Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зняття готівки в супермаркетах Німеччини

4
1 рік ago

Як та де можна зняти готівку в Німеччині? Що робити як що не працюють банкомати? Скільки коштів я зможу зняти в супермаркеті та на яких умовах? Де знаходяться ці супермаркети? На ці актуальні питання ми підготували відповіді у нашому матеріалі.

Готівкові та безготівкові розрахунки становлять основу сучасного буття і кожен звик до благ цивілізації та активно ними користується. На сьогодні багато українців перебуваючи в Німеччині мають підлаштовуватися під правила країни тимчасового захисту та всіляко знайомитися з правила та перевагами проживання.

Зняття готівки в банкоматі в Німеччині тільки в певний час

Банки ФРН обмежать зняття готівки в банкоматах, це пов’язано з безпековими питаннями. Управління федеральної кримінальної поліції (BKA) зафіксувало в 2022 році рекордну кількість знищених банкоматів у порівнянні з минулими роками. Тому банки Німеччини також хочуть посилити захист банкоматів. Федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (SPD) також підкреслює наявну загрозу для людей, які знаходяться в безпосередній близькості. Одні з превентивних дій, які вживає уряд Німеччини – це заборона зняття готівки з 23:00 до 6:00 ранку, в цей період, навіть деякі машини відключать від живлення, разом з поширенням систем сигналізації в банкоматах і відеоспостереження.

Плата за банкомат: що це таке де можна зняти гроші?

Готівка дуже важлива для німців, але зняття грошей в Німеччині в банкоматах різних банків вам буде коштувати від декількох центів до декількох євро за операцію, все залежить від суми які ви перетворюєте в готівку. Деякий час верхня межа плати за обслуговування в банкоматі становила 1,95 євро за процес. Однак, багато банкоматів стягують комісії в середньому – 4,22 євро. Такі оператори банкоматів, такі як Cardpoint, IC Cash або Euronet мають можливість вільно встановлювати свої ціни на обслуговування, адже кожен не власний клієнт вважається системою іноземцем. Тому переглядайте комісію після введення PIN-коду, перш ніж зняти готівку.

Кількість банківських відділень у Німеччині постійно падає, але банкомати розповсюджені по всій території країни їх близько 55 000. Більшість банкоматів експлуатуються ощадними касами та Фольксбанками. Зазвичай існує ліміт 500-1000 євро на день та 2000-3000 євро на тиждень.

Зазвичай ви можете безкоштовно зняти гроші, якщо користуєтеся банкоматом свого банку. Для того, щоб зекономити багато фінансових установ об’єдналися, щоб дати можливість клієнтам знімати готівку безкоштовно в банках-партнерах. У Німеччині існує чотири великі мережі банкоматів.

Перша мережа – Банк Sparkasse. Мережа банкоматів та усіх регіональних ощадних та муніципальних кас в Німеччині нараховує понад 25 000 осередків, тому ви можете знімати гроші де завгодно та безкоштовно. Співпрацюють BankCard для клієнтів Volksbank, Sparda та кооперативних банків.

Друга мережа – понад 19 000 банкоматів у Німеччині. В них безкоштовно можуть перетворити свої кошти в готівку клієнти Volksbank та Raiffeisenbanken. Банки Sparda та інші кооперативні банки також є членами сервісної мережі BankCard. У випадку, якщо маєте банківську картку у Фольксбанку чи Райффайзенбанку, то також можете приєднатися до безкоштовного зняття.

Третя мережа – Cash Group як злиття декількох банків, яка налічує близько 9000 банкоматів Deutsche Bank, Commerzbank та HypoVereinsbank, а також Unicredit Bank, Postbank та їх дочірні компанії. Клієнти цих банків можуть безкоштовно знімати готівку. CashPool також об’єднує приватні банки

Четверте мережа – складається з Targobank, Santander, Sparda-Banken та декількох приватних банків, має близько 3000 банкоматів. Клієнти цих банків можуть безкоштовно знімати гроші в CashPool.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як зняти гроші в супермаркетах Німеччини?

На сьогодні значна частина банків співпрацюють із супермаркетами та різними роздрібними магазинами: тобто клієнти, які роблять покупки у магазинах, також можуть зняти готівку на касі. Деякі торгові мережі задіюють спеціальні програми коли роблять зняття готівки не можливим без покупки. Аналогічні послуги пропонують і АЗС. Паралельно з цим, ви також можете зняти гроші у касі власного банку.

Cashback – послуга для клієнтів при якій повідомляється касирові, скільки готівки бажаєте зняти. Але ця послуга найчастіше безкоштовна лише при купівлі в магазині продуктів на досить велику суму. У цьому випадку, клієнти платять карткою за покупку в магазині та просять понад це ще видати готівку. Готівку касир передає клієнту, кошти будуть списані з рахунку. У деяких магазинах можна також поповнити готівкою власний рахунок. Оплата послуг за банківські операції здійснюється магазинами. Оскільки комісія за зняття готівки за допомогою кредитної картки вища, то послуга дешевше проводити через карти для виплат.

Перелік магазинів, де можна зняти готівку в Німеччині

У цих магазинах ви можете скористатися можливістю зняття готівки на касі

Мережа супермаркетів REWE та Penny пропонує клієнтам зняти готівку максимум до 200 євро, але при умові покупки товарів мінімум на 20 євро. Ці магазини частково співпрацюють з кредитними картами, де діють знижки на зняття готівки. Також в Penny, Toom і Familia при покупці товарів за мінімум 20 євро теж можна зняти готівку на касі торгової зали.

В мережі супермаркетів Edeka, діють аналогічні пропозиції, щодо зняття готівки – треба здійснити покупку мінімум на 20 євро, щоб зняти максимально 200 євро на касі. Деякі експериментальні магазини світових брендів пропонують клієнтам зняти готівку за допомогою кредитної картки, при цьому не здійснюючи покупку. В магазинах Netto Market-Discount можна зняти готівки до 200 євро, а покупках здійснити на суму 10 євро. Ця послуга частково безкоштовна для власників кредитних карток.

По завершенню успішного тестування, послуга із зняття готівки на касі буде доступна в магазинах побутової хімії dm. Тут також будуть діяти аналогічні правила – здійснити покупку на 10 євро та з можливістю зняття готівки на касі до 200 євро. Через деякий час ця послуга також буде доступна для кредитних карток.

Ця послуга не доступна в мережі магазинів Aldi Nord, а в Aldi Süd, Lidl та Netto-Markt (Schwarz-gelb) ви можете перевести в готівку кошти з вашої банківської картки на касі торгового залу магазину, здійснивши покупки на 5 євро, отримавши 200 євро у валюті. Aldi Nord планує впровадження цієї послуги в найближчому майбутньому.

Крім того, мережа маркетів Toom, Globus, Norma та Tegut для своїх клієнтів пропонує знімати гроші готівкою зі свого рахунку від 10 до 200 євро, при умові покупки товарів мінімум на 5 євро або більше.

Послуга зняття готівки пропонується також на більшості автозаправних станціях Shell. Вона стосується клієнтів Postbank, Deutsche Bank, Commerzbank, Norisbank, Hypo Vereinsbank та інших приватних банків, що належать до CashGroup. На кінець грудня 2022 року ця послуга доступна на 1300 автозаправних станціях, які оснащені відповідними пристроями на касі.

Корисна інформація: Що таке податок PIT 37 та 11?

Як можна зняти гроші на касі?

Для того, щоб отримати готівку то треба мати або чековий рахунок, або банківську чи кредитну картку. Недоліком рахунку без картки є те, що ви можете знімати готівку лише безпосередньо у касі вашого банку. В сучасності, переважна більшість рахунків мають банківську карту, яка полегшує процес розрахунку за товари і послуги та зняття готівки. Крім того, клієнти банку, можуть мати кредитку карту про всяк випадок.

Банківська картка залишається найпопулярнішим способом зняття грошей. Існує три різні системи для зняття готівки: girocard, Maestro та V-Pay, які діють в Німеччині.

Знімайте гроші за допомогою girocard

Girocard можна використовувати лише в Німеччині. Німецькі часто поєднують систему girocard з додатковою функцією Maestro або V-Pay. Для того, щоб переконатися у можливості вашої платіжної карти перегляньте логотип.

Виводити гроші через Maestro

Maestro – це пробна система від Mastercard, яку використовують в Німеччині багато років, як засіб платежу та спосіб зняття готівки в багатьох країнах світу. За допомогою картки Maestro ви можете отримати готівку майже де завгодно.

Знімайте готівку за допомогою V-Pay

Система V-Pay від Visa й обіцяє ще більший рівень безпеки, ніж порівняно стара система Maestro. Хоча платежі за допомогою картки Maestro обробляються за допомогою магнітної стрічки, платежі через V-Pay захищені чіпом EMV – і, отже, менш схильні до підробки. Банківська картка з V-Pay підходить лише для зняття або оплати вашими грошима в ЄС та деяких інших європейських країнах.

Знімайте готівку за допомогою смартфона

На сьогодні є можливість зняття готівки через телефон для клієнтів деяких банків, такі як DKB, N26 та Sparda. Для цього вам потрібен BankingApp від Barzahlen.de. Цей додаток можете використовувати для створення штрих-коду та використання його для зняття готівки на касі супермаркету або аптеки. Така послуга називається „Готівка в магазині”, і тепер її підтримують REWE, Penny, Real, dm та кілька інших магазинів. Кредитні картки VISA або Mastercard не приймаються для зняття коштів, оскільки це може спричинити більші трансакційні витрати для продавця.

Таким чином, німецька банківська система активно співпрацює з великими торговельними мережами й дає можливість населенню швидше проводити різні фінансові операції та знімати готівку.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

4 comments

  1. […] Знімати готівку безкоштовно. Немає проблем, тому що ми пропонуємо можливість зняти готівку в касах супермаркетів безкоштовно. Раз на день ви можете зняти від 10 до 200 євро готівкою за допомогою girocard або кредитної картки (Mastercard або VISA) із суми покупки 10 євро. Тож ви не лише заощадите себе на зайвій поїздці до банку, а й на платних автоматах. […]

  2. […] Знімати готівку безкоштовно. Немає проблем, тому що ми пропонуємо можливість зняти готівку в касах супермаркетів безкоштовно. Раз на день ви можете зняти від 10 до 200 євро готівкою за допомогою girocard або кредитної картки (Mastercard або VISA) із суми покупки 10 євро. Тож ви не лише заощадите себе на зайвій поїздці до банку, а й на платних автоматах. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *