Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Медицина в Німеччині

1
1 рік ago

Сьогодні ми розповімо вам про те, як саме  працює медична система Німеччини, щоб ви чітко розуміли як вам діяти в разі критичних ситуацій.

Що робити якщо вашому життю загрожує небезпека

Якщо вашому життю загрожує небезпека чи ви потрапили в аварію, ваші дії мають бути наступними :

 1. Вам потрібно набрати міжнародний екстренний номер 112 і  на німецькій або на  англійській мові (а якщо ж не знаєте ні однієї ані другої, то  на українській  попросити, щоб вас з’єднали з українськомовним фахівцем) і повідомити, що ви негайно  потребуєте допомоги.
 2. Чітко вказати ваші особисті дані: прізвище, ім’я ,по-батькові, номер телефону та ваше точне місцезнаходження.

Як правило,в штаті екстренних служб  є перекладачі, які готові допомогти вам з перекладом у таких  ситуаціях.

Швидка допомога в Німеччині викликається за номером 116-117. В разі отруєння дзвоніть +49 301 92 40.

Як працює медична система Німеччини

Одразу  почнемо з головного: якщо ви є українським біженцем і потребуєте негайної  медичної допомоги на території Німеччини, намагайтеся зберігати спокій. Оскільки в будь-якому випадку незалежно від причини вашого звернення: чи то буде  гострий апендицит чи висока температура в дитини, на прийом до лікаря вам все одно доведеться зачекати якийсь час.

По українських мірках для вас то може виглядати дуже довго, але не панікуйте все «під контролем» і  в даній статті ми  розкажемо вам ,як пройти ці кола медичної німецької системи з мінімальними втратами  і в максимально короткі терміни:

 1. Памятайте,що черги до державних  німецьких лікарів насправді є дуже довгими ,а ціни  в приватних клініках захмарні. Це нормально для Німеччини.
 2. Якщо в одній клініці нема місця на прийом до лікаря на сьогоднішній день, дзвоніть в другу, якщо нема місця  в другій- звертайтесь  в третю і так по черзі поки не знайдете того фахівця,котрий прийме вас чи вашу дитину саме сьогодні.
 3. Знайте ,що на прийом до німецького сімейного лікаря, навіть в разі гострої потреби,можна очікувати тижнями, а на консультацію  до вузького спеціаліста: лора,кардіолога, хірурга,алерголога  доведеться  деколи чекати й  по півроку.
 4. В німецьких  медзакладах  приймають усіх  пацієнтів не  в порядку живої черги, а  за ступенем критичності їхнього стану та рівня  загрози  життю.
 5. В  Німеччині  «Швидка допомога» виїжджає в основному  на  виклики до пацієнтів,котрі мають  температуру 39- 40*або до тих ,які знаходяться у важкому передінфарктному стані чи мають прямі  покази  для гострого хірургічного втручання- операції.
 6. Усі інші пацієнти змушені своїм транспортом або ж на таксі за власний кошт добратися до найближчого медвідділення і мають бути  при тому  морально готовим прочекати в разі потреби декілька годин в загальній черзі.

Як отримати медичну допомогу

Але що ж тоді робити якщо ви захворіли? Отримати  медичну допомогу в Німеччині  можна декількома способами:

 • Звернутись до приватного лікаря, розраховуючись  готівкою. В даному випадку в доволі короткі терміни ви зможете попасти на прийом до приватного спеціаліста.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

 • 2-гим альтернативним варіантом щодо страхової державної медицини в Німеччині є  лікування у наших співвітчизників-  українських лікарів, котрі офіційно працюють на території Німеччини.
 • 3–тій варіант найпростіший та  найпоширеніший–це звернення до державного медзакладу Німеччини із стандартною страховкою, яку отримують усі  українські біженці.
 • Такі особи є автоматично  застрахованими та мають право на лікування в медичних закладах Німеччини безкоштовно, а усі кошти за їхнє лікування медзакладові  повертає згодом  страхова компанія.
 • Новоприбулі  українські втікачі від війни в разі потреби у меддопомозі мають зв’язатися із найближчим  державним органом  місцевої влади Німеччини. До котрого вони зверталася із заявою про реєстрацію та повідомити, що вони потребують  допомоги лікаря. Працівники  даних  німецьких служб скерують їх до лікаря ,видавши медичну картку або відповідне направлення.
 • Відомі випадки , коли тяжкохворі українські  пацієнти- втікачі від війни їздили для лікування в Україну до своїх «рідних» українських лікарів. Вони навіть не маючи такої суперновітньої медичної  апаратури, робили високоточні  обстеження та прекрасно лікували тяжкі хвороби у вкрай короткі терміни.

Цікава інформація: Як поїхати з Німеччини до України на кілька днів

Хоча такі поїздки в час війни є дуже затратними фінансово та завжди існує ризик попадання  під ракетні обстріли. Але в окремих випадках,навіть такий варіант вирішення медичної проблеми має шанс на існування.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *