Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як бізнес заощаджує на електроенергії в Німеччині

0
11 місяців ago

Німецький бізнес шукає нові нестандартні рішення задля економії електроенергії в зимовий час. Як це вплине на споживача?

За вікном останній місяць осені, сутеніє на вулиці доволі рано, особливо якщо на вулиці небо затягнуто хмарами. В такі дні хочеться увімкнути все світло в оселі та заварити гарячий чай. А якщо в цей час знаходишся на вулиці, то зайти до яскраво освітленого торгівельного центру, де кожен магазин закликає тебе своєю рекламою з підсвіткою. Та скоро то все може бути неприпустимою розкішшю.

Курс Німеччини на економію електроенергії

Ще з 1 вересня цього року в німецькому державному секторі набули чинності розпорядження уряду щодо заощадження електроенергії. Відповідно до них офіси, які знаходяться в громадських будинках можна опалювати максимум до 19 градусів, а порожні приміщення та кімнати повинні бути із вимкненим опаленням. Для миття рук потрібно використовувати тільки холодну воду, світло повинно залишитись тільки в тих офісах, де це дійсно необхідно, архітектурні пам’ятки підсвічувати більше не будуть, а що стосується рекламних бордів – то вони будуть світити лише погодинно.

Як німецькі торгівельні мережі заощаджують енергію

Бізнес теж на одній хвилі із урядом, адже високі ціни на електроенергію підштовхують до вживання додаткових заходів. В деяких компаніях ущільнюються робочі місця, вводиться віддалена робота, планують не обігрівати приміщення вище зазначеної позначки 19 градусів, а для працівників обіцяють придбати ковдри.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Скорочення робочих годин в Aldi

Мережа супермаркетів-дискаунтерів Aldi-Nord зачиняє чисельну кількість своїх філіалів на годину раніше. „У ці часи ми хочемо зробити свій внесок і заощадити енергію”, – такі оголошення можна побачити на вході до магазину щодо скорочення робочих годин. Подібні зміни в графіку роботи не торкнулися тільки тих магазинів цієї мережі, які працюють в торгівельних центрах та тих, що мають більший потік покупців саме у період з 21 до 22-ї години. Наразі в компанії планують залишити скорочений графік до весни та подовжити надалі при позитивній динаміці та найвірогідніше зменшення кількості робочих годин призведе нестача персоналу.

Думка конкурентів з цього приводу не дуже позитивна, адже вважають, що таким чином навряд чи можна добре зекономити. На те є обґрунтована відповідь: більше половини витрат електроенергії йде на технологічне охолодження, а воно працює незалежно від того чи відкрити магазин для покупців, чи ні.

Використання відпрацьованого тепла

Відомі Schwarz Group (Lidl і Kaufland) та Edeka вже давно працюють над заощадженням енергії, тому там, де це можливо встановлюють фотоелектричні системи.

Rewe, Edeka та Kaufland працюють над установкою скляних дверцят для охолоджувальних стендів. Більше того, великі торгівельні мережі постійно шукають рішення як використовувати тепло і холод максимально ефективно. Наприклад, Доміні Кноблох (менеджер відділу корпоративних комунікацій Kaufland) зауважив, що морозильники та шафи генерують більше тепла, ніж холода. Тому це відпрацьоване тепло використовується та подається в промислову систему підігріву підлоги всієї торгової зали. Також, то саме тепло використовується для системи вентиляції, дверних завісів при вході та для радіаторів в офісних приміщеннях. Таким чином Kaufland покриває майже чотири з п’яти загальних енергозатратних потреб всіх філіалів мережі.

Мережа супермаркетів Lidl все частіше впроваджує світлодіодні лампи, які є більш економними за енергозберігаючі.

Чи загрожує економія проведенню різдвяних ярмарок в Німеччині?

Карантинні обмеження дуже погано вплинули на різдвяний бізнес. У 2021 році щорічний різдвяний ярмарок у Мюнхені та деяких інших містах був скасований за декілька днів до відкриття, а ярмарки інших міст працювали із значними обмеженнями. Все це дуже вплинуло на існування цілої святкової галузі загалом.

Зараз ще продовжується обговорення, які саме обмеження зможе витримати ярмарковий бізнес цьогоріч. Подекуди вже заборонили газові обігрівачі, планують відмовитись від великих систем освітлення, раніше вимикати та пізніше вмикати святкові вогні.
Зрозуміло, що це все позначиться і на кишені споживача. Скоріш за все подорожчає всімf улюблений глінтвейн та інші різдвяні смаколики. Та ніщо не може зіпсувати Різдвяні свята з усіма їхніми традиціями та прикрасами.

Цікава інформація: Акції в магазинах Німеччини від 27 березня 2023 року

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші