Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Як відкрити інтернет-магазин у Польщі - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як відкрити інтернет-магазин у Польщі

1
2 роки ago

Українці, які через війну виїхали до Польщі, активно відкривають тут свій бізнес. Пропонуємо дізнатися, на що треба звертати увагу та що необхідно враховувати, збираючись відкрити в Польщі інтернет-магазин.

Інтернет-магазин як перспективний напрям бізнесу в Польщі для українців

Українці, які виїхали до Польщі з початком війни, докладають великих зусиль, щоб адаптуватися до нових реалій. І, як показує практика, більшості це насправді вдається. Одним із красномовних показників цього є те, що український бізнес активно виходить на польський ринок. За даними Польського економічного інституту (Polski Instytut Ekonomiczny), від початку війни на кінець 2022 року громадянами України в Польщі було відкрито близько 14 тисяч підприємств (із них 10,2 тисячі оформили бізнес як індивідуальні підприємці, а 3,6 тисяч – компанії з українським капіталом). У результаті, частка українського бізнесу на польському ринку від початку року збільшилася більше, ніж у десять разів (із 0,8% до 8,5%).

Одним із найпопулярніших та найперспективніших напрямків сучасного бізнесу є електронна комерція, а саме інтернет-магазини. І це недаремно, адже інтернет-магазин має багато переваг перед оффлайновими торгівельними майданчиками. Наприклад, дозволяє охопити широку аудиторію, залишається цілодобово доступним для клієнтів, звільняє від витрат на оренду офісу, а часто й великих складських приміщень, дозволяючи не складувати товари, а купувати їх виключно у потрібній кількості під замовлення. А можливість організувати онлайн-оплати робить цей формат магазину надзвичайно зручним для власника.

Хоча, звичайно, замислюючись про відкриття онлайнового торгівельного майданчика, треба розуміти й те, що, замість оренди, вам доведеться сплачувати за обслуговування та розкрутку сайту, купувати онлайн-касу й мати справу з поштовими витратами, адже повернення в інтернет-магазині – звичайна справа, бо покупець не може одразу детально оглянути та приміряти товар. Тим не менш, якщо ви добре ознайомилися з особливостями онлайнового бізнесу та готові ризикнути, варто розглянути, наскільки важко відкрити інтернет-магазин у Польщі та на що потрібно зважати, відкриваючи сьогодні такий бізнес.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Особливості відкриття інтернет-магазину в Польщі

Одразу варто зауважити, що в цілому алгоритм відкриття онлайн-магазину в Польщі збігається з відповідними правилами відкриття аналогічного віртуального майданчику в Україні. Хоча є й певні нюанси, на які треба зважати. І більшість із них пов’язана із особливостями організації та ведення бізнесу.

Як в Україні, так і в Польщі, перед тим, як розпочинати діяльність із відкриття інтернет-магазину, потрібно чітко розуміти, чим саме ви плануєте торгувати, та підготувати онлайн-платформу, на якій ви плануєте це робити. Також не обійтися без бізнес-плану. Збираючись відкривати в Польщі віртуальний магазин, варто мати на увазі, що:

  • деяка продукція може вимагати додаткового ліцензування, отримання спеціальних дозволів або іншої супровідної документації – тож, перед тим, як запустити онлайн-магазин, потрібно добре продумати асортимент та вивчити законні умови продажу товарів, які плануєте реалізовувати;
  • товари в інтернет-магазині мають бути не тільки якісними, але й потребують презентативного оформлення – всі позиції повинні мати зрозумілий опис, якісне фото та, можливо, відеоінструкцію;
  • наявність бізнес-плану не є панацеєю від усіх проблем та помилок, але є запорукою того, що у вас під рукою буде певна базова інформація щодо проєкту, яку ви опрацювали та систематизували.

Вибір форми підприємницької діяльності та реєстрація підприємства

На цьому етапі потрібно вибрати оптимальну форму для вашого бізнесу. Запуск інтернет-магазину в Польщі можливий у будь-якій формі, окрім spółkа partnerskаj. Найпопулярнішими в Польщі та найпростішими з точки зору документообігу й податкових вирахувань можна назвати:

  • діяльність без реєстрації;
  • індивідуальне підприємництво ((jednoosobowa działalność gospodarcza));
  • товариство з обмеженою відповідальністю (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością).

Вести незареєстровану діяльність дозволяється в тому випадку, якщо виручка від таких продажів не перевищує 50% національного мінімуму за місяць. При цьому, якщо ви працюєте десь як найманий працівник, зарплата, яку ви отримуєте, не включається в цей дохід.

Зважайте, що не ви не зможете вести незареєстрований бізнес у вигляді інтернет-магазину, якщо протягом останніх 5 років мали зареєстрований бізнес (були його партнером), хочете вести онлайн-торгівлю у партнерстві або ваша запланована діяльність вимагає ліцензій чи дозволів. Якщо ви вирішили відкрити магазин як індивідуальний підприємець або вибрали форму spółkа cywilnа, компанія має бути зареєстрована в CEIDG, у інших випадках необхідна реєстрація в Національному судовому реєстрі (KRS). Якщо ви маєте лише інтернет-магазин, достатньо зазначити номер КВЕД 47.91 Z – «роздрібна торгівля через пункти прийому замовлень або через Інтернет».

Вибір системи оподаткування для інтернет-магазину

На етапі бізнес-аналізу важливо пам’ятати про бухгалтерські та податкові питання. Одразу варто ретельно ознайомитися з системами польського оподаткування, щоб вибрати найзручнішу для себе форму. Можна розглянути в контексті інтернет-магазину систему оподаткування, яка передбачає 3% фіксованої ставки, але слід пам’ятати, що за такого рішення ви не зможете регулювати (rozliczać) витрати. Також цей варіант підходить не для всіх випадків.

Якщо запланований дохід не перевищуватиме 85 528 злотих, можна вибрати загальні умови оподаткування. А ось, коли очікувана сума має бути вищою, підприємці в Польщі зазвичай обирають фіксований податок. Внески на соціальне страхування для фізичної особи-підприємця, яка керує інтернет-магазином у Польщі, ідентичні внескам для звичайної фізичної особи-підприємця.

Банківський рахунок та статутний капітал для інтернет-магазину

Цікаво, що закон у Польщі не зобов’язує підприємця відкривати під інтернет-магазин окремий банківський рахунок. Тим не менш, більшість підприємців вважають за краще відкрити підприємницький рахунок через суто практичні міркування – це робить бізнес зручнішим та впорядкованішим. Тим більше, що в інтернет-магазині абсолютна більшість розрахунків відбувається саме в безготівковій формі.

Умови відкриття та обслуговування підприємницького банківського рахунку визначаються безпосередньо фінансовими установами, тож будуть відрізнятися в кожному банку. Відкривши підприємницький рахунок, першим кроком необхідно внести на нього стартовий капітал (якщо ви обрали ТОВ). Спосіб внесення коштів на рахунок так само визначається вимогами конкретного банку.

При цьому експерти звертають увагу на те, що в останні декілька років умови обслуговування підприємницьких рахунків у Польщі дещо погіршилися. Це пов’язано з тим, що держава в рамках пост-пандемійної підтримки економіки робить значні фінансові вливання в банківську систему країни, через що деякі банківські установи не дуже зацікавлені в залученні грошей вкладників.

ПДВ в інтернет-магазині в Польщі

Не бути платником ПДВ у Польщі можуть собі дозволити підприємці, якщо:

  • Їхні бізнес-витрати низькі або нульові;
  • вони продають продукцію власного виробництва;
  • їхня торгівельна пропозиція орієнтована на приватних осіб, які не можуть вирахувати ПДВ з покупок, або на суб’єктів господарювання, звільнених від сплати ПДВ.

Побачити більше: Заробітня плата в Польщі у 2023 році

У той самий час, якщо інтернет-магазин пов’язаний з великими витратами і товари надходять від зовнішніх постачальників, є сенс розглянути можливість стати платником ПДВ.

Розробка інтернет-магазину в Польщі

Зазвичай створення сайту відбувається паралельно з вирішенням інших формальних питань, пов’язаних із відкриттям інтернет-магазину, про які ми згадували вище. На цьому етапі у підприємця в Польщі, як і в Україні, є дві можливості: взятися за розробку сайту з нуля або скористатися вже готовими майданчиками для віртуальної торгівельної діяльності, які сьогодні широко представлені на польському ринку електронної комерції. Кожний із цих шляхів має свої переваги й недоліки. При цьому зверніть увагу на деякі моменти, які важливі при створенні інтернет-магазину, який працюватиме в Польщі:

  • для комерційних сайтів найпопулярнішим розширенням в доменному імені є .com, а для сайтів, що працюють у Польщі, − .pl;
  • розробляючи варіанти оплати замовлення, варто, окрім кредитної картки та банківського переказу також додати можливість розрахуватися кодом BLIK, адже цей платіжний інструмент є досить популярним серед поляків, на відміну від PayPal;
  • популярні в Польщі інструменти для моніторингу відвідуваності та конверсії сайту − Google Analytics або Hotjar, для створення розсилок та автоматичної комунікації − Freshmail або Sales Manago, для редагування фотографій/графіки − Canva, Gimp або Adobe Photoshop.

Скільки грошей потрібно, щоб відкрити інтернет-магазин у Польщі

Зрозуміло, що не можна надати точної цифри або формули розрахунку, яка допоможе «до копійки» визначити, скільки грошей знадобиться для відкриття інтернет-магазину в Польщі. Тим не менш, кошторис будь-якого інтернет-магазину, скоріше за все, включатиме такі статті витрат:

  • реєстрація підприємства (найзатратніше із запропонованих форм бізнесу відкрити ТОВ, це коштуватиме близько 2-3 тис. злотих, плюс статутний фонд не менше 5 тис. злотих);
  • обладнання та базова оргтехніка (онлайн-каса, комп’ютер, принтер тощо);
  • створення інтернет-магазину (місце на сервері 200-300 злотих на рік, реєстрація домену в середньому 20 злотих, SSL-сертифікат близько 80 злотих, плюс послуги програміста – готовий сайт можна упити за 5 тис. злотих, якщо потрібно, дизайнера, копірайтера, маркетолога, SEO-оптимізатора тощо);
  • закупка товару (якщо буде прийнято таке рішення);
  • податкові аванси, у залежності від обраної форми бізнесу.

Підрахувавши потенційні витрати, варто додати до них ще додаткові 20%. Саме таку частку спеціалісти радять закладати в кошторис на непередбачувані обставини та проблеми, які можуть з’явитися під час відкриття та розкрутки нового підприємства.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *