Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

13 центрів міжнародного захисту відкрито в Ірландії

0
1 рік ago

Згідно з новими даними, з вересня минулого року без інформування місцевих представників, було відкрито 13 нових центрів для шукачів міжнародного захисту відкрито в Ірландії.

Нові дані, надані Департаментом у справах дітей Комітету з громадських рахунків, який відповідає за систему надання притулку в Ірландії. Показують, що 55 таких центрів було відкрито з вересня по кінець лютого. Оскільки тиск на систему надання притулку посилився саме у грудні 2022 року Служби з розміщення біженців під сильним тиском — О’Горман

Затяжна війна в Україні та величезна кількість людей, яких вона змусила до переселення. А також безпрецедентна кількість непов’язаних з війною заявок на міжнародний притулок. Навантажили чинний апарат міжнародного захисту Ірландії до межі його можливостей.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Відкриття центрів екстреного розміщення без консультацій або повідомлення місцевих жителів стало джерелом певних суперечок протягом останніх місяців. І такі інциденти стали темою для обговорення представників ультраправих поглядів.

Трохи більше чверті з 19 центрів екстреної допомоги, відкритих у Дубліні (які вміщують 1 979 осіб). Були відкриті без попереднього сповіщення зацікавлених сторін, включаючи місцеву владу, повідомили в департаменті. П’ять центрів, про які йде мова, розташовані на Парнелл-сквер, Іннс-Кі, Наас-Роуд і два в Саггарті в Західному Дубліні.
Половину з чотирьох центрів, відкритих у той час у Віклоу. Також скоріше за все було споруджено без попереднього повідомлення місцевим зацікавленим сторонам. Решта шість центрів розташовані в Донегалі, Голуеї, Керрі, Лауті та Мейо.

Проте всі центри, крім одного, які були відкриті без попередження, були споруджені у вересні або жовтні минулого року. Зазначає департамент, за винятком армійського табору Кілбрайд у Віклоу, який з 28 січня вміщує 124 людини.

Читайте також: Модульні будинки для українців в Ірландії

Департамент зазначив, що від попередніх процесів інформування місцевих зацікавлених сторін, включаючи місцеву владу. Службу з охорони здоров’я (HSE), ґарду, Агентство у справах дітей та сім’ї Tusla та Департамент соціального захисту, довелося відмовитися.

«Інтенсивний тиск щодо забезпечення розміщення у великих масштабах і темпі означав, що така попередня участь [у прийнятті рішень — ред.], яка вживалася раніше, неможлива в такій самій мірі», — сказав Кевін Маккарті, генеральний секретар Департаменту у справах дітей.

«Головним завданням департаменту має бути забезпечення розміщення незахищених людей, які шукають притулку в Ірландії під міжнародним захистом.»

У той час як більшість екстрених центрів знаходяться в Дубліні. Ще 16 розташовані всього в трьох каунтах: вісім у Донегалі, чотири в Голуеї та чотири в Віклоу. Корк налічує два центри, які вміщують 180 осіб, у Фермой та Маллоу, відкриті в листопаді та грудні 2022 року.

Загалом 55 центрів розраховані на 4 175 шукачів притулку.

Пан Маккарті додав, що наразі 19 936 осіб, які шукають міжнародний захист, проживають у 176 центрах по всій Ірландії. Окремо 51 297 осіб зареєстровані як бенефіціари тимчасового захисту (BOTP) по всій країні. 7 206 з них у Дубліні, 6 392 у Керрі та 4 625 у Корку.

Водночас департамент зазначив нові цифри, які показують, що 70 752 особи. Які Ірландія прийняла в рамках програми міжнародного захисту, становлять 1.4% населення країни. Що є відносно середнім показником з точки зору кількості в порівнянні з різними європейськими країнами.

Ці 70 752 особи становлять 1.8% від загальної кількості людей, які шукають притулку в Європейському Союзі.

Чехія та Польща

Натомість Чехія та Польща наразі розміщують 1.396 млн шукачів міжнародного захисту. Це 35,9% від загальної кількості для всього ЄС та Європейської економічної зони.

Німеччина, Греція, Мальта, Словенія та Іспанія

Німеччина прийняла 875 353 біженців — 1% від загального населення країни.
Греція, Мальта, Словенія та Іспанія мають одні з найнижчих балів щодо розміщення переміщених осіб у відсотках до загальної кількості населення. Причому Франція має найнижчий показник — лише 0.1% свого населення, або 85 038 осіб.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *