Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Втрата закордонного паспорту в Німеччині

1
11 місяців ago

Втрата документів за кордоном може викликати паніку та почуття безвихідності. Сьогодні пропонуємо вашій увазі покроковий алгоритм дій: що треба робити та куди звертатися, якщо втратили документи в Німеччині.

Що робити у випадку втрати паспортних документів за кордоном?

Згідно зі статистикою, у середньому щорічно за межами України понад 20 тисяч громадян гублять документи. Відновити втрачені документи можна, безпосередньо звернувшись до дипломатичної установи або Консульства України на території країни вашого перебування.

Алгоритм дій при втраті документів за кордоном

1. Звернутися до поліції з письмовою заявою та детальним описом обставин зникнення документа, також бажано надати фото або копію паспорту. Після вказаних процедур, орган поліції реструктуризує заяву та надасть копію або довідку.

2. Зробити два портретні фото на документи (розмір 3х4).

3. З отриманими документами відвідати дипломатичну установу або Консульство України в Німеччині, які знаходяться за такими адресами:

4. Отримати посвідчення особи.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Які посвідчення особи можна отримати в дипломатичних установах України

Дипломатичні установи України в Німеччині можуть запропонувати два види документів:

 1. Свідоцтво, яке посвідчує особу та вказує громадянство України. Такий документ надає можливість і далі перебувати на території ФРН та подати документи на оформлення нового закордонного паспорту. Таке свідоцтво є дійсне для звернення в будь-які державні органи Німеччини;
 2. Свідоцтво, яке дає можливість повернутися до України. Строк дії такої довідки 30 календарних днів. За цей час ви маєте звернутися до паспортного відділу, де отримували попередній документ із заявою про перевипуск нового паспорту.

Важливо: свідоцтво, яке засвідчує особу українськими дипломатичними установами, може бути видане особам без громадянства, які мають право на проживання в Україні, або особам, які потребували додаткового захисту та втратили документи України за кордоном. Також, за наявності документального підтвердження державними органами факту крадіжки документів і коштів, посвідку вам можуть видати безкоштовно в дипломатичній установі. Діти до 16 років, також звільняються від оплати. У решті випадків така процедура обійдеться від 30 євро консульського збору, а чекати документ необхідно буде три місяці.

У випадку знаходження паспорту його власником, треба впродовж доби здати цей документ у найближче посольство чи консульства, де його знищать.

Які документи потрібно надати для відновлення закордонного паспорту?

Треба подати такі документи для відновлення закордонного:

 • особисто заповнену заяву-прохання на отримання нового паспорту;
 • довідку з поліції про викрадення документа;
 • ідентифікаційний код;
 • паспорт громадянина України;
 • при зміні прізвища – свідоцтво про укладення шлюбу;
 • квитанцію про сплату консульського збору (можна сплатити, як карткою, так і переказом на рахунок).

Як пришвидшити процес отримання нового паспорту?

У МЗС дають короткі підказки, як найшвидше самоідентифікуватися за кордоном. Для цього треба мати при собі «внутрішній паспорт» громадянина України. На сьогодні все набагато простіше – треба мати на телефоні додаток «Дія» з усіма необхідними документами, або попередньо зробити їхню копію. У такому випадку консул передає до Києва (до міграційної служби) номер вашого реєстрового запису, далі перевірка ідентичності та відправка в консульство фото ваших документів. Часто ця процедура займає декілька годин, звісно, якщо це не вихідний день. У протилежному випадку (відсутність будь-яких даних закордонного паспорту) термін продовжено від декількох днів до декількох тижнів.

Як убезпечити себе від втрати документів

Пропонуємо декілька порад, які можуть допомогти убезпечити себе від втрати часу на відновлення паспортних документів:

 1. Окремо зберігати закордонний паспорт та ID-картку, бажано в спеціально відведеному місці.
 2. Мати в телефоні застосунок «Дія» або зберігати фото головної сторінки свого паспорту, де чітко видно номер та серію.
 3. Мати фотокопію власних документів у електронній пошті або на гугл-диску (це дає можливість пришвидшити ідентифікацію особистості у випадку втрати або крадіжки документів).
 4. За наявності двох закордонних паспортів (це дозволено в Україні), другий актуальний документ зберігати окремо й на руках близьких родичів, які зможуть кур’єрською службою на кшталт DHL вислати вам.
 5. Зберігайте ксерокопії власних документів окремо від оригіналів (бажано, навіть завірити їх ідентичність у нотаріуса), не залишайте власні речі без нагляду, не давайте під заставу та ніколи не передавайте третім особам дані ваших документів.

Оформлення закордонного паспорту в Німеччині на сьогодні можливе у «Паспортному сервісі», який нещодавно відкрився в Берліні. Щоб дізнатися докладніше про цю процедуру отримання документів, прочитайте матеріал нашої статті.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші