Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як збільшити виплату за страховкою авто в Польщі?

0
1 рік ago

Компенсація після нещасного випадку або дорожньо-транспортної пригоди належить кожній постраждалій особі. Однак не всі знають, що страхові компанії вдаються до різних хитрощів, щоб зробити цю компенсацію якомога меншою. Якщо суми відшкодування не вистачає на ремонт вашого автомобіля, можете бути впевнені, що страховик вас обдурив. Ми пропонуємо дізнатися, як боротися з цим видом шахрайства, і які організації можуть бути корисними в цьому процесі.

Хто може претендувати на страховку в разі ДТП в Польщі?

Якщо ви постраждали в дорожньо-транспортній пригоді, а винуватець інциденту мав дійсний поліс страхування відповідальності перед третіми особами, ми можемо вимагати відшкодування від його страхової компанії. Якщо ж сталося зіткнення і в результаті аварії ніхто не постраждав, то ми маємо 3 роки, щоб подати заяву на отримання такої компенсації. Однак у цьому випадку час працює не на нашу користь, і варто зробити все якнайшвидше після інциденту, щоб якнайшвидше відремонтувати транспортний засіб і нарешті забути про все, що трапилося.

Для того, щоб мати підстави вимагати відшкодування, ми повинні мати відповідні докази. Ми можемо викликати поліцію на місце зіткнення, яка встановить особу винуватця і складе протокол про весь інцидент. Однак варто знати, що ми не зобов’язані викликати поліцію у випадку незначних зіткнень. Якщо ми в змозі контролювати свої нерви, встановити спільну версію подій та ідентифікувати особу, яка спричинила зіткнення, то краще обрати саме цей варіант. У цьому випадку нам обов’язково доведеться самостійно скласти заяву від винуватця дорожньо-транспортної пригоди.

У заяві має бути вказана така інформація:

 • точна дата і місце події;
 • особисті дані учасників зіткнення;
 • інформацію про транспортні засоби, що брали участь у зіткненні;
 • опис перебігу інциденту, включаючи інформацію про те, хто був винуватцем, і опис завданих збитків;
 • у самому кінці обидві сторони також повинні поставити свої підписи.

Варто також не забути зробити хоча б кілька фотографій, щоб показати наслідки зіткнення. Це будуть хороші докази для страховика, коли ми будемо звертатися за компенсацією.

Чому страхові компанії занижують виплати?

Якщо у вас є протокол поліції або заява винуватця дорожньо-транспортної пригоди, ви можете звернутися до страховика за компенсацією на ремонт автомобіля. Ви можете подати таку заяву онлайн або особисто звернутися до найближчого відділення. У страховика буде 30 днів (а в більш складних випадках цей час може продовжитися до 60 днів), щоб відповісти на нашу заяву і вказати суму, яку ми отримаємо. Погана новина полягає в тому, що в переважній більшості випадків цієї суми буде недостатньо для покриття всіх витрат на ремонт автомобіля.

Страхові компанії – це бізнес, основною метою якого є отримання прибутку. Коли справа доходить до виплати страхового відшкодування, вони прагнуть мінімізувати витрати, щоб понести якомога менші витрати. Хоча страхові компанії зобов’язані виплачувати страхові відшкодування, вони можуть шукати способи мінімізувати ці витрати саме шляхом заниження страхових виплат. Вони можуть робити це різними способами, наприклад, занижуючи вартість нашого транспортного засобу або занижуючи вартість предметів, які були пошкоджені в нашому транспортному засобі. Статистика з цього приводу не залишає ілюзій. Згідно з даними, до 90% страховиків занижують розмір відшкодування, а це означає, що в Польщі це звичайна і поширена практика. Однак варто знати, що ми маємо право не погодитися з оцінкою страховика і можемо вжити заходів для боротьби за суму, на яку ми насправді маємо право в результаті зіткнення.

Компенсація відповідальності за автоцивілкою в Польщі

В Польщі існують такі компанії, як Helper-cpp, які пропонують кваліфіковану допомогу та підтримку, коли йдеться про питання компенсації та суперечки зі страховиками. Для українців, які проживають у Польщі, боротьба за свої права та належні їм гроші може бути безумовно складною, чи то через мовний бар’єр, чи то через різні юридичні хитрощі, про які вони можуть не знати. Тому в таких ситуаціях краще звернутися за професійною допомогою, тим більше, що вона є абсолютно безкоштовною. Це означає, що ви можете виграти багато. Перш за все, час і гроші. Ви також позбавите себе зайвого стресу і нервів, пов’язаних з проходженням всього процесу самостійно.

Якщо Ви вирішите отримати доплату у рамках компенсації за ОС, у цьому насправді немає нічого складного. Це пов’язано з тим, що більшість компаній, які допомагають отримати додаткову компенсацію, діють за схожим принципом, і процес відбувається наступним чином:

 • зв’язатися з представником компанії телефоном або електронною поштою та представити йому свій випадок;
 • особиста зустріч з представником компанії та підписання договору;
 • звернення компанії безпосередньо до страховика або через суд;
 • отримання відповідної компенсаційної доплати.

Окрім консультації та підписання договору, всі інші формальності за нас бере на себе компенсаційна компанія, і нам залишається лише чекати на позитивні результати їхніх дій.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Оскарження рішення страховика

Ми також повинні пам’ятати, що маємо право написати пряму апеляцію на будь-яке рішення страховика. Якщо страховик відмовив у виплаті страхового відшкодування або запропонував меншу суму, ніж очікувалося, ми маємо право не погодитися з його рішенням. У такому випадку необхідно виконати наступні дії:

 1. Уважно прочитати рішення страховика і з’ясувати, чому тобі відмовили у відшкодуванні або запропонували меншу суму. Переконайтеся, що у вас є всі необхідні документи і докази, які підтверджують вашу вимогу про відшкодування.
 2. Підготуйте письмову скаргу на рішення страховика. Опишіть свою позицію та надайте всі необхідні документи і докази, що підтверджують вашу вимогу про відшкодування.
 3. Надішліть скаргу страховику, зазначивши, що це офіційне оскарження рішення і що ви чекаєте на відповідь.
 4. Дочекайтеся відповіді. Зазвичай страховик має близько 30 днів на розгляд вашої апеляції.

 

Якщо страховик все ще відмовляється виплачувати відшкодування або запропонував меншу суму, у вас також можуть бути інші варіанти, наприклад, звернутися до суду або скористатися послугами страхового адвоката.

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *