Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чому в Польщі такі великі ціни на продукти

2
1 рік ago

Останнім часом у Польщі спостерігається приріст цін на овочі та фрукти. І якщо ще рік тому ці товари були звичною частиною раціону мешканців Польщі, то зараз їх купують все менше й менше людей. Пробуємо розібратися у чому причина.

Чому виросли ціни на овочі та фрукти в Польщі

Те, що ціни на овочі та фрукти виросли, дуже складно не помітити. Особливо це може відчуватися при купівлі помідорів або паприки. Тож ці овочі купують дедалі менше людей. Звісно, що ціни ростуть не без причини. На це впливає інфляція, яка знову досягла рекордної відмітки, а також багато інших чинників. Серед них в першу чергу варто виділити такі:

 1. Глобальне потепління. Через зміну клімату багато овочевих культур не можуть давати велику кількість врожаю, бо вони не пристосовані до нових температурних умов.
 2. Війна в Україні. Через війну значно знизився імпорт продукції з України, зокрема пшениці, овочів тощо. Це, в свою чергу, впливає на ціни.
 3. Посуха. Через неї врожаї у деяких країнах були значно меншими, ніж зазвичай. Це, в свою чергу, спровокувало те, що поставки овочів до Польщі значно знизилися.

Звісно, це далеко не всі причини, які впливають на ріст цін на овочі в супермаркетах Польщі. Втім, ці чинники є основними. Наразі у польських супермаркетах дуже часто проводять акції на овочі та фрукти, щоб збільшити продажі. Втім, навіть за акційною ціною деякі овочі залишаються дорогими.

Відчувається підвищення цін також і на ринках. Але динаміку підвищення цін на овочі на продуктових ринках відстежити дещо складніше.

Які прогнози експертів щодо цін на овочі в Польщі

Не дивлячись на те, що наразі ситуація виглядає дещо невтішною, експерти тримаються позитивної думки щодо підвищення цін на овочі. Втім, не варто очікувати, що ціни спадуть дуже швидко. Найвірогідніше, що це відбудеться у другій половині 2023 року, починаючи з липня.

Втім, варто також зважати на кліматичні чинники. Оскільки від погоди залежить кількість врожаю. І якщо посуха буде спостерігатися надалі, то ціни не впадуть і у другій половині 2023 року. Разом з цим, варто бути готовим, що до травня 2023 року буде спостерігатися приріст цін на овочі.

Варто зазначити, що у зв’язку з інфляцією в польських магазинах також може спостерігатися й явище шрінкфляції. Про те, що це таке, ми писали у нашій попередній статті тут.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як економити, купуючи в магазинах

Навіть не дивлячись на те, що ціни зростають, все ж існують способи економити під час здійснення покупок у супермаркетах. Тож якщо ви хочете зменшити цифру у вашому чеку, варто слідувати цим порадам:

 1. Складайте списки купівель перед тим, як іти в магазин. Важливо, що у магазині вам потрібно чітко дотримуватися списку. Тож добре подумайте, що вам дійсно потрібно купити.
 2. Якщо ви купує продукти для всієї родини – спробуйте складати меню на тиждень. Виходячи з цього ви купите дійсно те, що вам потрібно.
 3. Проаналізуйте ціни в різних супермаркетах. Навіть якщо деякі супермаркети мають вищі ціни, іноді в них купувати вигідніше. Справа в тому, що ціни на окремі продукти можуть відрізнятися в залежності від магазину. Крім того, в кожному супермаркеті проходять різні акції на продукти.
 4. Ходить у магазин раз на декілька днів або раз на тиждень. Закупитися продуктами на цілий тиждень набагато дешевше, ніж купувати трохи продуктів щодня.
 5. Передивіться усі продукти вдома. Зверніть увагу на те, що ви не їсте або їсте дуже рідко. І якщо такі продукти є, то не варто брати їх у магазині.
 6. Читайте етикетку товару. Може бути так, що за ту ж саму ціну ви отримаєте меншу кількість товару.
 7. Утримайтеся від імпульсивних покупок. Не звертайте уваги на акції та розпродажі, якщо вам не потрібен цей продукт.
 8. Якщо ви купуєте овочі або фрукти – купуйте сезонні. Так ви витратите значно менше.
 9. Якщо у вас є діти – по можливості не беріть їх з собою у супермаркети.
 10. Завантажте додатки супермаркетів. З них ви зможете дізнаватися про вигідні пропозиції та економити. Крім того, деякі магазини роблять також додаткові знижки своїм клієнтам при наявності додатку.

Побачити більше: Рейтинг найдешевших магазинів у Польщі: де і на чому українці зможуть заощаджувати?

Звісно, ці поради не допоможуть економити на всьому, але завдяки ним ви зможете витрачати у магазинах значно менші суми. Також, можна зібрати чеки та підрахувати витрати на продукти. Це допоможе вам уникнути непотрібних купівель.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *