Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як купити вживане авто в Німеччині

2
1 рік ago

Пропонуємо дізнатися, на яких сайтах варто шукати вживані автомобілі в Німеччині? Які документи потрібні для цього українцям, та як купити авто в приватної особи та в автохаусі Німеччини?

Найпопулярніші сайти для продажу авто в Німеччині

Німецькі автомобілі, як і німецькі дороги, славляться своєю якістю. Тож навіть вживані автомобілі, куплені у Німеччині, можуть прослужити ще багато років. До найпопулярніших сайтів у Німеччині, де варто шукати вживані авто, відносяться:

  • www.mobile.de – найбільший німецький ресурс для пошуку вживаних автівок по всій Німеччині, є російськомовна версія ресурсу зі зручним фільтром.
  • www.gebrauchtwagen.de – на сьогодні в базі представлено майже 500 тис. публікацій, мова інтерфейсу – німецька;
  • www.quoka.de – ресурс створено на базі однойменної газети, розділі Automarkt часто публікуються безплатні оголошення від приватних осіб є також пропозиції від дрібних дилерів, мова інтерфейсу – німецька;
  • www.pkw.de – сайт з продажу вживаних авто разом з експертною оцінкою від фахівців, мова ресурсу – німецька;
  • www.auto.de – щомісяця тут представлено понад 700 тисяч оголошень, продають не тільки автомобілі, а й запчастини, сайт представлений багатьма мовами, серед яких є й українська.
  • www.webmobil24.de – один з найстаріший профільних сайтів, який має офіційних співробітників та власний офіс, компанія надає дилерські послуги при купівлі нових автівок, оголошення можна розміщувати як платні, так і безплатні, серед доступних мов на сайті є російська;
  • www.ebay.de/motors – сайт, де краще шукати раритетні та ексклюзивні автівки й суперкари, портал діє за принципом інтернет-аукціону, система подачі оголошень досить складна й не дуже зрозуміла, але ціни досить низькі, доступна мова – німецька;
  • www.kalaydo.de – пропозиції представлені в чотирьох категоріях товарів, серед яких розділ «Авто\мото», мова ресурсу – німецька, є можливість перекладу;
  • www.markt.de – аналог українського ОЛХ для купівлі/продажу не тільки автівок, мова виключно німецька;
  • www.auto24.de – сучасний сайт, зручний фільтр та доволі простий функціонал, мова – німецька;
  • autoscout24.de – популярний та зручний онлайн-авторинок, пропозиції можна переглянути українською мовою;

Актуальні пропозиції б/в авто в Німеччині також можна знайти в інтернет-газетах Аutogazette.de та faz.net.

Де є в Німеччині «живі» автобазари?

Багато людей вважають за краще купити автомобіль на «живому» автобазарі, щоб подивитися автівку особисто та оцінити на власні очі. Такі автобазари в Німеччині знаходяться в місті Ессені (Рурська область) та в Кельні. Але варто зауважити, що самі німці продають своє авто тут досить рідко, бо такі локації користуються не дуже гарною репутацією.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як купити вживану автівку в автохаусі?

Один з варіантів покупки, як вживаного так і нового автомобіля – купівля в автохаусі (це прототип автосалону). Велика кількість німців не бажають самостійно займатися продажем власної автівки й привозять її до автосалону. Сучасні автохауси Німеччини поділяються на кілька категорій: офіційні дилери, великі фірми-перекупи та приватні мережі. Більше переваг та додаткових послуг пропонують офіційні дилерські мережі, пропонуючи купівлю страховки, оформлення транзитних номерів й митних документів. Перелік найбільших Autohaus Німеччини:

  • Бремен
  • Хемніц
  • Імельборн
  • Штайнбах-Халленберг
  • Верне
  • Дюссельдорф
  • Гамбург

Для купівлі транспортного засобу буде актуальний увесь перелік документів, що й при купівлі у приватної особи.

Які документи потрібні, щоб купити авто в Німеччині у приватної особи?

У різних землях Німеччини можуть відрізнятися вимоги та перелік документів при купівлі автівки. Але пропонуємо орієнтовний список документів:

  1. Закордонний паспорт. Хоча бувають випадки, коли деякі Zulassungsstelle («мрео») вимагають внутрішній паспорт України, для підтвердження вашої офіційної реєстрації, тож підготуйте офіційний переклад вашого документа.
  2. При покупці автівки на дружину, сина або третю особу треба мати від неї офіційну довіреність завірену в нотаріуса та спеціального перекладача.
  3. Водійське посвідчення.

Які документи отримує покупець під час купівлі авто?

Перелік документів, які отримує покупець від продавця (актуально для тих, хто сам покупає автівку):

  1. Технічний паспорт автомобіля (Zulassungsbescheinigung Teil I) маленький, зазвичай пластиковий, схожий на карту.
  2. «Бріф» великий документ на автомобіль (Zulassungsbescheinigung Teil II), зразок транзитних документів в Україні.
  3. Сертифікат технічного огляду автомобіля або його копія (Bericht derHauptuntersuchung, TUV).
  4. Сертифікат відповідності, де вказана специфікація авто (Certificate of conformity).
  5. Рахунок на купівлю автомобіля (Rechnung) – для тих, хто купує в автохауса.

Важливо: якщо ви маєте намір купити авто з можливістю повернення ПДВ, то в рахунках на оплату буде вказаний залог (Kaution). Іншими словами, різниця між брутто і нетто, яка буде повернена вам після розмитнення автомобіля в Україні. Для тих, хто купує в приватної особи, це буде договір купівлі транспортного засобу (Kaufvertrag), який унеможливлює повернення ПДВ.

Важливо: робіть скан-копії або фотографуйте всі отримані документи.

Процедура покупки б/в авто в Німеччині

Після отримання всіх необхідних документів можна відправлятися до МРЕО (KFZ-Zulassungsstelle), та ставити автівку на облік, для цього можете самостійно обрати термін 9, 15 або 30 днів. Ціна в цьому випадку особливо не відрізняється. Далі можна їхати в логістичну компанію для отримання експортної декларації (внутрішній митний брокер), яка коштує від 20 до 50 євро. Також треба придбати страховку. Порада: щоб не переплачувати, не купуйте її в тому ж приміщенні, де ставили авто на облік. Для тих, хто має плани на повернення ПДВ на митниці, отримайте «супроводжувальний експортний документ».

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

  1. […] Середня ціна за користування невеликими сімейним авто в Німеччині становить 30 євро на день. Машини дорожчі, включаючи кабріолети, джипи тощо обійдуться в 60 євро на день. Ціни помітно знижуються восени, коли в Німеччині зменшується попит на послугу оренди. Тоді послуга може коштувати на 50% нижче від звичайної ціни. Але й це недешево, тож, якщо машина потрібна на постійній основі, варто розглянути можливість купити вживане авто в Німеччині. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *