Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як святкують Великдень у Німеччині

2
1 рік ago

Залишився тиждень до католицького Великодня. Як готуються до цього свята в Німеччині та яких традицій дотримуються?

Підготовка до Великодня в Німеччині

Це вже другий Великдень, який українці зустрічають не на рідній землі. Відволічемося трохи від новин та ознайомимось із німецькими традиціями святкування Великодня.

Великодній сезон у Німеччині починається з Попільної середи, початку Великого посту, коли християни розпочинають період посту і покаяння. За 40-денним періодом Великого посту слідує Страсний тиждень, що передує Великодній неділі. Цей тиждень відзначається кількома релігійними святами і церемоніями: Вербна неділя, Чистий четвер, Страсна п’ятниця і Страсна субота.

Великодній сезон наповнений унікальними звичаями, традиціями та кулінарними шедеврами, які є невід’ємною частиною німецької культури.

Вербна неділя в Німеччині

Вербна неділя — важливе релігійне свято в Німеччині, що відзначається на честь в’їзду Ісуса в Єрусалим перед розп’яттям. В цей день у церквах всієї країни проходять Богослужіння Вербної неділі, багато з них прикрашені пальмовим листям, яке освячують і роздають прихожанам. Це символ в’їзду Ісуса в Єрусалим, де його зустрічали пальмовими гілками.

В землях Баден-Вюртембергу та Рейнланд-Пфальцу на Вербну неділю прийнято їсти особливу їжу, пфаннкухен — млинці, які смажать в олії. Хефезопф Hefekranz — це пасхальний калач із солодкого дріжджового тіста з мигдальними родзинками. Ця страва широко вживається в землях Баварії та Баден-Вюртемберг. Остерпінзе Osterpinze — це традиційний пасхальний хліб. Цю страву найбільше поширена в землях Південного Тіролю та Франконії.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Чому Чистий Четвер в Німеччині — Зелений?

У Німеччині Чистий четвер Gründonnerstag часто називають Зеленим четвергом Grüner Donnerstag через звучання слова «Grün», що в архаїчній німецькій мові також могло означати «старий» або «стародавній». Зелений четвер відображає ідею, що цей день є стародавнім і важливим в пасхальній традиції.

Також існує легенда, що в Святий Вечір перед Чистим четвергом відбувається чудо. Зерна пшениці, висіяні в цей день, зачинають рости зеленими пагонами, що символізує народження нового життя.

За іншою теорією, назва «Зелений четвер» пов’язана зі святом Святого Патріка, яке також часто відзначають в березні і асоціюється із зеленим кольором.

Страсна п’ятниця

У Страсну п’ятницю, або День страждення Господа, у різних частинах Німеччини відбуваються різноманітні релігійні традиції. Однією з найпопулярніших традицій є ставлення вистав «Страсті Христові», які зображують страждання та смерть Ісуса Христа. Вистави цієї тематики ставляться в різних частинах Німеччини, але особливо популярні в наступних місцевостях.

  • у Баварії відомі традиції ставлення вистав «Страсті Христові» у багатьох містах, зокрема в Обераммергау, де ця традиція триває з 1634 року; тут вистави відбуваються раз на десять років, а на цей час місто перетворюється на величезну сцену для виконання вистав;
  • у місті Оттвайлер у провінції Рейнланд-Пфальц Західної Франконії відбувається традиційна постанова «Страсті Христові», що має понад 350-річну історію;
  • у місті Горнгаст в провінції Саксонія також відбувається вистава, яка привертає увагу туристів з усієї країни;
  • у Пфальці відомі традиції ставлення вистав у різних містах, зокрема у місті Гемшірхен, де спектакль проводиться щороку з 1772 року;
  • у місті Клоцкерн в провінції Нижня Саксонія також проводяться постанови «Страсті Христові».

Карсамстаг — Велика Субота в Німеччині

Цей день між Страсною п’ятницею та Великодньою неділею і є важливим релігійним святом у Німеччині.

Karsamstag — це день підготовки до Великодньої неділі, коли багато німців прибирають свої домівки, готують спеціальні великодні страви та розмальовують яйця.

У деяких частинах Німеччини на Карсамстаг прийнято запалювати великодній вогонь. Ця традиція походить з язичницьких часів і символізує перемогу світла над темрявою.

Багато німців відвідують Великодню Службу Божу на Карсамштаг, яка зазвичай починається після заходу сонця. Служба включає в себе благословення пасхального вогню і пасхальної свічки, і є однією з найважливіших служб у християнському календарі.

Карсамстаг — це день підготовки та очікування Великодньої неділі.

Великодні Неділя та Понеділок в Німеччині

Ostersonntag — Великодня неділя та Ostermontag Великодній понеділок, який є офіційним вихідним у Німеччині.

У багатьох сім’ях Великодня неділя починається зі спеціального сніданку або пізнього сніданку з традиційними пасхальними стравами: яйцями, хлібом та випічкою.

Великдень — це час для дарування та отримання подарунків. Найпоширенішими подарунками є шоколадні яйця, великодні кошики, наповнені частуваннями, а також маленькі іграшки або дрібнички.

Полювання на великодні яйця — популярна сімейна традиція в Німеччині. Діти прокидаються у Великодню неділю і виявляють, що великодній кролик сховав яйця по всьому будинку або в саду. Вони шукають яйця, і той, хто знайде найбільше, отримує приз. Це весела забава, яка об’єднує сім’ї і додає радості у великодній час.

Читайте також: Відмінності німецької та української систем освіти

Великодні Марші Ostermärsche — одна з найважливіших традицій

Ostermärsche Великодні марші — є важливою політичною та соціальною традицією в Німеччині, яка почалася в 1960-х роках як форма протесту проти ядерної зброї та війни. Сьогодні Ostermärsche торкаються широкого кола політичних і соціальних питань, включаючи мир, роззброєння, соціальну справедливість і навколишнє середовище.

Найбільші Ostermärsche зазвичай відбуваються у великих містах, таких як Берлін, Гамбург і Мюнхен, і збирають тисячі учасників з усіх верств суспільства. У заходах можуть брати участь усі охочі, незалежно від віку, статі чи політичної приналежності.

Окрім самих маршів, Ostermärsche часто включають промови, концерти та інші культурні заходи, які пропагують ідеї миру, соціальної справедливості та солідарності. Ці заходи також дають можливість однодумцям зібратися разом і поділитися своїми поглядами, ідеями та досвідом, а також побудувати почуття спільності навколо спільних цінностей і переконань.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *