Робота – важливий момент соціалізації в суспільстві, особливо для українських біженців. Німеччина – це країна можливостей, яка дала не тільки прихисток, а й можливість працювати. Як знайти достойну роботу та як скласти резюме? Сьогодні розглянемо в нашій статті.
Як і де шукати українцю роботу в Німеччині?
Німеччина відкрила досить радужні перспективи для українських громадян, які втікають від воєнної агресії Російської федерації особливо в працевлаштуванні. ФРН активно залучає українців до працевлаштування та розроблює низку змін які полегшують адаптацію наших громадян. Для того, щоб отримати роботу в тимчасовому посвідченні на легальне перебування в Німеччині має бути проставлена спеціальна відмітка «трудова діяльність дозволена». При її відсутності необхідно звернутися до відомства по справах іноземних громадян із заявою про отримання дозволу на роботу для українців.
Тим хто не знає з чого почати пропонуємо наступний алгоритм:
Знайти роботу в Німеччині на сайтах з оголошеннями в інтернеті або звернутися в НР-відділ конкретної, що вас цікавить компанії або фірми, контакти можна знайти на офіційних сайтах:
Хорошим стартом для пошуку роботи це буде перегляд вакансій на популярних сайтах: Google, Baidu, Навіпер, Согу, або інший пошуковий механізм, якому ви довіряєте. Використовуйте ту мову, якою вам комфортно говорити. Не зупиняйтеся на перших сторінках пошуку бо це дасть можливість більш глибше подивитися на перелік пропозицій та їх різноманіття, підлаштовуючи під власні потреби. Ви також можете додатися в Facebook групи які стосуються вашої професії, або ті що відповідають вашим загальним інтересам.
На веб-сайті Make it in Germany наведено детальну інформацію про вакансії, де потрібні міжнародні спеціалісти та зможуть працевлаштуватися українці. Корисний веб-сайт для пошуку роботи Федеральне агентство зайнятості, найбільший постачальник послуг ринку праці в Німеччині, його мережа нараховує понад 700 агенцій та офісів по всьому світу. На сторінці є кнопка «Пошук відділу», завдяки якій можна знайти найближчий відділ для реєстрації, або зателефонувати на гарячу лінію для отримання україномовної консультації. Переваг саме у цьому шляху безліч: перша – це усе безкоштовно, друга – можливості профорієнтації та перекваліфікації чи її підвищення.
Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням
Українці в Польщі новини – https://t.me/U_IN_PL
Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE
Німецькі сайти для працевлаштування українських біженців:
Служба міжнародного працевлаштування (ZAV) пропонує інформацію про вакансії, включаючи випадкові. Ви також можете зареєструвати власний профіль на їх робочому сайті, вказати специфіку своєї кваліфікації та професії, та яку посаду шукаєте, в якому форматі і в якому секторі бажаєте працевлаштуватися.
https://cutt.ly/4FDPGXT (сектор ЗМІ, кінематографу та культури);
https://happymonday.ua/en/jobs-search (відкриті вакансії – з можливістю працюватися віддалено);
https://www.jobaidukraine.com/jobs (сектор сфери обслуговування та туризму);
https://www.uatalents.com ( технологічний сектор);
https://helpukrainians.jooble.org/germany (нові ваканції для українських біженців з корисними посиланнями на телеграм канали);
https://app.remoteukraine.org/register (перелік вакансій для онлайн-роботи).
Українці також шукають працевлаштування на офіційних сайтах:
https://www.dice.com/jobs/q-German-jobs (перелік вакансій в ІТ-сфері);
https://www.agenturmarypoppins.de (робота в сфері домашнього персоналу).
Також можна звернутися до Джоп центру, не тільки за соціальними виплатами, а й для пошуку роботи та складання резюме, де надаються ваканції у тому числі і українським фахівцям:
На сьогодні є багато онлайн-сервісів з пошуком роботи в Німеччині, ми зібрали більшість для зручного користування::
https://www.careerjet.de (завантажити власне резюме та переглянути ваканції поруч);
https://bindan-personal.de/ (ознайомитися з останніми пропозиціями роботи);
https://www.experteer.de (доступ до ринку праці для провідних пропозицій у Німеччині та Європі);
https://layboard.com/vakansii/germaniya (сайт для пошуку роботи, що дасть можливість оптимізувати запити під ваші потреби);
https://workeer.de (найбільша біржа праці для біженців, які шукають роботу, та зацікавлених роботодавців);
https://www.jobcenter-ge.de (сайт який дає можливість отримати професійну допомогу у та представлені роботодавці Німеччини які потребують робітників).
Шукати оголошення від прямих роботодавців в місцевих газетах і на різних стендах або дошках оголошень.
Тимчасові варіанти пошуку роботи в Німеччині:
В Німеччині великою популярністю користуються тимчасові ваканції зі складанням трудових договорів, в яких можна оговорити всі робочі моменти та платню. Перелік найбільш популярних сайтів:
https://cutt.ly/xFDPNWi (викладачі української мови та викладачі німецької, що отримали диплом в Україні);
http://zavgermany.com.ua/pro-programu-zav/ та https://gtg.gotogermany.org/ru (сезонна, тимчасова робота для студентів);
https://www.academicwork.de (для молодих спеціалістів, проєктна робота, або тимчасова, або віддалена).
Короткий перелік всього необхідного для пошуку роботи:
- написати резюме Bewerbund та обов’язково перекласти на німецьку мову;
- диплом з додатком завірений перекладачем; шкільний атестат;
- мотиваційний лист з сертифікатами для підтвердження кваліфікації;
- коротка біографія.
Важливим елементом в пошуку роботи буде оптимізм та бажання працювати.
[…] з урядом. Тобто якщо працедавець буде купувати для своїх співробітників Jobticket, німецькі транспортні компанії надавали би їм […]