Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the cyr2lat domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Функцію _load_textdomain_just_in_time було викликано неправильно. Translation loading for the wordpress-seo domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Будь ласка, перегляньте Виправлення помилок у WordPress для більш детальної інформації. (Це повідомлення додане у версії 6.7.0.) in /home2/chernih1/uineu.org/wp-includes/functions.php on line 6114
Тимчасовий захист для українців у Німеччині - U-in-EU
Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Тимчасовий захист для українців у Німеччині

2
2 роки ago

Якщо ви плануєте переїзд до Німеччини через війну в Україні. вам варто ознайомитися з інформацією, яку ми для вас підготували.

Як українцям потрапити до в Німеччині?

Від початку війни в Україні, від 24 лютого 2022 року усі кордони з ЄС є відкритими для усіх мешканців України. Окрім чоловіків віком 18-60 років, котрі не мають відповідних дозвільних документів на виїзд з країни і є придатними до військової служби. Кордони з ЄС можна перетинати на транспортних засобах, а також переходити на піших переходах. Від початку війни і до сьогодні, за офіційними даними тимчасовий захист на території Європейському Союзу отримало уже понад 4,2 мільйони українців, а в Німеччину прибуло понад понад 1 мільйон українців.

Що дає тимчасовий захист українським втікачам від війни?

По-перше це те, що вони можуть перебувати легально у країнах Європейського Союзу протягом року від початку війни. Якщо військові дії будуть продовжуватись то ці терміни будуть також продовжені. Дякуючи тимчасового захисту, українські громадяни можуть легально перебувати, працювати, проживати, а діти навчатися в усіх навчальних закладах країн ЄС. Їм також буде наданий доступ до наявного безоплатного соціального житла, до безкоштовної медичної допомоги та до  виплат від країн ЄС.

Як отримати тимчасовий захист в Німеччині – Vertriebene

  1. Що потрібно зробити в першу чергу після того як ви прибули до Німеччини? Потрібно в найкоротші терміни, звернутися до відповідних органів місцевої влади. В управління в справах іноземців, до іміграційної служби та подати усі відповідні документи для написання спрощеної заяви. Для отримання посвідки на проживання та для отримання тимчасового захисту. Це робиться у найближчому відділі імміграційної служби Ausländerbehörde. Перед тим через сайт даної імміграційної служби ви маєте дізнатися чи є можливість заяву оформити онлайн? Чи потрібно буде особисто з’явитися на конкретно призначений день і термін. Тут же вам видадуть інформаційний лист на українській мові про про ваші обов’язки та права, котрі ви отримаєте від тимчасового захисту.
  2. Якщо ж якихось причин в не встигли зробити цього в перші дні перебування в Німеччині, то не потрібно хвилюватись,оскільки за «Законом про перебування іноземних громадян на території Німеччини «АufenthG» i його параграфу 24, включно до 90- го дня від дати в’їзду в Німеччину, ви зможете це зробити, а ваше перебування на території Німеччини весь цей час буде вважатися легальним, оскільки в воєнний час, біженцям дозволяється перебувати протягом перших 90 днів після в’їзду в Німеччину без дозволу на проживання і це правило стосується в’їзду в Німеччину усіх українців, включно і тих, котрі прибудуть на її територію до 30 листопада 2022 року.
  3. Для отримання дозволу на тимчасове перебування на території Німеччини необхідно подати заяву на спрощену процедуру отримання відповідної посвідки на тимчасовий захист. Проживання та працевлаштування, яка не є візою, а тільки дозволяє легально проживати та працювати в Німеччині українським громадянам. Поки ви будете чекати на таке посвідченням вам мають видати умовнe свідоцтво «Fiktionsbescheinigung», яке буде засвідчувати право на ваше легальне перебування на території Німеччини. Дане свідоцтво видається після того, як відповідна служба ідентифікує особу і внесе її персональні дані в Центральний реєстр іноземців.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Чи можна поїхати в Україну та повернутися?

Якщо громадянин України, котрий отримав тимчасовий захист Німеччині хоче на якийсь час повернутися в Україну то про це він має повідомити відповідні органи німецької місцевої влади. Якщо ж ситуація в Україні буде далі вкрай напруженою він має право повернутися назад на проживання до Німеччини, про що має також повідомити це орган місцевої влади.

10-го жовтня 2022 року, після чисельних ракетних обстрілів практично усієї території України, комісар Єврокомісії оголосила. Тимчасовий захист українців на території Європейського Союзу буде продовжено щонайменше до березня 2024 року. Ті українці, котрі раніше надовго повертались в Україну і автоматично втрачали статус тимчасового захисту і усі права та пільги, які він надавав. Тепер можуть зберегти і свою реєстраційну карту, і всі інші документи про тимчасовий захист в Німеччині та інших країнах ЄС.

Якщо ж в українців є закордонний біометричний паспорт та тимчасовий захист Німеччини чи інших країн ЄС. Вони можуть завдяки йому безперешкодно подорожувати усіма країнами Шенгенської зони. Але пам’ятати, що це можна робити тільки в періоді 90 днів на протязі 180 днів.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *