Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українці в Ірландії можуть залишитися без житла

0
1 рік ago

Українці в Ірландії можуть залишитися без житла. В країні спостерігають гостру нестачу житла як для місцевих, так і для шукачів притулку. З наступного місяця власники можуть виселити людей з орендованого житла, деталі в нашій статті.

Так, тисячі біженців ризикують бути виселеними. Уряд ірландського прем’єр-міністра Лео Варадкара з 1 квітня знімає заборону на виселення, що діяла протягом зими.

Житло для українських біженців в Ірландії

1 квітня у Ірландії скасують дію закону, згідно з яким орендодавці не мали права виселяти людей з орендованого помешкання. Це має захистити власників житла, яким заборгували виплати, або ж дати їм можливість продати нерухомість.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Через це українці в Ірландії можуть залишитися без житла. За словами представників влади, зараз в країні бракує 250 тисяч помешкань.

Зараз ми розміщуємо 58 тисяч українців та 20 тисяч людей під міжнародним захистом. Існує реальний тиск на житло, – сказав про ситуацію міністр з питань імміграції Родеріх О’Горман.

 

Місцеві праворадикальні угруповання використовують житлову кризу як привід для протестів, дехто йде з банерами, на яких написано: “Ірландія переповнена”.

Очікується, що протягом 2023 року житлова криза в країні досягне особливого розмаху. На думку експертів, масові виселення стануть додатковим тягарем для екстрених служб.

Водночас найпопулярніша партія країни та опозиційна група Sinn Féin (“Ми самі”) заявляє, що цього року може бути примусово виселено 10 тисяч людей. Її представники закликають уряд “проявити трохи співчуття” та продовжити заборону на виселення.

Ірландія продовжила тимчасовий захист українцям на рік

Влада Ірландії оголосила про продовження підтримки українців разом з іншими країнами ЄС. В країні продовжили дію тимчасового захисту для українців ще на 12 місяців – до березня 2024 року.

Всі посвідки на проживання, видані з 9 березня 2022 року, будуть автоматично продовжені.

Читайте подібне: Пошук житла в Ірландії

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *