Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Німеччині запустили аналог “Дії”

0
1 рік ago

Цифровізація стосується всіх сфер життя. Досить зручно, коли всі необхідні документи є в мобільному телефоні, особливо коли визнаються всіма державними органами й не вимагають додаткових паперових носіїв. Міністерство реінтеграції України повідомило про створення зручного мобільного додатку для українців у Німеччині AusweisApp2. Що це за додаток? Які послуги пропонує?

Що являє собою додаток AusweisApp2?

AusweisApp2 – це мобільний застосунок, основна мета, якого спростити життя українців. Він дає можливість дистанційно вирішувати безліч питань, на які раніше треба було витратити багато часу. Перелік послуг, які можна отримати за допомогою застосунку, досить великий, адже це – аналог української «Дії». На сьогодні додаток пропонує 112 послуг, які розподілено по тематичних підрозділах:

 • «Обслуговування громадян» – доступ до сервісних порталів усіх місць проживання українців, можливість подачі електронних заяв на соціальні виплати та реєстрації у відповідних державних установах та інші);
 • «Фінанси» – відкриття/закриття банківських рахунків, реквізити для платіжних систем, оплата рахунків фактур тощо;
 • «Страхування» – онлайн сервіси з медичного обслуговування, обов’язкових профілактичних щеплень тощо;
 • «Інші послуги» – перелік додаткових послуг для комфортного життя в співпраці з різними фондами ЄС тощо.

Також кожен громадянин може комунікувати зі службою технічної підтримки у випадку відсутності якогось виду послуг, або запропонувати додати власні послуги (якщо особа сама є постачальником певних послуг). Звернутися до технічної підтримки платформи можна за допомогою електронного листа на support@zettelapp.de.

Основні електронні послуги, які пропонує AusweisApp2

Завдяки доступу до всіх основних реєстрів, так само, як український застосунок, AusweisApp2 пропонує такі електронні послуги:

 • відкриття банківського рахунку (всі потрібні документи застосунок відфільтрує з електронної бази);
 • подання заявки на отримання фінансової підтримки відповідно до Федерального закону про сприяння освіти (BAföG) (зареєструвати дитину до закладу освіти);
 • реєстрація у Федеральному агентстві зайнятості;
 • формування електронної заяви на субсидію;

І це лише незначна частина можливостей, які надає застосунок. Нагадаємо, що для українців, вимушених переїхати за кордон, також створили додаток I’m Ukrainian, докладніше можете прочитати в матеріалі нашої статті.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як почати користуватися мобільним додатком AusweisApp2?

Додаток підтримує операційні системи:

 • Android від версії 5.0 та вище;
 • iOS від версії 13.0 та вище;
 • macOS – 10.13 або вище;
 • Windows 7 SP1, 8.1,10.

Застосунок AusweisApp2 можна завантажити звичним способом з Apple App Store, Huawei App Gallery та Google Play Store. Після завантаження на свій девайс даної програми треба пройти процес ідентифікації та зчитати за допомогою функції NFC електронну посвідку на проживання. У своєму смартфоні українці в електронному вигляді будуть мати електронне посвідчення особи та посвідку на проживання, також зможуть легко себе ідентифікувати в будь-якому державному органі, у поштовому відділенні, навіть поставити підпис, що дасть можливість заощадити час та полегшити всі бюрократичні процедури, з якими доводиться стикатися. Користуючись функцією NFC смартфону, додаток AusweisApp2 можна продублювати й на ноутбук чи планшет для власної зручності.

Як перевірити функцію eID на смартфоні?

Є декілька способів перевірити активацію eID на смартфоні:

 • ID-картка має бути виданою після липня 2017 року (зручна для ідентифікації електронної посвідки на проживання в Німеччині);
 • в додатку AusweisApp2 на власному смартфоні перейти в розділ «Перевірити пристрій та ідентифікаційну картку» – в даному рядку має бути зелена галочка, яка автоматично означає «функцію eID активовано».

Що робити, якщо функція eID вимкнена?

Є два варіанти вирішення цього питання:

 1. Можна скористатися онлайн-сервісом для активації доступної функції eID, відповісти на короткі питання, і на вашу поштову адресу буде доставлено код активації послуги. Зверніть увагу, що забрати лист можна тільки особисто з наявними документами, що посвідчують особу, протягом 7 робочих днів.
 2. Можна скористатися послугами місцевої державної адміністрації для відновлення функції eID. Всю контактну інформацію разом з графіком роботи та номерами телефонів можна знайти на сайті http://www.behoerdenfinder.de.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *