Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як скласти ЗНО 2023 в Польщі

0
11 місяців ago

Ситуація в Україні продовжує залишатися напруженою та небезпечною. Тож із великою вірогідністю більшість випускників українських шкіл, які наразі знаходяться за кордоном та закінчують школу дистанційно, будуть змушені складати випускні тести за місцем актуального проживання. Пропонуємо дізнатися, які предмети та в якому форматі складатимуть у 2023 році українські одинадцятикласники за кордоном, у тому числі в Польщі.

Як зареєструватися на Національний мультипредметний тест онлайн

У понеділок 3 квітня розпочалася реєстрація на ЗНО. Тож учні 11 класів мають час до 3 травня 2023 року, щоб подати заявку на складання іспиту. Потім, до 7 травня, у них буде шанс внести правки, якщо якісь дані були заповнені неправильно.

Для того, щоб зареєструватися на НМТ, потрібно:

 1. Зареєструватися на спеціальному сайті: https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt.
 2. Після реєстрації увійти в свій особистий кабінет: https://my.testportal.gov.ua/cabinet/login.
 3. Вказати у кабінеті персональну інформацію (ім’я, прізвище, по-батькові тощо) та зазначити чи не потрібні вам особливі умови для складання іспитів.
 4. Завантажити скан-копії документів.
 5. Підтвердити намір взяти участь у складанні тесту НМТ.

Якщо вам потрібно буде внести правки, то ви зможете це зробити до 7 травня. Можна буде скоригувати таку інформацію:

 • Назву предмету з додаткового блоку.
 • Населений пункт, у якому перебуває учень, що планує складати НМТ. Це може бути як в Україні, так і за кордоном.
 • Чи є у вас потреба проходження НМТ під час додаткової сесії.

Важливо! Скласти НМТ можна не тільки на території України. У 2023 році українські учні матимуть змогу зробити це у 21 країні. До списку країн входять Австрія, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, США, Фінляндія, Франція, Чехія і Швеція.

Більш того, у Польщі, Іспанії, Італії, Німеччині та Чехії учні матимуть змогу скласти іспит під час додаткової сесії.

Увага! Кількість місць на складання тесту НМТ за кордоном обмежена. Тому варто не зволікати й подавати заявку.

Національний мультипредметний тест замість ЗНО в 2023 році

Після початку повномасштабного російського нападу у лютому 2022 року із України виїхали мільйони українців, переважно жінки із неповнолітніми дітьми. Тож випускникам 2022 року, які вимушено опинилися за кордоном, довелося складати випускні іспити за місцем актуального перебування. Згідно з підрахунками Міністерства освіти України, у 2022 році за межами України випускні тести складали близько 25 тисяч українських одинадцятикласників. Центри для складання тестування для українських випускників були облаштовані в 23 країнах, у тому числі в Польщі. На жаль, сьогоднішня ситуація в Україні поки що далека від безпечної. Тож МОН уже готується до того, аби надати можливість українським випускникам за кордоном скласти випускні іспити, не виїжджаючи до України, і в 2023 році.

У 2023 році, як і у 2022, ЗНО у своєму стандартному форматі не проводитиметься. Як повідомив в ефірі національного телемарафону міністр освіти Сергій Шкарлет, ЗНО залишається єдиним інструментом для вступу до вишів та коледжів. Тим не менш, із оглядом на поточну ситуацію та військовий стан у країні, цього року, як і минулого, майбутнім студентам доведеться складати на атестат зрілості тимчасовий аналог ЗНО − національний мультипредметний тест (НМТ). Саме таке рішення було прийнято 20 січня 2023 року Міністерством освіти і науки України під час узгодження з Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та іновацій моделі вступу цьогорічних абітурієнтів до закладів вищої освіти.

За оцінками МОН, національний мультипредметний тест досить успішно показав себе в 2022 році, тож цього року учням випускних класів буде запропонована дещо змінена та удосконалена версія НМТ. На сьогодні законопроєкт зі узгодженою моделлю вступних випробувань на 2023 р. знаходиться на розгляді Верховної Ради.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Де складатимуть Національний мультипредметний тест (ЗНО) за кордоном в 2023 році?

Цього року, як і в 2022 р., випускники складатимуть Національний мультипредметний тест у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях, розташованих у вибраних освітніх закладах. Адже тестові завдання, які і минулого року, одинадцятикласники виконуватимуть на комп’ютерах.

Тимчасові екзаменаційні центри будуть облаштовані як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном. На сьогодні ще немає точної інформації, щодо переліка країн, де українські випускники зможуть скласти НМТ. Тим не менш, Міністерство освіти України зазначає, що процедура проведення Національного мультипредметного тесту за кордоном залишатиметься схожою на минулорічну та, по суті, буде аналогічною процедурі проведення НМТ в Україні.

Як українські випускники складатимуть НМТ (ЗНО) у Польщі в 2023 р.?

У 2022 році в Польщі випускний тест складали близько дев’яти тисяч одинадцятикласників із українських шкіл. І, судячи з кількості біженців із України, які на сьогодні перебувають у Польщі, можна не сумніватися, що Польська Республіка увійде до переліку країн, де українські випускники зможуть складати НМТ і в 2023 році. І, хоча на сьогодні ще немає конкретики з цього приводу від МОН, але логічно припустити, що організація процедури тестування не дуже відрізнятиметься від минулорічної.

Тож варто згадати, яке це було в 2022 році. Минулого року тимчасові екзаменаційні центри для українських випускників були підготовлені в шести містах Польщі: у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гданську, Любліні та Познані. Центри було розміщено в польських університетах, де технічну підтримку забезпечували університетські фахівці ІТ, а за порядком стежили спостерігачі з України за підтримки екзаменаторів Центральної екзаменаційної комісії. При цьому польська сторона не втручалася в зміст чи процес складання тестів, а також не брала участі в їхній перевірці. Тобто всією процедурою тестування керували виключно українські спеціалісти, а польська сторона надавала лише організаційну та технічну підтримку. Можна очікувати, що аналогічний формат організації НМТ збережеться і в цьому році.

Які обов’язкові предмети та предмети на вібір в НМТ (ЗНО) у 2023 році

У межах цьогорічного НМТ випускники складатимуть три предмети: математику та українську мову – обов’язково, а також ще один, третій – за вибором учня. Тобто, на відміну від минулого року, коли вступникам пропонувалося скласти виключно обов’язкові предмети, цього разу спектр можливих для вибору предметів розширено.

Предметом на вибір для учнів може стати будь-який із таких:

 • історія України;
 • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
 • хімія;
 • біологія;
 • фізика.

Вибраний третій предмет вступники зазначатимуть безпосередньо під час реєстрації для участі в НМТ. Варто зауважити, що цьогоріч для учнів буде підготовлено принаймні 23 варіанти предметних тестів із обов’язкових предметів – це має допомогти уникнути частого повторення завдань, яке мало місце під час тестування в 2022 р.

Пробних іспитів, як і минулого року, не буде, але до травня учасникам НМТ нададуть тестову (демонстраційну) версію екзаменаційних завдань. Вона буде підготовлена до травня 2023 року. Також буде можливо потренуватися та пройти пробний тест онлайн. Усі навчальні предмети, із яких можна складати тест, будуть доступні для тренувального тестування. Як і минулого року, для демо-версії тестування використовуватиметься тестувальник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Таке тренування може допомогти майбутньому студенту на практиці ознайомитися з форматом НМТ, оцінити складність завдань та навчитися розподіляти свій час.

МОН наполягає, щоб іспити з усіх трьох предметів проводилися в один день – тест триватиме 180 хвилин. При цьому на кожний предметний блок відводитиметься 60 хвилин. Ще однією зміною у цьогорічному тесті стане розширення тестових форматів. Наприклад, якщо в минулорічному тесті завдання з предметів вимагали лише вибрати одну правильну відповідь чи встановити відповідність наданих варіантів, цього року платформа надаватиме можливість використовувати складніші формати завдань, тим самим змістовно уподібнюючи НМТ до ЗНО.

Як виглядатимуть тести НМТ у 2023 р.?

Завдання, включені до НМТ у 2023 року, трохи відрізнятимуться за кількістю та форматом, у залежності від предмету, Так, тести з математики міститимуть 22 завдання, з фізики – 20 завдань, з іноземної мови – 32. А, складаючи тестове завдання з української мови, історії України, а також хімії та біології, випускнику доведеться відповідати на 30 питань (з кожного предмету). При цьому складність тестів у межах НМТ в 2023 р. залишиться на минулорічному рівні. Завдань, які потребують розгорнутих письмових відповідей, записів та пояснення етапів розв’язання математичних задач, а також аудіювання (звичного для складання іноземної мови) у тестах цього року не буде.

У цілому структура кожного з предметних текстів виглядатиме так:

 • українська мова (за блок можна набрати максимум 45 балів) – 10 завдань з вибором однієї правильної відповіді з наданих чотирьох, 15 завдань із вибором вірного варіанту із п’яти та 5 питань на встановлення відповідності;
 • математика (максимально можна набрати 32 бали) – 15 завдань на вибір правильної відповіді з запропонованих, 3 завдання на встановлення відповідності та 4 питання, на які потрібно самостійно надати коротку відповідь;
 • історія України (можна набрати максимально 54 бали) – охоплюватиме період ХVI – поч. XXI ст., 20 питань у вигляді простих тестів, 4 завдання на встановлення відповідності, а також по 3 завдання на хронологію та на вибір кількох правильних відповідей;
 • іноземні мови (максимально можливий бал 32) – 5 завдань з вибором відповіді, 3 завдання на встановлення відповідності та 4, які вимагають короткої власної відповіді;
 • фізика (максимально можлива кількість балів 32) – 12 завдань з вибором відповіді, 2 завдання на встановлення відповідності та 6 питань для короткої відповіді;
 • хімія (максимально можна отримати 40 балів) – 22 завдання з вибором відповіді, 2 завдання на встановлення відповідності, 6 питань для коротких відповідей;
 • біологія (максимальна кількість балів за тест 46) – 24 завдання з вибором відповіді, 4 завдання на встановлення відповідності та 2 передбачають вибір трьох відповідей із трьох запропонованих груп варіантів.

Система оцінювання Національного мультипредметного тесту в 2023 р.

Система оцінювання Національного мультипредметного тесту в 2023 році за принципом буде схожа на минулорічну. Адже, за задумом Міністерства освіти України, така система має допомогти випускникам одразу після завершення тесту самостійно оцінити свій результат.

Так само, як і в 2022 році, учасники тестування матимуть можливість одразу після виконання всіх тестових завдань побачити кількість балів, набраних за правильні відповіді у межах кожного блоку НМТ. Після цього ці тестові бали можна перевести у бали за шкалою100-200. У найближчий час Міністерство освіти України має затвердити таблиці переведення тестових балів. Вони будуть розміщені на інтернет-ресурсах Міністерства освіти і науки України й Українського центру оцінювання якості освіти. Так само незабаром Міністерством має бути затверджений і Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Тож, орієнтуючись на свої результати НМТ за шкалою 100-200 балів та порівнюючи їх із коефіцієнтами, визначеними для результатів кожного предметного блоку НМТ, які мають бути зафіксовані в Порядку, абітурієнти зможуть оцінити свою конкурентність на освітньому ринку. Майбутні студенти зможуть одразу не лише спрогнозувати результати тестування, але й виявити свої шанси на вступ на спеціальності до вишів, які їх цікавлять. Тобто передбачити свій конкурсний бал на вибрану спеціальність до оголошення офіційних результатів. Якщо результати оцінювання не дозволяють претендувати на бюджетне навчання, можна скористатися грантами для українських студентів на навчання в вишах України, і за рахунок грантових коштів оплатити контракт.

Мінімальний прохідний бал у системі оцінювання НМТ 2023 р.

Є в цьогорічній системи оцінювання НМТ і деякі зміни. Ключовим нововведенням стало запровадження нового мінімального прохідного балу, який деякі експерти вже назвали санітарним мінімумом. На відміну від минулого року, у 2023 р. для отримання результату за шкалою 100-200 балів не вистачить набрати всього 1 тестовий бал з предмету. Мінімальний прохідний бал у цьогорічному випускному тестуванні дорівнюватиме 10% правильних відповідей (загальної кількості балів) за завдання з кожного складеного предметного блоку. У межах окремих предметних тестів мінімальний прохідний бал виглядатиме таким чином:

 • українська мова – мінімальний прохідний бал дорівнює 5;
 • математика – 4 бали;
 • історія України – 6 балів;
 • хімія – 4 бали;
 • фізика – 4 бали;
 • біологія – 5 балів.

НМТ та вступ до вишів у 2023

У вступній компанії 2023 року не планується брати до уваги результати (середній бал) освітніх документів, здобутих раніше. Більше того, склавши національний мультипредметний тест з позитивним результатом, вступник може подати заяву до будь-якого вишу на будь-яку спеціальність – незалежно від того, який саме третій предмет він обрав та складав у якості додаткового. Але тут потрібно мати на увазі певні нюанси.

Побачити більше: 10 найкращих університетів в Польщі

Розгляньмо конкретніше. Так, згідно з цьогорічними правилами Національного мультипредметного тесту, випускник зможе скласти третім (додатковим) предметом, наприклад, фізику і при цьому подати документи на журналістський факультет. Тим не менш, при цьому варто мати на увазі, що журналістика не має прямого та неопосередкованого зв’язку з природничими науками. І, відповідно, ваговий коефіцієнт за фізику для абітурієнта саме в журналістській спеціальності буде нижчим, ніж коефіцієнт предметів, які більше відповідають сутності і змісту вибраного профілю. У даному випадку, для майбутнього журналіста вагомішими та автентичнішими предметами будуть історія України або іноземні мови. Тобто, випускникам, які обирають, наприклад, медичний, напрямок підготовки, варто обирати в якості додаткового предмету біологію, а майбутнім студентам гуманітарних факультетів рекомендовано складати історію.

У цілому абітурієнт в 2023 році матиме право подавати до 20 заяв (але не більше 5 на умовах державного чи регіонального замовлення). Варто зауважити, що в 2023 році абітурієнти можуть вступати до вишу не тільки за результатами цьогорічного тесту, але й скористатися результатами НМТ 2022 р. або навіть ЗНО 2021 чи 2020 р.

Цікава інформація: Як переказати гроші з Польщі в Україну?

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Members
 • Активність
 • New
 • Online
 • Групи
 • Активність
 • Найновіші