Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Ірландія не проситиме українців платити за житло

2
1 рік ago

Міністр Ірландії з питань інтеграції Джо О’Брайєн заявив, що звернення до українських біженців з проханням сплатити частину витрат на проживання – це питання, яке ірландський уряд не розглядає.

Кількість українських біженців, які мешкають в Ірландії, наближається до 80 тисяч.

Згідно з останніми даними Департаменту у справах дітей, рівноправності, інтеграції, інвалідності та молоді, з цього числа понад 58 000 одержують житло від держави.

Міністр О’Брайєн виступав у Варшаві під час триденного візиту до Польщі, який є частиною урядової програми

Це був як візит з метою зміцнення зв’язків Ірландії з Польщею, так і ознайомчий візит, щоб побачити, що Польща робить для подолання найбільшої гуманітарної кризи в Європі з часів Другої світової війни.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

За даними ООН, наразі у Польщі для тимчасового захисту зареєстровано близько 1,5 мільйона українських біженців – більше, ніж у будь-якій іншій країні-члені ЄС.

Після початку війни Польща швидко надала українським біженцям право на роботу та доступ до системи соціального забезпечення країни.

Ірландія також пропонує ці права відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий захист.

Я думаю, що було б розумно почати думати про процес побудови шляху постійного перебування українців.

 

Під час свого триденного візиту міністр О’Брайєн зустрівся з міністром соціальної інтеграції Польщі Агнешкою Скігай, представниками агентств ООН з надання допомоги, а у Варшаві – із фондом «Український дім», який працює над інтеграцією українських біженців.

Одна з ключових відмінностей між Ірландією та Польщею, коли йдеться про українських біженців, полягає у сфері освіти.

Українські батьки, які мешкають у Польщі, не зобов’язані віддавати своїх дітей до польських шкіл.

Це призвело до трьох шкільних систем де-факто для українських дітей, які живуть у країні: діти, які відвідують українські школи онлайн, ті, хто відвідує місцеві польські школи, та діти, які відвідують обидві системи.

Цікавий матеріал: Медичні послуги для українців в Ірландії

Згідно з останніми даними Міністерства освіти, в Ірландії 91% українських дітей віком від 5 до 18 років – майже 15 000 учнів – навчаються в ірландській шкільній системі.

Міністр О’Брайєн наголосив на необхідності інтеграції українських біженців у довгостроковій перспективі. Багато з яких молоді люди працездатного віку: «Я думаю, що було б розумно почати думати про процес побудови шляху постійного перебування українців».

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *