Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Profil zaufany ePUAP та коли він потрібен?

0
1 рік ago

Мабуть кожен українець, який перебуває зараз в Польщі, стикався з терміном «Profil zaufany». Ще нещодавно не всім українцям доводилося користуватися своїм довіреним профілем, а сьогодні це вже необхідність. Наприклад, для того, щоб завантажити електронний документ Diia.pl, потрібен Profil zaufany. Пропонуємо дізнатися, що це таке, як його оформити та чи потрібен Профіль зауфани для дитини. 

Profil zaufany (Профіль зауфаний)

Profil zaufany, по іншому його ще називають довірений профіль, – це засіб електронної ідентифікації. Цей безкоштовний інструмент використовують для ідентифікації особи коли потрібно вирішити певні адміністративні питання через інтернет. Довірений профіль надійно зберігає особисті дані( ім’я та прізвище, дата народження, номер PESEL), адже доступ до профілю може мати тільки його власник.

Навіщо потрібен profil zaufany?

За допомогою довіреного профілю можна:

  • здійснювати вхід на платформу електронних послуг PUE ZUS;
  • Контролювати виплати, які за вас здійснює ваш роботодавець до ZUS;
  • Реєструватися в центрі зайнятості praca.gov.pl;
  • здійснювати вхід на сайт податкової служби podatki.gov.pl,
  • відстежувати та перераховувати податкові виплати а також подавати декларації;
  • реєструвати підприємницьку діяльність;
  • подавати заявку на Європейську карту медичного страхування (EKUZ);
  • перевіряти дані про кількість лікарняних та отриманих виплат;
  • подавати заявку на отримання щомісячної допомоги на дітей за програмою „Rodzina 500+”;
  • подавати заявку на отримання інших видів матеріальної допомоги для сімей з дітьми;
  • вирішувати питання що стосуються пенсійним забезпечення;
  • перевіряти та редагувати власні дані в реєстрі PESEL; прописки (meldunek);
  • перевіряти дані про штрафні бали для водіїв (за польським водійським посвідченням), а також дані про сплату штрафів;
  • реєструвати автомобіль, знімати з реєстрації;
  • отримати довідку про несудимість у Польщі;
  • подати заяву на відновлення документів в разі їх втрати.

Profil zaufany можна створити не тільки особисто на себе, а й на фірму. Також можна подавати бухгалтерську звітність, відстежувати податкові виплати, вирішувати питання, пов’язані з соціальними установами тощо.

Хто може створити Profil zaufany?

Створити профіль можуть особи які є дієздатними або мають обмежену дієздатність та досягли 13ти річного віку. Діти до 13 років вважаються не дієздатними. Для того, щоб створити profil zaufany, ви маєте перебувати на території Польші, мати польський номер телефону, електронну адресу номер PESEL та діючий паспортний документ.

Багато українців під час отримання номеру PESEL зі статусом UKR одночасно отримали доступ і до свого довіреного профілю (листок з даними для входу). Важливо пам’ятати , що ім’я користувача надається один раз та його неможливо змінити, відновити можна тільки пароль . Тож, рекомендуємо надійно зберігати дані для входу в особистий кабінет, щоб в майбутньому уникнути зайвого клопоту.

Як створити довірений профіль (Профіль Зауфани)?

 

  1. Реєстрація облікового запису:
  • перейдіть на сайт ePUAP щоб створити обліковий запис („Załóż konto” та „Zarejestruj się”);
  • далі заповніть дані анкети, що з’явиться на екрані, надайте дозвіл на обробку персональних даних і пройдіть перевірку CAPTCHA. Під полем PESEL буде значок („Nie posiadam numeru PESEL” – на випадок, якщо у Вас ще немає номеру PESEL ). Якщо ж Ви маєте PESEL, то з його внесенням система автоматично запропонує отримати довірений профіль.
  1. Отримання довіреного профілю:
  • увійдіть в попередньо створений обліковий запис на ePUAP та натисніть на свій профіль (у верхньому правому кутку сторінки). В меню, що відкриється, оберіть опцію „Profil zaufany” та натисніть „Złóż wniosek o profil” (подання заявки);
  • введіть необхідні дані: ім’я та прізвище, PESEL , номер телефону та електронну адресу;
  • далі в SMS-повідомленні вам має прийти код, який потрібно ввести у відповідне поле.

Наступним етапом буде верифікація. Є декілька способів пройти верифікацію: за допомогою кваліфікованого цифрового підпису, підтвердження за допомогою відео зв’язку, через онлайн-банкінг, або особисто в пунктах підтвердження. Щоб пройти верифікацію у вас буде 14 днів.

Підтверджуючи дані за допомогою кваліфікованого електронного підпису вам потрібно обрати даний пункт у меню та скористатися своїм цифровим підписом, який міститься на носієві (електронний ключ або флешка).

Щоб підтвердити дані особисто в пунктах підтвердження, слід обрати пункт, взяти паспорт і прийти в робочий час. Перелік таких пунктів можна знайти на сайті pz.gov.pl

Для верифікації даних через відеозв’язок:

  • оберіть цей спосіб підтвердження в меню („Wideospotkanie/ Rozmowa z urzędnikiem”);
  • оберіть дату відеозустрічі (час зустрічі обрати не можна), далі на цьому ж сайті завантажте додаток для відео зв’язку. На вашому пристрої має бути камера і мікрофон;
  • після реєстрації ви отримаєте два повідомлення: про підтвердження створення запису, друге – з номером заявки (збережіть його й нікому не показуйте до завершення відеозустрічі);
  • далі дочекайтеся, коли до вас зателефонують і повідомлять номер заявки: він має збігатися з тим, який було вказано в повідомленні. Якщо все вірно, ви отримаєте посилання для відеозв’язку. Під час відеозустрічі параметри заявки знову перевірять., Вас попросять документ, що підтверджує вашу особу;
  • після того, як всі формальності буде завершено, ви отримаєте повідомлення про успішно пройдену верифікацію.

Profil zaufany створюється на 3 роки з подальшою можливістю продовження на наступні 3 роки.

Чи може дитина мати Довірений профіль?

Дитина, яка досягла 13-річного віку, може самостійно створити свій Довірений профіль. Для того, щоб оформити Profil zaufany, неповнолітня особа має:

  1. Подати заявку на отримання Профіля Зауфани на офіційному сайті PZ.
  2. Протягом 14 днів із моменту подання заявки підтвердити свою особу в одному з пунктів підтвердження, про які йшлося вище.

Побачити більше: Чи можуть неповнолітні українці працювати в Польщі

Варто зауважити, що для того, аби реалізувати можливість відкрити Довірений профіль, дитина повинна мати проїзний документ, який може підтвердити особу (найкраще біометричний закордонний паспорт). При цьому варто зауважити, що шкільний квиток не є документом, що посвідчує особу.

Коли може знадобитися Профіль Зауфани для дітей?

Для українців, які через війну виїхали до Польщі та перебувають тут на правах тимчасового захисту, найактуальнішим приводом зробити для дитини Профіль Зауфани є можливість після цього оформити для неповнолітнього персональний дозвіл на перебування Diia.pl. Адже, як зазначається на юридичному порталі pomocprawna.org, завдяки тому, що Довірений профіль у Польщі є можливість відкрити з 13 років, до кола осіб, які можуть отримати електронний документ Diia.pl, належать діти від 13-річного віку. При цьому юристи наголошують, що під час перетину кордону може вимагатися пред’явлення свідоцтва про народження та довіреність на супровід дитини, якщо вона перетинає кордон без матері та батька. У деяких випадках, може вимагатися підтвердження перетину кордону після 24 лютого 2022 (відповідна печатка в паспорті) та паперовий PESEL UKR.

Також наявність Profil zaufany дозволить підлітку заздалегідь підготуватися до вирішення проблем зі здоров’ям за допомогою онлайн-кабінету пацієнта та додатку myIKP (безкоштовний застосунок Міністерства охорони здоров’я Польщі). Це особливо актуально, якщо дитина має якісь хронічні хвороби, з якими має навчитися жити, та регулярно приймає певні ліки. При цьому не варто хвилюватися з приводу зловживання дитиною цією можливістю. Адже до повноліття особа має лише обмежені функціональні можливості в медичному інтернет-кабінеті. Наприклад, у віці 16 років може перевірити через кабінет історію свого лікування, але не має повних прав – наприклад, не зможе надати згоду на операцію. На це мають право лише батьки або законні опікуни, які, до речі, також обов’язково мають доступ до IKР підлітка, доки йому не виповниться 18 років.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *