Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як допомогти українським військовим з-за кордону

1
1 рік ago

Виїхавши за кордон у пошуках тимчасового притулку, українці не перестають бути громадянами своєї країни та часто шукають шляхів допомагати українській армії, яка сьогодні відстоює мир та незалежність Української держави. Пропонуємо вашій увазі декілька грошових збірок, через участь у яких можна реально допомогти українським військовим.

Допомога ЗСУ від українців з-за кордону

Більшість українців, які через війну виїхали за кордон, сьогодні намагаються не лише адаптуватися до життя в новій країні та підтримувати близьких, які залишилися в Україні, але й допомогти українським військовим, які наразі захищають нашу Батьківщину. Перебуваючи за кордоном, українці самоорганізовуються в спільноти та плетуть маскувальні сітки й виготовляють окопні свічки, організовують збірки для потреб окремих військових бригад та возять до України гуманітарну допомогу. На жаль, на сьогодні багато хто користується найблагороднішими прагненнями людей та оголошує фальшиві збірки для не існуючих військових підрозділів. Тому пропонуємо добірку цілком реальних та ефективних збірок, до яких може долучитися кожен охочий.

Пропонуємо вам долучитися до наших Telegram-каналів за посиланням

Українці в Польщі новини –  https://t.me/U_IN_PL

Українці в Німеччині новини – https://t.me/U_IN_DE

Спецрахунок Національного Банку України

Від початку повномасштабного нападу російської армії на Україну Національний банк України відкрив спеціальний рахунок для збору коштів на допомогу Збройним Силам України. Це мультивалютний рахунок, який дозволяє перераховувати як гривні, так і робити міжнародні грошові перекази в Україну в доларах (американських, канадських та австралійських), євро й польських злотих, що особливо зручно тим, хто вже відкрив рахунок у польському банку.

За повідомленням Нацбанку України, станом на 1 лютого 2023 року від 24 лютого 2022 року на спецрахунок, який було відкрито для підтримки сил оборони України, надійшло понад 23,9 млрд. гривень. Серед донорів спецрахунку були як громадяни та юридичні особи України, так і представники США, Великобританії, Польщі, Швеції, Німеччини, Швейцарії, Норвегії, Австралії, Канади, Франції тощо. Завдяки цьому, Національний банк тільки в січні 2023 року перерахував на потреби української армії 610 млн. грн. Гроші розподіляються на потреби Національної гвардії та національної поліції України, а також на потреби Міністерства оборони, Держприкордонслужби, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України тощо. Знайти всю фінансову інформацію щодо здійснення переказів на спецрахунок для підтримки Збройних Сил України можна за посиланням.

Благодійний фонд «Повернись живим»

Фонд було засновано ще в 2014 році для «компетентної допомоги армії», як зазначається на його сайті. Мета фонду – забезпечити ефективність сил оборони, системно протидіяти ворогові та зберегти життя наших військових. Кошти фонду витрачаються передусім на обладнання, яке допомагає рятувати життя українських військових. Йдеться, головним чином, про квадрокоптери, тепловізійну оптику, медичні засоби первинної допомоги, системи захисту та розвідки, броньовані автомобілі. Від початку повномасштабної війни фонд, окрім іншого обладнання, уже передав військовим комплекс ударного БПЛА Bayraktar та більше 10 броньованих автомобілів. Варто зауважити, що благодійна організація стала першою в Україні, хто отримав ліцензію на закупівлю товарів військового призначення.

З 2014 року фонд зібрав на потреби Сил оборони більше 5 мільярдів гривень. Важливою перевагою організації є те, що фонд дозволяє стежити за кожною пожертвою та закупівлею. Фінансова звітність організації надзвичайно прозора – усі грошові потоки можна відстежувати в режимі реального часу. Обрати будь-який проєкт фонду та долучитися до екіпірування українських льотчиків або, наприклад, до збірки на розвідувально-ударні комплекси для ТРо можна за посиланням.

«Армія SOS»

Благодійний фонд «Армія SOS» також працює для покращення обороноздатності української армії з 2014 року. Сьогодні волонтери організації забезпечують захисників України сучасним спорядженням та обладнанням, сприяючи підвищенню їхньої ефективності в протидії російському вторгненню.

Внески фонду використовуються передусім для закупівлі необхідної амуніції та засобів зв’язку. Крім того, намагаючись врятувати якомога більше життів українських військових, «Армія SOS» займається тим, що проєктує та конструює сучасні БПЛА, а також розробляє та запроваджує власне програмне забезпечення, покликане покращити планування, розрахунки та орієнтування. На сьогодні ці програми використовують тисячі захисників по всій Україні. Зробити внесок у фонд можна за посиланням.

Благодійна організація «Крила Фенікса»

Основні напрямки діяльності благодійного фонду:

  • забезпечення українських військових засобами індивідуального нелетального захисту (каски, бронежилети);
  • лікування поранених;
  • ремонт будівель військових частин;
  • придбання індивідуальних аптечок.

Фонд займається реалізацією проєктів, пов’язаних із оснащенням бойових підрозділів української армії сучасними безпілотними літальними апаратами, допомогою Головному управлінню розвідки, а також забезпечує потреби окремих механізованих, артилерійських, аеромобільних та повітряно-десантних бригад. Платіжні реквізити фонду можна знайти безпосередньо на сайті благодійної організації за посиланням.

Медичний добровольчий батальйон «Госпітальєри»

«Госпітальєри» – це медичний батальйон, який працює безпосередньо на передовій. Медичний батальон є волонтерською організацією та не фінансується за рахунок державних коштів. Тож спонсорами батальйону є прості українці, а також волонтери та меценати з-за кордону.

Побачити більше: Анонси українських концертів в Польщі

Через фонд отримують необхідні для виконання своєї роботи кошти екіпажі добровольців-парамедиків, які служать на передовій, на найближчих до ворога позиціях. Зібрані кошти йдуть, головним чином, на укомплектування необхідних для порятунку життя розхідників, на дизпаливо та ремонт транспорту, на якому вивозять з-під куль наших захисників, на підготовку військових парамедиків та проведення ротацій. Зробити донат на підтримку військових парамедиків можна за посиланням.

Жіночий ветеранський рух Veteranka

У той час, як основною місією жіночого ветеранського руху є підтримка жінок-ветеранів та діючих військослужбовців, а також захист їхніх прав, сьогодні організація активно долучилася до допомоги силам оборони України, незалежно від статі. Тож фонд збирає кошти передусім на покупку фронтових автівок для ЗСУ та паливо. Адже ветеранки, колишні військові, краще за усіх знають, що на війні без автомобілів неможливо – від прямого артилерійського влучання від машини не залишається нічого. Загалом із 24 лютого фондом було придбано та передано у військові частини 47 автомобілів, у тому числі, пікапи, буси, позашляховики та швидка.

Крім того, у співпраці з Lviv BookForum Жіночий ветеранський рух продовжує проводити акцію «Книжки збирають на пташки», прагнучи зібрати 100 тисяч доларів на дрони для ЗСУ. Долучитися до збору коштів за будь-яким із проєктів Veteranka можна за посиланням.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *