Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Таксі в Польщі

0
1 рік ago

Незважаючи на те, що таксі не відноситься до бюджетного виду транспорту, іноді виникають ситуації, коли потрібно скористатися цією послугою. Тому непогано орієнтуватися, як це працює та скільки коштує в країні твого проживання (у даному випадку в Польщі), знати на що саме ти можеш тут розраховувати, а чого варто остерігатися.

Служби таксі працюють на всій території Польщі. При цьому серед них є як державні, так і приватні організації. У більшості служб водії працюють на власних автомобілях, хоча й підпорядковуються в своїй діяльності певним компаніям, які їх організовують та контролюють. Окрім офіційно зареєстрованих служб таксі, на ринку представлені також і нелегальні таксисти. Їх можна зустріти біля вокзалів, аеропортів, готелів, а також неподалік популярних торгових центрів та пам’яток, які зазвичай відвідують туристи. Зрозуміло, що ціни у цих таксі будуть значно завищені, а якість та безпека не відповідатимуть стандартам – ніхто не може гарантувати, що такий перевізник насправді знає правила дорожнього руху і добре, якщо все закінчиться лише штрафом водія. Тож краще користуватися послугами ліцензійних таксі, які стоять лише на спеціальних стоянках.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Як виглядає легальне таксі в Польщі?

Перш за все, варто розуміти, що навіть приватний перевізник, який таксує на своїй машині, може працювати цілком легально, хоча, звичайно, частіше таксисти об’єднуються в якійсь компанії, працюючи під егідою всесвітньо відомих брендів або місцевих чи регіональних служб. У будь якому випадку, відрізнити легальну машину таксі можна за такими ознаками:

 • світлове табло з написом Taxi на даху автомобіля;
 • зареєстрований та функціонуючий таксометр в салоні;
 • наявність у водія ліцензії.

На багатьох машинах, окрім напису Taxi, також вказано номер телефону компанії, яку дане таксі представляє, а також корпоративну символіку. Крім того, кожне ліцензійне таксі обов’язково обладнане таксометром, за допомогою якого розраховується вартість проїзду за певним маршрутом (зазвичай враховується шлях таксі і/або час, на який воно винаймається). Розрахунок здійснюється на підставі встановлених тарифів, які мають бути вказані на задніх дверях таксі. Зверніть увагу, що таксист зобов’язаний на прохання пасажира видати чек за надану послугу. Зазвичай водії мають у машині термінал, що дозволяє розрахуватися не тільки готівкою, але й карткою.

Від чого залежить вартість таксі в Польщі?

Одразу варто зауважити, що вартість поїздки зазвичай залежить від багатьох факторів. Перш за все, у різних містах Польщі діють різні тарифи. А, крім того, вартість послуги змінюватиметься, в залежності від того:

 • чи їдете ви по місту, чи виїжджаєте за його межі;
 • це робочий день тижня чи вихідний або свято;
 • у який час доби ви викликаєте таксі;
 • який у вас багаж;
 • скільки людей потрібно перевезти.

Наприклад, первісна вартість посадки в таксі в Польщі коштує приблизно 6-8 злотих. Але, якщо йдеться про великий автомобіль для групового перевезення, наприклад, восьми осіб, вартість посадки може становити й 50 злотих. Приблизно таку саму суму можуть взяти й за попереднє бронювання машини, наприклад, якщо вам потрібно в аеропорт, а ось простій (очікування таксиста) може обійтися вам у 40 злотих за годину.

Найнижчі тарифи діють на проїзд по місту. Найдешевші служби таксі беруть за таку поїздку від 2 злотих за кілометр. Якщо ви виїжджаєте за місто, вартість тарифу автоматично збільшується на 50%. Саме на стільки більше ви заплатите й за проїзд по місту в святковий або вихідний день. Крім того, в польських службах таксі діють також нічні й денні тарифи. Денний тариф діє з 6 ранку і до 22 вечора, а нічний, відповідно, з 22 вечора і до 6 ранку. Як правило, вночі вам доведеться заплатити за поїздку вдвічі більше.

Скільки коштує таксі в Польщі?

Найвищі ціни на таксі спостерігаються у Варшаві, Вроцлаві, Кракові та Гданську. Якщо конкретніше, в залежності від міста, в дешевих службах таксі ви заплатите в середньому:

 • Варшава − 8 злотих за подачу машини й 2-3 злотих за 1 кілометр шляху по місту;
 • Вроцлав – 7 злотих та 2 злотих відповідно;
 • Краків – 7 злотих та 1,7 злотих;
 • Познань – 4,95 злотих та 1,95 злотих;
 • Катовіце – 6 злотих та 1,7 злотих;
 • Гданськ – 6,8 злотих та 2,15 злотих;
 • Лодзь – 6 злотих та 1,8 злотих;
 • Люблін – 6,4 злотих та 1,8 злотих;
 • Щецін – 4 злотих та 2,4 злотих;
 • Білосток – 5,40 злотих та 2,2 злотих.

Як викликати таксі в Польщі?

Викликати таксі в Польщі можна, задзвонивши у вибрану службу, через інтернет-сервіс або за допомогою спеціальних мобільних додатків. Пропонуємо декілька недорогих служб таксі в різних містах Польщі:

Побачити більше: Як переказати кошти з Польщі в Україну?

Серед найпопулярніших служб, які працюють через додатки виклику таксі в Польщі варто назвати: Bolt (Taxify), Uber, Free Now, iTaxi, Polska Siec Taxi 19123, OptiTaxi, Sawa Taxi Warszawa. Додатки доступні як у Google Play, так і в App Store. Вони дуже зручні в користуванні, особливо якщо ви не дуже володієте польською. Адже вам не потрібно дзвонити та розмовляти з оператором – достатньо вказати всю інформацію в застосунку. Крім того, обираючи такі сервіси, як Bolt, Uber чи Free Now, ви часто отримуєте вигідніші тарифи, порівняно з традиційними таксі, хоча ціна на поїздку значно залежатиме від поточної завантаженості.

Чи безпечне таксі в Польщі?

На жаль, як показує практика, далеко не завжди поїздки в польському таксі є безпечними. Особливо небезпечними є поїздки, замовлені через мобільні додатки. Наприклад, навесні 2022 року було розпочато багато гучних судових справ, пов’язаних із зґвалтуваннями жінок таксистами, які працювали через систему мобільних замовлень. Справа в тому, що під час реєстрації в мобільних додатках компанії-організатори перевезень не здійснюють додаткової верифікації документів, наданих водіями, що дозволяє останнім реєструватися зі вказанням неправдивої особистої інформації. Саме це і стає причиною частих випадків шахрайства й інших більш тяжких злочинів.

У відповідь на ситуацію, яка склалася, польський уряд підготовив законопроєкт, який уже знаходиться на обговоренні Ради міністрів, згідно якому компанії, що спеціалізуються на прийнятті замовлень на перевезення через мобільні додатки, зобов’язуються здійснювати жорсткий контроль над верифікацією документів водіїв, котрі підключаються до системи. Відповідно до нового закону, для того, аби підтвердити паспорт та водійські права, водії муситимуть особисто приходити до офісу служб таксі, де їх фотографуватимуть та робитимуть електронну копію їхніх документів. За невиконання компаніями-перевізниками нововведень передбачені штрафи від 10 до 50 тисяч злотих. Крім того, новий закон дозволятиме обмін інформацією про водіїв між службами таксі – це унеможливить ситуацію, коли неблагонадійний водій може раз за разом влаштовуватися на роботу в різних компаніях.

Варто зауважити, що перевізники в Польщі так само шукають можливості, як зі свого боку підвищити безпеку клієнтів, а радше клієнток. Так, декілька місяців тому мобільні сервіси таксі Bolt і Free Now запустили в багатьох польських містах послугу «жінки для жінок» або Dla niej. Функція дозволяє жінкам просто в додатку замовити машину з жінкою за кермом.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *