плати брутто. Вони розподіляються порівну між працівниками […]