Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Ірландія пропонує допомогу прокурорам в Україні

1
11 місяців ago

Ірландія пропонує допомогу прокурорам, які розслідують військові злочини росії в Україні. Розповідаємо деталі в нашому матеріалі

Ірландія має намір запропонувати послуги поліцейських та судово-медичних експертів, а також фінансування на суму 3 мільйони євро Міжнародному кримінальному суду (МКС) на конференції в Лондоні.

Міністр юстиції Саймон Харріс бере участь у спеціальній конференції міністрів юстиції з міжнародних справ на підтримку зусиль МКС щодо притягнення до відповідальності за російські воєнні злочини в Україні.

Представник Міністерства юстиції повідомив, що підтримка, яку пропонує Ірландія, включає 1 мільйон євро Канцелярії прокурора для надання допомоги в розслідуванні всіх ситуацій, що розглядаються Судом, включаючи розслідування в Україні, і 2 мільйони євро різним трастовим фондам у МКС для підтримки потерпілих.

Департамент також заявив, що вивчає способи надання подальшої практичної допомоги у розслідуваннях МКС та Оперативної цільової групи, наприклад, підтримку з боку судової науки Ірландії та An Garda Siochána.

“Ірландія рішуче засуджує неспровоковану і невиправдану агресію росії, як грубе порушення міжнародного права.”

Харріс заявив, що Ірландія продовжить кампанію за справедливість стосовно жертв воєнні злочинів і за припинення «безкарності таких злочинів».

Заява департаменту

«Пройшло більше року відколи росія потрясла світ, розпочавши повномасштабне вторгнення в Україну. У тому ж році ми стали свідками численних повідомлень про звірства, у тому числі про сексуальне та гендерне насильство та наруги над дітьми. З часом ці повідомлення не зменшилися ні за частотою, ні за здатністю шокувати.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Ірландія рішуче засуджує неспровоковану і невиправдану агресію росії як грубе порушення міжнародного права. Ми прихильні до притягнення до відповідальності за порушення міжнародного права, включаючи міжнародні злочини, які випливають із вторгнення росії в Україну», — сказав він.

Конференція у Ланкастер-Хаусі, Лондон, призначена для того, щоб зібрати разом міжнародних міністрів юстиції та відповідні установи на підтримку Міжнародного кримінального суду.

Ірландія була однією з 43 держав, які передали ситуацію в Україні до Міжнародного кримінального суду після вторгнення росії минулого року. Це дозволило негайно розпочати офіційне розслідування.

Читайте також: Модульні будинки для українців в Ірландії

Надходили численні повідомлення про звірства, здійснені російськими військами в Україні, включаючи повідомлення про сексуальне насильство над дітьми.

Зустріч відбулася лише за кілька днів. Після того, як МКС видав ордер на арешт Володимира Путіна за його роль у викраденні українських дітей.

У Лондонській конференції також взяли участь 44 делегати, у тому числі міністри юстиції багатьох країн. України, Німеччини, Франції, Іспанії, Канади, Кореї та Японії, а також єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Members
  • Активність
  • New
  • Online
  • Групи
  • Активність
  • Найновіші