Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як здати на водійські права українцям в Польщі

0
1 рік ago

Перебуваючи в Польщі українці не просто очікують закінчення війни в Україні. Багатьом приходиться по новому проходити шлях самореалізації, люди прагнуть побудувати комфортне середовище перебування, щоб задовольнити свої потреби та амбіції. Наприклад, викликом є відсутність водійського посвідчення, адже багато фірм у Польщі, пропонуючи роботу, у вимогах до кандидатів вказують саме наявність водійських прав. Та й загалом, наявність автомобіля значно полегшує вирішення побутових ситуацій.

Скільки можна користуватися українським посвідченням водія

Раніше українці, які приїхали до Польщі, могли користуватися українським посвідченням водія до 31 грудня 2022 року. Нещодавно стало відомо, що цей термін продовжено.

Відтепер українці можуть користуватися українським посвідченням водія до 31 грудня 2023 року. Це стосується також тих посвідчень, термін яких вже вичерпався. Але якщо є охота водійське посвідчення можна замінити у сервісі ДП Документ. Те саме стосується й реєстрації автомобіля.

Зміни стосуються як тих, хто приїхав у Польщу після 24 лютого 2022 року, так і тих, хто легально проживав на території цієї країни до початку війни. Тобто всіх громадян України. Тож якщо ви не встигли замінити своє посвідчення водія, то вам не потрібно через це перейматися.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Кому з українців доступне навчання в автошколі в Польщі

Іноземці мають можливість піти на курси водіїв в Польщі за певних умов:

 •  якщо перебувають у Польщі більше ніж 185 днів.
 •  якщо мають карту побуту
 •  якщо мають мельдунок або дійсний договір на оренду житла

За наявності вказаних документів необхідно звернутися до відділу комунікації за місцем проживання та отримати номер PKK

PKK – профіль кандидата у водії – набір даних, які ідентифікують особу, яка хоче отримати водійські права. На підставі КК визнають кандидата у водії контори, автошколи, та інші установи, які беруть участь у процесі отримання водійських прав. 

У вас є 2 варіанти отримання: в офісі або якщо ви надішлете заявку поштою – ви також отримаєте номер ПКК поштою.

Терміни отримання номера PKK:

 • негайно – якщо ваша заявка заповнена,
 • протягом 2 днів – якщо потрібна перевірка ваших даних,
 • протягом місяця – в тому випадку, якщо необхідно прояснити вашу ситуацію, наприклад, у вас негативна медична довідка,
 • протягом 2 місяців – якщо ваша ситуація потребуватиме додаткових роз’яснень.

Документи на отримання номера PKK

 • заяву про видачу посвідчення водія,
 • медичну довідку, яка підтверджує відсутність медичних протипоказань для керування транспортним засобом,
 • чітку актуальну кольорову фотографію розміром 3,5 x 4,5 см,
 • Довідку про ознайомлення зі змістом ст. 233 КК

В обраній школі керування транспортними засобами слід надати номер PKK, для того, щоб актуалізувати дані в профілі кандидата після закінчення курсу та допустити до складання державного екзамену.

Медична довідка для водійських прав в Польщі

Медогляд можна пройти у лікаря, який має відповідну кваліфікацію, щоб видати відповідну медичну довідку. Під час візиту до лікаря проводяться тести для визначення здатності керувати автомобілем. діапазон цін на отримання медичної довідки 100- 200 зл, в залежності від клініки.

Як проходить навчання на курсах водіння в автошколі в Польщі

Після того, як виконані вищеперераховані формальності можна розпочинати навчання у вибраній автошколі. Навчання триває кілька тижнів та складається з теоретичного та практичного циклу (30 год. теорії та 30 год. на відпрацювання практичних навиків). Після закінчення навчання автошколи проводять свої екзамени, завдання максимально наближені до тих що будуть при здачі державних екзаменів по водінню. після закінчення навчання школа видає сертифікат

Вартість навчання в польській автошколі

Орієнтовна вартість 1 500 – 3000 зл, ціна залежить від школи яку ви виберете та від досвіду інструктора. Здебільшого всі школи вимагають повну оплату одразу, але є і варіанти з можливістю оплати частинами.

Іспит з водіння

Іспит з водіння приймає Wojewódzki Osrodek Ruchu Drogowego. Для допуску до здачі потрібно надати ті ж документи що й для присвоєння номера PKK плюс сертифікат з автошколи.

Екзамен складається з теоретичної та практичної частин.

Теоретична частина

Першою здається теорія. Час очікування з моменту реєстрації 4- 5 днів. Іспит проводять у формі тестів в електронному вигляді. Максимальна кількість балів – 74, прохідний бал 68. Вартість – 30 зл. За потреби повторної здачі необхідно знову реєструватися та знову здійснювати оплату.

Побачити більше: Чому в Польщі такі великі ціни на продукти?

Практична частина

Після здачі теорії переходимо до практики. Вартість орієнтовно – 140 зл час очікування на іспит – 1-2 тижні з моменту реєстрації. Складати екзамени з водіння справді непросто, може знадобитися від 2 до 4 спроб.

Отримання посвідчення (прав) водія в Польщі

Останнім етапом у видачі водійського посвідчення я є оплата за його видачу в державні установи. Вартість складає 100,50 злотих, та не залежить від місця проживання.

Важливо! Ціни вказані в статті орієнтовні для отримання водійського посвідчення категорії B.

Бажаємо вам стати автомобілістом так швидко, як тільки випаде така можливість!

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *