Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Модульні будинки для українців в Ірландії

1
1 рік ago

Перші модульні будинки для українців, які тікають від війни, тепер будуть готові не раніше червня

Ірландська рада у справах біженців заявила, що нещодавнє скасування мораторію на виселення та повернення готелів до туристичного використання. З наближенням літнього сезону призвело до нинішньої «безпрецедентної» ситуації, коли особам, які шукають притулку, не пропонують житло.

Визначено ряд об’єктів в рамках програми реконструкції, відомо, що 1195 спальних місць перебувають у стадії будівництва або очікують підрядників. Проте терміни готовності завершення цих робіт модульних будинків для українців не відомі.

Прогнози, засновані на поточних тенденціях — 27 заявників на ІВ залишилися бездомними в Ірландії. Наприкінці січня та 371 бездомний наприкінці березня — передбачають, що 865 заявників на ІВ залишаться бездомними до початку травня, якщо поточна ситуація не зміниться, прогнозує Ірландська рада у справах біженців.

«Це вже дуже серйозна ситуація, але якщо вона продовжуватиметься, вона може стати ще гіршою», — сказав Irish Examiner генеральний директор Ірландської ради з питань біженців Нік Хендерсон . «Дев’ятсот людей — це величезний тиск на нашу службу, і це стане досить помітною проблемою на вулицях Дубліна».

Перегляньте ще: Як отримати громадянство в Ірландії?

Наразі новоприбулим в Ірландію чоловікам не надається екстрене житло

«Люди в цій ситуації несуть виключну відповідальність Міжнародної служби розміщення захисту [IPAS]. І вони не мають жодних прав на звичайні послуги з розміщення бездомних. Які вже перебувають під серйозним тиском», — сказав пан Хендерсон.

Спочатку уряд схвалив будівництво 500 будинків швидкого будівництва для тих, хто тікає від війни в Україні в червні минулого року. Але цю кількість було збільшено до 700 з потенціалом розміщення до 2800 осіб у сімейних одиницях.

Через пропущення початкового листопадового терміну, сподівалися, що деякі будинки будуть готові до Великодня, але терміни знову просувалися. Представник Департаменту інтеграції сказав: «Часові рамки встановлення будинків швидкого будівництва залежать від робіт, необхідних на кожному окремому об’єкті, і від термінів виготовлення необхідних будинків.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

«Відповідно, планується, що роботи на першому об’єкті будуть завершені в середині травня, а мешканці почнуть заселятися в будинки на початку-середині червня».

Однак очікується, що будівництво всіх 700 будинків займе до серпня.

За оцінками, будівництво швидкозбудованих будинків коштуватиме від 125 000 до 150 000 євро, і в них проживатимуть українці протягом трьох років, після чого вони будуть запропоновані місцевій владі для надання соціального житла. Агрегати мають термін служби до 60 років.

Прес-секретар додав, що також триває робота з визначення та оцінки інших місць для проекту швидкого будівництва.

Міністр інтеграції Родерік О’Горман також попросив усі інші департаменти визначити об’єкти, які можуть надати додаткові варіанти розміщення.

Департамент підтримує постійний зв’язок з усіма державними департаментами та відомствами, щоб визначити доступні державні об’єкти, які придатні для використання, і ті, які негайно доступні, були введені в експлуатацію», – сказав речник.

  «Деякі виявлені об’єкти вимагають додаткової роботи та оцінки, а плани щодо використання тих, які є життєздатними, вже розробляються». 

Про те як готелі та гостьові будинки Ірландії можуть не продовжувати угоди з державою щодо розміщення, зокрема, українських біженців напередодні туристичного сезону 2023 року.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *