Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як знайти україномовного лікаря в Польщі

4
11 місяців ago

Питання пошуку лікаря актуальне для кожної людини, незалежно від того, в якій країні він народився. А якщо довелося змінити країну проживання, то пошуки лікаря можуть стати надскладним завданням.

Українські біженці можуть скористатися безкоштовним медичним обслуговуванням у Польщі. Таке право їм надано з самого початку російської агресії. Розповідаємо що потрібно для цього зробити.

Що потрібно для безкоштовного медичного обслуговування в Польщі

Для того, щоб скористатися послугами безкоштовного медичного обслуговування, вам потрібно заключити декларацію з лікарем. І бажано зробити це з тим лікарем, який володіє українською мовою. Таким чином ви зможете уникнути мовного бар’єру у подальшому.

Ви можете зробити це самостійно, або скористатися допомогою волонтерів. Адже процес заповнення медичної декларації у Польщі дещо відрізняється від такого ж процесу в Україні.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Що дає декларація з україномовним лікарем

Декларація з україномовним лікарем надає багато переваг. Серед них:

 1. Можливість потрапити до терапевта у потрібний день або найближчим часом.
 2. Можливість отримати консультацію по телефону;
 3. Якщо є вагома потреба – можливість візита лікаря додому;
 4. Можливість отримати рецепт на необхідні ліки.
 5. Можливість оформлення лікарняного з причини хвороби.

І найголовніше – за все це не доведеться платити. Адже якщо ви підписали декларацію, ви маєте право на безкоштовне відвідування лікаря. Крім того, якщо ви не хочете чекати на безкоштовне відвідування, ви можете звернутися до приватної клініки. Адже в Польщі існують україномовні медичні заклади.

Також пам’ятайте, що не всі медичні заклади приймають безкоштовно. Для отримання безкоштовної медичної допомоги вам потрібно звертатися у заклади, що оформили договори з Національним Фондом Охорони Здоров’я. Але часом безкоштовну медичну допомогу надають приватні лікарі та недержавні полікліники та лікарні.

Як підписати декларацію з україномовним лікарем

Наразі існує два способи оформлення декларації: зробити це онлайн або офлайн. Для того, щоб оформити декларацію онлайн, потрібно:

 1. Зайти на сайт pacjent.gov.pl;
 2. Авторизуватися. Це можна зробити за допомогою профілю довіри, електронного банкінгу або кваліфікованого електронного підпису.
 3. Слідувати подальшим інструкціям.

Також, можна оформити декларацію офлайн. Це можна зробити у Варшаві в двох місцях:

 • Warszawa Zachodnia Station;
 • Центр матері та дитини;

В обох випадках вам потрібен буде паспорт та номер Pesel. Майте на увазі, що таку декларацію можуть підписати тільки ті громадяни України, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого 2022 року.

Ви також можете подати декларацію до будь-якого польського лікаря. Для того, щоб це зробити, вам потрібно прийти у найближчу до вас амбулаторію та заповнити декларацію вже на місці. Або зробити це онлайн через портал pacjent.gov.pl.

Як знайти україномовного лікаря в Польщі

Не менш важливим є питання пошуку україномовного або російськомовного лікаря. Адже взаєморозуміння допоможе пацієнтові точно розповісти про свої скарги, а лікарю – поставити правильний діагноз. А це є запорукою успішного лікування.

Для того, щоб знайти собі україномовного лікаря, ви можете скористатися цими сторінками:

 1. znanylekarz.pl – один з найпопулярніших сайтів по пошуку україномовних лікарів. Після того, як зайдете на сайт, обираєте пункт Безкоштовна медична допомога для біженців з України. Як тільки ви натиснете цю кнопку, то побачите список лікарів, міста, в яких вони знаходяться та способи зв’язку з ними.
 2. medicover.com – теж доволі популярний ресурс. Тут пошук лікарів не такий зручний, як за попереднім посиланням, але ви зможете знайти собі лікаря. Після того, як зайдете на сайт, натискаєте на кнопку Poland. Після цього ви побачите пошукове поле, де потрібно буде вказати місто та спеціалізацію лікаря.
 3. veritamed.com – тут ви також можете знайти україномовних або російськомовних пацієнтів. Інтерфейс сайту буде зрозумілим навіть тій людині, що не володіє польською мовою.

Побачити більше: Найдешевіші супермаркети в Польщі

Не нехтуйте своїм здоров’ям та при перших симптомах звертайтеся до лікаря. Адже своєчасна діагностика захворювання є запорукою успішного одужання.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

4 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші