Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як українцям купити ліки у Німеччині

1
1 рік ago

Медична реформа поступово набирала оберти в нашій країні та кількість ліків, які можна купити за рецептом потроху зростала. У Німеччині – це зовсім інша історія.

 

Особливості продажу медикаментів

Майже всі медикаменти в Німеччини можна купити за рецептом. Та є й ті, що можна купити просто в аптеці, запитуючи при цьому фармацевта: а які ви порадите? Почнемо з найлегшого, без запису до лікаря та без рецепту. В аптеці можна придбати пігулки, антигістамінні засоби, сиропи від застуди та різні види легких знеболювальних та вітаміни.

З рецептами історія трохи довша. Перш ніж купити ліки за рецептом, його потрібно отримати, а отже – записатися до лікаря (більше інформації розповімо трохи нижче). Рецепти бувають декількох видів, залежить від типу ліків:

  • Зелений вид рецепту – він же простий (Grünes Rezept). Колір бланку даного рецепту – зелений. Ліки, які вписані в зелений рецепт, зазвичай можна купити і без рецепту, але він може знадобитись для підтвердження платником податків своїх витрат. Термін діі такого рецепту – необмежений.
  • Блакитний рецепт – приватний (Privatrezept). Колір бланку та основної інформації на ньому – блакитний. При купівлі ліків за цим рецептом пацієнт сплачує повну вартість медикаментів, після чого відправляє чек оплати разом із бланком рецепта із штампом фармацевта у страховку компанію, яка відшкодовує витрачені кошти повністю. Такий рецепт має термін придатності – 3 роки.
  • Рожевий бланк – він же касовий (Kassenrezept) із червоними літерами на ньому. За таким рецептом в аптеці ви сплачуєте тільки невелику частину вартості ліків: 10% або 5-10 евро за вартість упаковки, решту сплачує держава. Ліки для дітей до 18 років можна купити безкоштовно. Рожевий рецепт має термін придатності 4 тижні після видачі.
  • Жовтий бланк із червоним заповненням потрібен для придбання сильнодіючих ліків, в состав яких входять наркотичні засоби. При купівлі також діє страховка – пільги на вартість ліків. Термін придатності такого рецепту – 8 днів.

В Німеччині щорічно оновлюється список медикаментів, які можна купити тільки за рецептом. Це, так званий червоний список, з яким можна ознайомитися на сайті також є OTC-Liste Over the counter із перечнем ліків, які можна придбати вільно.

Громадяни з України, які приїхали після 24 лютого зазвичай мають право на безкоштовне лікування та отримання ліків в аптеці за рецептом – без доплати або за додатковою невеличкою – тільки 5-10 євро.

Як отримати рецепт

Українські громадяни повинні зареєструватися у центрі первинного прийому або у відомстві справ іноземців. Його можна знайти на сторінці Федерального відомства у справах міграції та біжнців.

Перш за все потрібно уточнити процесс запису до лікаря, це можна зробити у відділі соціального забезпечення або громади, де ви зареєстровані. Це дуже важливо для людей, які мають хронічні хвороби та потребується у постійному прийманні ліків за рецептом. Кожного разу, коли вам потрібно записатися до лікаря – вам потрібно взяти талон (Behandlungsschein). Отримавши таке направлення на лікування вам потрібно записатися до лікаря заздалегідь за телефоном або особисто в реєстратурі. Прийом лікарів для українців тимчасово потребуючих у захисті – безкоштовний. Ще один варіант отримання лікарняних послуг – картка медичного страхування (Krankenversicherungskarte), яку теж можна замовити у відділі соціального забезпечення. Це більше комфортніше, адже з такою карткою вам не потрібно кожен раз звертатися за талоном, проте така можливість доступна не у всіх районах або містах.

Якщо не має страхової картки

В кожному місті діють лікарняні програми, які надають безкоштовно медичну та психологічного допомогу. Бувають різні ситуації і у випадку, коли у громадянина України немає документів чи медичної страховки, можна звернутися до організацій, які безкоштовно лікують людей. Таку організацію можна у вашому регіоні можна знайти на сайті.

Цікавий матеріал: Як українцям оформити закордонний паспорт в Німеччині?

Аптеки Німеччини

Трохи про німецькі аптеки: в Німеччини працюють тільки кваліфіковані працівники, які мають диплом та дозвіл держави, тому в деяких закладах можна також отримати консультування з приводу взаємодій лікарських засобів, вакцинації, можливих алергічних реакцій та ведення здорового способу життя.

Якщо у вас на руках рецепт, то ви отримаєте саме ті ліки, назви яких є у рецепті. Якщо потрібного медикаменту немає в аптеці, то працівник може його замовити та надати протягом декількох годин.

Аптеку можна впізнати здалеку за великою червоною літерою А. Вони відкриті навіть уночі, крім того обов’язково відкрита чергова аптека у суботу та неділю. Службові аптеки та нічні аптеки чергують по черзі. Оголошення, де знаходиться чергова або нічна аптека, завжди висить на дверях усіх аптек. Проте не всі аптеки працюють цілодобово.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *